tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest piątek, 2 grudnia 2016r, godz. 20:58
Imieniny:
Wiadomości: Aktualności
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

"Globalny zawrót głowy" - to już koniec projektu

Opublikowano: piątek, 16.12.2011, 00:01. Ilość komentarzy: 1

Zmień rozmiar tekstu: A A A

Zakończyła się realizacja projektu "Globalny zawrót głowy". Podczas ubiegłotygodniowej gali wolontariatu przedsięwzięcie okrzyknięto "inicjatywą społeczną roku". Realizowane od kilku miesięcy zadanie miało na celu uczulenie tczewian na ideę sprawiedliwego handlu, prawa człowieka, ekologię i kulturę.

Projekt "Globalny zawrót głowy" skierowany był do społeczności powiatu tczewskiego, a w szczególności do mieszkańców Tczewa. Głównym celem zadania było zwiększenie poziomu odpowiedzialności społecznej tczewian poprzez przybliżenie problemów i wyzwań rozwoju na świecie oraz globalnych współzależności rozwojowych. Do osiągnięcia celu głównego oraz celów szczegółowych zastosowano różne techniki animacji społeczno-kulturalnej m.in.: spotkania tematyczne, warsztaty, pogadanki, działania performatywne, imprezy, koncerty itp. Główne tematy przedsięwzięcia to zrównoważony rozwój, ekologia, selektywna zbiórka odpadów, sprawiedliwy handel, odpowiedzialny konsumpcjonizm, prawa człowieka, zdrowy i odpowiedzialny styl życia.

- Oceniamy ten projekt bardzo dobrze. Było to bardzo dobre przedsięwzięcie, a działania w Tczewie dotyczące tych tematów były w zasadzie pionierskie. - mówi Karolina Kozera, koordynatorka projektu. - Jesteśmy zadowoleni z udziału mieszkańców w tym przedsięwzięciu - sporo tczewian pojawiło się na organizowanym na tczewskich Suchostrzygach "Pikniku pośrodku miasta". Liczyliśmy na to, że tczewianie aktywnie włączą się w nasze działania - to był nie tylko festyn i koncert, ale warsztaty, pogadanki, prelekcje, rozmowy o prawach człowieka. Ludzie włączali się chętnie w te działania. Pokazywaliśmy zdrowy styl życia, ćwiczenia jogi, tai-chi. Tczewianie chętnie próbowali też wegańskich posiłków. Nasze kolejne działania to inicjatywy klubowe - "Elektro za elektro", czy "Eko-dom" - okazało się, że sporo ludzi przyszło "z zewnątrz" na to spotkanie. Z kolei na koncert Elektro zamiast pieniędzy na bilet wstępu zbieraliśmy eko-śmieci. Mam nadzieję, że uda nam się kontynuować zapoczątkowane w projekcie zadania. Jeśli ktoś jest zainteresowany tematyką, zachęcamy do kontaktu z Fundacją Pokolenia, bądź Centrum Kultury i Sztuki.

Na zakończenia projektu w sali CKiS zagrała pomorska grupa reggae i ska - Etna Kontrabande. Przedsięwzięcie realizowała wspólnie Fundacja Pokolenia oraz Centrum Kultury i Sztuki. Zadanie zostało dofinansowane z programu "Edukacja rozwojowa 2011", realizowanego przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Całkowity koszt to 60 tys. zł, w tym 52 tys. zł dotacji.

Galeria zdjęć

Tczew - Na zakończenie projektu zagrała grupa Etna Kontrabande
Tczew - Na zakończenie projektu zagrała grupa Etna Kontrabande
Tczew - Na zakończenie projektu zagrała grupa Etna Kontrabande
drukuj
Artykuł przeczytano 2201 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Aktualności
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew - Konopie indyjskie
Więcej w dziale "Aktualności":
 
Opinie i komentarze (1)   Zmień kolejność
 
user_ico_foto-grafika
+9
ZDJĘCIA Z GALI I KONCERTU ~ foto-grafika
Uż. zarejestrowany
Data: 16.12.2011, 09:33
ZDJĘCIA Z GALI I KONCERTU ETNA MOŻNA OBEJRZEĆ NA BLOGU: http://saelssa.blogspot.com/ link LUB NA: http://www.facebook.com/fotografika.tczew?ref=tn_tnmn link
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym - tutaj.
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
 
 
kalendarz wydarzeń
Grudzień 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew