tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest sobota, 3 grudnia 2016r, godz. 14:48
Imieniny:
Wiadomości: Aktualności
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

"Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw". Specjaliści czekają, by pomóc

Opublikowano: poniedziałek, 21.02.2011, 00:01. Ilość komentarzy: 2

Zmień rozmiar tekstu: A A A

Co robić, gdy jesteś ofiarą przemocy? Jak reagować na agresywne zachowania wobec innych? Na te i inne pytania będziesz mógł znaleźć odpowiedź podczas Tygodnia Ofiar Przestępstw. Tczewska prokuratura, sąd oraz policja podczas specjalnych dyżurów odpowiedzą na nasze pytania i wyjaśnią wszelkie wątpliwości. To już kolejna edycja takich spotkań.

Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw ma na celu zwrócenie uwagi na los ofiar poszkodowanych podczas czynów przestępczych. Każdy może stać się potencjalną ofiarą przestępstwa np. wypadku drogo­wego, błędu lekarskiego, molestowania psychicznego w miejscu pracy oraz innej przemocy w każdej postaci. Dlatego warto wiedzieć, jakie prawa mają ofiary przestępstw w świetle prawa polskiego. Inaczej mówiąc, jakie prawa ma pokrzywdzony, czyli w świetle kodeksu postępowania karnego osoba lub instytucja, której dobro prawne zostało bezpośrednio naruszone lub zagrożone przez przestępstwo. Tydzień Ofiar Przestępstw będzie także miał miejsce w Tczewie.

- W dniach od 21 do 26 lutego zostanie po raz kolejny zorganizowany "Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw". Stosowne dyżury prokuratorów, będą pełnione w siedzibie Prokuratury Rejonowej w Tczewie przy ulicy Sadowej 6 w dni robocze w godzinach 8.00-15.30. Nadto zwróciliśmy się do organizacji pozarządowych działających na terenie powiatu tczewskiego, a zajmujących się udzielaniem pomocy ofiarom przestępstw, aby w w/w terminie swoją działalność prowadzili także w siedzibie tut. Prokuratury.. - informuje p.o. Prokuratora Rejonowego Kajetan Gościak.

W organizację przedsięwzięć związanych z tym wydarzeniem włączył się również Wydział Interwencji Kryzysowej Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, który obecnie działa w budynku II LO, przy ul. Królowej Marysieńki 10 w Tczewie. 
 Od 22 do 25 lutego w siedzibie wydziału zaplanowano dyżury prawnika, prokuratora oraz funkcjonariusza policji. Będzie także możliwość spotkania się z z terapeutą uzależnień, psychologiem i pedagogiem. Szukający pomocy mogą liczyć na anonimowość.

Z kolei prezes Sądu Rejonowego w Tczewie informuje, że w Sądzie będą udzielane porady dla osób pokrzywdzonych w wyniku popełnienia przestępstw. Zainteresowani mogą zgłaszać się w dniach od 21 do 25 lutego 2011r. w godzinach od 9.00 do 15.00 do Biura Kuratorów Zawodowych - ul. Paderewskiego 18, gdzie dyżur będą pełnić kuratorzy Sądu Rejonowego w Tczewie oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych, które zgłosiły chęć udziału w ww. przedsięwzięciu, tj. CIK i MOPS w Tczewie.
drukuj
Artykuł przeczytano 2251 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Aktualności
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew - Przygotowania do remontu drogi Tczew-DK 22
Więcej w dziale "Aktualności":
 
Opinie i komentarze (2)   Zmień kolejność
 
user_ico_towarzysz
-1
prokuratura,sądy-kpina ~ towarzysz
Uż. zarejestrowany
Data: 21.02.2011, 00:34
Osobiście znam przypadek kiedy to wielodzietna rodzina decydując się powiedzieć STOP domowemu tyranowi musiała rozpocząć walkę ok roczną by awanturnika spotkała kara(oczywiście w zawieszeniu,bo jakże inna?)-taka działa nasz wymiar sprawiedliwości-prawie rok czasu,by udowodnić i skazać domowego terrorystę. Jak prokuratura chce pomóc takim osobom pokrzywdzonym to niech przy okazji rozmowy powie o jakich policjantów mają prosić jak będą dzwonić na Policę zgłaszając awanturę-parę razy pałką po nerkach ma lepsze działanie niż wytrzeźwiałka za który będzie trzeba zapłacić.
Brak zdjęcia
-1
towarzysz ~ mieszkaniec tczewa_gość
IP: 77.114.xx2.xx1
Data: 21.02.2011, 10:34
jednego IP może używać paru internautów wszechwiedzący expercie
 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym - tutaj.
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
 
kalendarz wydarzeń
Grudzień 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew