tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest poniedziałek, 5 grudnia 2016r, godz. 01:32
Imieniny:
Informator: Zmiany w podatkach 2017 r. - spotkanie informacyjne, autor "Dom Przedsiębiorcy w Tczewie" dodaj własną informację
Wiadomości: Aktualności
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

Młodzi tczewianie w finale Nastoletniej Batalii Przedsiębiorczości

Opublikowano: piątek, 18.06.2010, 00:01. Ilość komentarzy: 1

Zmień rozmiar tekstu: A A A

Mają od 13 do 16 lat, a o przedsiębiorczości wiedzą więcej niż niejeden początkujący prywatny przedsiębiorca. To gimnazjaliści, którzy stanęli do Nastoletniej Batalii Przedsiębiorczości. Finał już w najbliższą sobotę (19.06). Wystartują w nim również młodzi z Tczewa.

Gimnazjaliści szukali dotąd m.in. luki na rynku, którą można by zapełnić kreatywnie nowym produktem czy usługą. Gimnazjaliści z Darłowa opracowali plan powołania do życia w swoim mieście centrum rekreacyjno-sportowego. Uczniowie ze Starogardu Gdańskiego podjęli idee Stowarzyszenia Pomocy Zbierającym w Nadmiarze, które pozyskiwałoby przedmioty stare i niepotrzebne, a istotne dla historii i kultury regionu. Gimnazjaliści z Wejherowa chcieliby uruchomić portal, który byłby forum prezentacji osiągnięć uczniów, platformą wspólnej nauki, ale i płaszczyzną aktywności dla emerytowanych nauczycieli, którzy pragnęliby nadal realizować swoją pedagogiczną pasję. Konkursowicze z Olsztyna zaproponowali powołanie do życia w swojej szkole kawiarenki, sklepiku z materiałami papierniczymi, skupującego podręczniki i punktu ksero. Młodzi z Tczewa widzą, że w ich mieście brakuje ośrodka rekreacyjno-edukacyjno-gastronomicznego. W Kołobrzegu gimnazjaliści chcieliby zaś uruchomić pośrednictwo pracy dla nieletnich, dzięki któremu nastolatki mogłyby zarabiać, kosząc trawniki, opiekując się dziećmi czy roznosząc ulotki.
Jury, a w jego składzie praktycy i teoretycy tematu, do decydującej rozgrywki zakwalifikowało dziesięć drużyn.

Dziesięć finałowych drużyn, 4-7-osobowych, zjedzie na gdański finał ze szkół województwa pomorskiego, warmińsko-mazurskiego i zachodniopomorskiego - od Darłowa, przez Gdańsk i Sopot, po Olsztyn i Koszalin wraz z kibicującą im publicznością. Wszystkich konkursowiczów poznać można na stronie: www.batalia.com.pl.

To najlepsze zespoły z 43 ekip, które przystąpiły w roku szkolnym 2009/2010 do konkursu Nastoletnia Batalia Przedsiębiorczości. Idę rywalizacji oparto w dużej mierze na nowych technologiach. Nauczyciel - opiekun grupy, który wcześniej przeszedł seminarium szkoleniowe dla edukatorów konkursu - wyposażony został w login i hasło, umożliwiające dostęp do konta drużyny na stronie www.batalia.com.pl. To tam dzieciaki znajdowały materiały edukacyjne oraz treść zadań konkursowych, a także przesyłały w pierwszym etapie konkursu rozwiązania trzech Mini-Zagwozdek.

Finaliści już 25 kwietnia poznali treść Mega-Supła. Wymyślić mają małe fikcyjne państwo, które niemal zbankrutowało wskutek globalnego kryzysu. Jak teraz odbudowywać będzie swoją gospodarkę? Może stwarzając szansę dla rozwoju przedsiębiorczości? Prezentacje konkursowe mogą mieć dowolną formę, jednak nie mogą trwać dłużej niż kwadrans. Jury przyzna 1, 2 i 3 nagrodę. Swego zwycięzcę wskaże również publiczność. A jest o co walczyć. Każdy członek drużyny, która stanie na najwyższym podium nagrodzony zostanie dwoma tys. złotych, srebrni medaliści - 1000 zł, a brązowi -500 zł. Każdy członek drużyny wskazanej przez publiczność jako zwycięska, otrzyma 500 zł. Jaki jest cel Nastoletniej Batalii Przedsiębiorczości?

- Nastoletnia Batalia Przedsiębiorczości uczy przez zabawę podstaw przedsiębiorczości i aktywności gospodarczej. Chcemy, aby młodzi ludzie wchodzi;i w życie wyposażeni w umiejętność sprawnego poruszanie się w warunkach gospodarki rynkowej i konkurencji - mówi Aleksandra Musielak-Dobrowolska, koordynator projektu. - Zdobywają umiejętność pracy w grupie oraz praktycznego wykorzystania teoretycznej wiedzy. Popularyzujemy idę tworzenia własnego miejsca pracy, opartego na zasadach etycznych.

Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Integracji Humanistycznej PO-MOST, współorganizatorem Wydział Społeczny Uniwersytetu Gdańskiego. Projekt jest dofinansowany ze środków Narodowego Banku Polskiego.

FINAŁ
19 czerwca 2010, sobota, Wydział Nauk Społecznych UG, ul. Bażyńskiego 4 w Gdańsku Oliwie
Start: godz. 10 / Ogłoszenie wyników: godz. 17.30

DRUŻYNY FINAŁOWE
Higurashi / Darłowo / Miejskie Gimnazjum im. Stanisława Dulewicza
Młodzi gniewni i niepokonani / Tczew / Gimnazjum nr 5
Qooperki / Starogard Gdański / Publiczne Gimnazjum nr 1 im. M. Kopernika
Bufor / Wejherowo / Gimnazjum Społeczne nr 1
HEAD HUNTERS / Olsztyn / Społeczne Gimnazjum nr 101
Kołobrzeskie Perły Ekonomii / Kołobrzeg / Społeczne Gimnazjum nr 1 STO im. Zbigniewa Herberta
Biznes Team / Koszalin / Gimnazjum nr 6 im. Polskich Nauczycieli Tajnego Nauczania w latach 1939–1945
Gim nr 18 / Gdańsk / Gimnazjum nr 18
Mózgi3000 / Sopot / Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 2
Latające Stawonogi / Sopot / Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 2

WIĘCEJ INFORMACJI
www.batalia.com.pl
drukuj
Artykuł przeczytano 1896 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Aktualności
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew -
Więcej w dziale "Aktualności":
 
Opinie i komentarze (1)   Zmień kolejność
 
Brak zdjęcia
+1
gim_gość
IP: 83.25.xx4.xx4
Data: 18.06.2010, 22:22
trzymamy kciuki!!
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym - tutaj.
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
 
kalendarz wydarzeń
Grudzień 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew