tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest środa, 26 października 2016r, godz. 15:21
Imieniny:
Wiadomości: Aktualności
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

Rusza kolejny projekt PUP - będzie więcej doradców

Opublikowano: poniedziałek, 10.01.2011, 00:01. Ilość komentarzy: 16

Zmień rozmiar tekstu: A A A

Z początkiem nowego roku Powiatowy Urząd Pracy w Tczewie rozpoczął realizację projektu "Nowe kadry - nowe standardy III", współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego. Realizacja zadania ma się przyczynić m. in. do zaktywizowania większej liczby osób bezrobotnych oraz pozwolić na wcześniejszą identyfikację potrzeb osób pozostających bez pracy.

Celem ogólnym projektu jest wzmocnienie oraz pobudzanie rozwoju publicznych służb zatrudnienia w regionie poprzez dofinansowanie zatrudnienia pośredników pracy oraz doradców zawodowych. Wdrażanie projektu, poprzez zatrudnienie dodatkowych pośredników i doradców, pozwoli na zaktywizowanie większej liczby osób bezrobotnych, a tym samym przyczyni się do upowszechnienia usług pośrednictwa pracy i poradnictwa zawodowego. Dzięki zwiększeniu liczby pośredników i doradców możliwa będzie wcześniejsza identyfikacja potrzeb osób bezrobotnych, co z kolei przyczyni się do zwiększenia skuteczności usług pośrednictwa pracy i poradnictwa zawodowego świadczonych przez PUP.

- W ramach projektu realizowane będą następujące zadania - zarządzanie projektem, w tym działania promocyjno-informacyjne związane z realizacją projektu, koordynowanie realizacją projektu oraz rozliczanie finansowe oraz monitorowanie rezultatów. Planujemy także zatrudnienie pośredników pracy i doradców zawodowych oraz zorganizowanie szkolenia dla pośredników i doradców zatrudnionych w ramach projektu - wyjaśnia Elżbieta Płóciennik, dyrektor PUP w Tczewie.

Przedsięwzięcia będzie realizowane do 31 grudnia br. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet VI Działanie 6.1 Poddziałanie 6.1.2 Wsparcie powiatowych i wojewódzkich urzędów pracy w realizacji zadań na rzecz aktywizacji zawodowej osób bezrobotnych w regionie.
drukuj
Artykuł przeczytano 3049 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Aktualności
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew - Michał Bajor
Więcej w dziale "Aktualności":
 
Opinie i komentarze (16)   Zmień kolejność
 
user_ico_kierowca roweru
+26
kierowca roweru Zaufany użytkownik
Uż. zarejestrowany
Data: 10.01.2011, 00:27
Co za bzdura. Kolejne urzędnicze stołki pomnażane. W czym tu doradzać, jeżeli pracy nie ma? Jacy pośrednicy? Teraz na rynku są agencje pracy tymczasowej i jak jest potrzeba to tam się bezrobotnych kieruje.
user_ico_hehehe
+8
... ~ hehehe Zaufany użytkownik (1)
Uż. zarejestrowany
Data: 10.01.2011, 09:43
tradycyjnie już urząd pracy daje pracę osobom pracującym w urzędzie pracy :)))
 
user_ico_ssij-moja-blada-szyje
+12
ssij-moja-blada-szyje
Uż. zarejestrowany
Data: 10.01.2011, 07:21
też mi powód do dumy;/ nie dość, że dodatkowe osoby beda zalatwiac prace której i tak nie ma, to pewnie owe stołki dostaną jak zwykle po znajomości, paranoja.
user_ico_C>K>M
+7
C>K>M
Uż. zarejestrowany
Data: 10.01.2011, 07:43
A pewna pani, z pewnej partii, o bardzo skrzeczącym głosie, nauczała kiedy studentów, że to dobrze, bo tworzy nowe miejsca pracy. Taka pani ma tytuł profesora i do niedawna wykuwała nowe kadry młodych wykształconych z dwie lewymi rękoma do pracy.
Brak zdjęcia
+13
_gość
IP: 79.188.xx3.xx4
Data: 10.01.2011, 07:45
Kolejne pieniądze zapewne wyrzucone w błoto. A czy PUP zajmuje się jeszcze tym do czego był kiedyś powołany, czyli do szukania pracy i oferowania jej bezrobotnym? Zdaje się, że i tu portale typu pracuj.pl już dawno wyprzedziły tą ospałą i kosztowną lokomotywę.
Brak zdjęcia
+6
A może zatrudnić więcej... ~ rodrigo_gość
IP: 188.146.xx5.xx1
Data: 10.01.2011, 09:03
A może należałoby zatrudnić więcej osób w rejestracji osób bezrobotnych, bo to co dzieje się w obecnej chwili woła o pomstę do nieba. Żeby zarejestrować się w urzędzie trzeba przyjść o 7.30 i mimo tego nie ma pewności, czy do godziny 14, zostanie się przyjętym. Ludzie stoją w gigantycznej kolejce po 3-4 godziny, nie mając pewności, czy dziś uda im się zarejestrować. Zastanawia mnie, jak to jest, że środki na działania, mające na celu efektywną walkę z bezrobociem, zostały wstrzymane ( dofinansowanie),a na tworzenie dodatkowych etatów w urzędzie pracy się znalazły?. Po co zwiększać liczbę doradców, jeżeli miejsc pracy nie przybywa?, a te, które są też nie są zbyt atrakcyjne:-). Bo czy praca po 12 godzin dziennie, za 920 zł netto, może taką ofertą być?:-), Pewnie zaraz odezwą się głosy, że jak ktoś nie ma żadnej pracy, to dobre i to, może tak, ale pod warunkiem, że te 920 zł dostaniesz w terminie i w całości, a nie na raty i 20 dni po terminie. Pracowałem nie tak dawno w firmie, która otrzymała pieniądze z urzędu na dofinansowanie stanowiska pracy. Szef firmy przy podpisaniu umowy o pracę, podsunął mi do podpisania umowę-rozwiązanie stosunku pracy, za porozumieniem stron, in blanco, tłumacząc, że on musi się zabezpieczyć:-). Zapytałem w urzędzie pracy, co oni na to?, powiedzieli, że od tego jest inspekcja pracy. Dopiero, gdy powiedziałem, że wydając publiczne pieniądze powinni je kontrolować, pan naczelnik zainteresował się sprawą i doradził mi co mam zrobić. Tak naprawdę w dzisiejszych czasach, pracownik zatrudniony w prywatnej firmie ma niewielkie szanse na obronę. Mało kogo obchodzą różne dziwne zagrywki pracodawców, a oni sami czują się bezkarni. Wiadome jest, że w chwili, gdy pracownik odchodzi nikt z pozostałych pracowników nie będzie zeznawał przeciwko pracodawcy. Dochodzi do tego nieznajomość praw i brak pomocy i człowiek zostaje sam, zrezygnowany i zrozpaczony. Nie dziwię się agresji i chamstwu, wśród czekających do rejestracji, aczkolwiek nie usprawiedliwiam tego. Jestem pełen podziwu dla kobiet, które przyjmują tych ludzi i starają się robić to, jak najlepiej, ale w obecnej sytuacji nie są w stanie "przerobić" takiej masy ludzi. Może wystarczyłoby przesunąć panie z innych wydziałów do pomocy, żeby rozładować. Przecież miała być redukcja pracowników budżetówki, ale nasz pan prezydent w swej łaskawości nie podpisał ustawy. Kiedy wreszcie ktoś, zamiast bicia przedwyborczej piany i mnóstwa obietnic, zacznie robić coś co pozwoli ożywić naszą gospodarkę tak, żeby tych bezrobotnych było jak najmniej . Niby proste,a jakie trudne...:-)
Brak zdjęcia
+6
Logika ~ Gość_gość
IP: 213.17.xx3.xx9
Data: 10.01.2011, 09:10
Gdyby rozbudowa Urzędów Pracy i tworzenie dodatkowych etatów w ich ramach prowadziło do zmniejszania bezrobocia, to już dawno nie mielibyśmy ani jednego bezrobotnego w Polsce. Postawmy sprawę jasno: TO NIE DZIAŁA. Nigdy nie poznałem (ani nawet nie słyszałem o takiej osobie) nikogo, kto dostałby prace z pomocą UP. Nikt tak nie szuka pracy i nikt jej tak nie oferuje. Rozwiązanie nieskuteczne i zbędne - trzeba zlikwidować, a za zaoszczędzone w ten sposób pieniądze zafundować ulgi dla przedsiębiorców. Z tych ulg niejeden przedsiębiorca utworzy dodatkowe miejsce pracy. I nagle się okaże, że można zmniejszać bezrobocie...
Brak zdjęcia
+6
PRACA ~ mieszkaniec _gość
IP: 77.112.xx4.xx2
Data: 10.01.2011, 12:00
Pracę szuka się na własną rękę PUP powinien zbierać oferty i przekazywać chętnym ,ci którzy nastawiają się na zbieraniu pieczątek powinno się po okresie 3 miesięcy pozbawić zasiłku i prawa do ubespieczenia wtedy okazałoby się ilu ludzi naprawdę szuka pracy .Prawda jest taka że żyją na kocią łapę ciągną pieniądze z PUP MOPS i z innych organizacji a czasami pracują na czarno i mają się dobrze
Brak zdjęcia
+1
o czym piszesz??!!!! ~ adamm_gość
IP: 46.112.xx0.xx4
Data: 10.01.2011, 17:37
te marne 500zł to są pieniądze z mops co się należą czy jakiś zasiłek??? po pierwsze jak mówisz że prace trzeba szukać na własną ręke to po kiego ch...a rozbudowywać i utrzymywać pup??????!!!!
 
Brak zdjęcia
+6
PRACA ~ _gość
IP: 213.17.xx8.xx5
Data: 10.01.2011, 12:59
PUP DA ZNOWU PRACĘ KOLESIOM I RODZINIE.
Brak zdjęcia
+5
powiem tak ~ adammmmmmm_gość
IP: 46.112.xx0.xx4
Data: 10.01.2011, 17:29
powiem tak śmiech na sali w biały dzień do łopaty ku....a pracy niema a dla darmozjadów zawsze się znajdzie ciepły stołek i pensja za picie kawki !!!!!!!!!!!!1
Brak zdjęcia
+6
MIESZKANIEC_gość
IP: 213.238.xx5.xx7
Data: 10.01.2011, 18:24
SKANDAL!!!!!!!!, Nie ma pieniędzy ma staże,prace interwencyjne,na rozpoczęcie działalności gospodarczej,a są na nowe-nikomu nie potrzebne etaty w PUP. Etaty doradcow powinny zostac zlikwidowane całkowicie .Dotychczasowi doradcy nic nie robą więc po co następne etaty. SKANDAL-SKANDAL-SKANDAL
Brak zdjęcia
+2
wkurzony_gość
IP: 195.74.xx1.xx3
Data: 10.01.2011, 19:11
Tam to powinien być szkoleniowiec i szkolić pracowników w byciu uprzejmym i pomocnym, a nie że łaskawie umożliwiają Ci siedzenie na korytarzu :P
Brak zdjęcia
+3
ZATRUDNIĆ wszystkich . . . . ~ DOBROMIR_gość
IP: 109.207.xx1.xx8
Data: 10.01.2011, 20:45
Należy zatrudnić na stanowiska doradców wszystkich bezrobotnych, bo oni na własnym tyłku odczuli brak środków na utrzymanie.Jest tylko jeden problem.MIANOWICIE jak wszyscy bezrobotni dostaną pracę , to bezrobocie zniknie i doradców trzeba będzie posłać na bezrobocie . . .Wtedy ewentualnie można tych przyszłych bezrobotnych doradców posłać na szkolenie i przekwalifikować np. na koncesjonowanych poszukiwaczy pracy lub specjalistów od szkoleń, kursów itd. Tak na poważnie to kolejny picuś -glancuś , jeśli ktoś na tym skorzysta to na pewno nie bezrobotni. Urzędy Pracy to instytucje zbyteczne i niepotrzebne , kładą się wielkim ciężarem na finansach publicznych ,które są na progu katastrofy!
Brak zdjęcia
+2
bezrobocie ~ ._gość
IP: 83.25.xx4.xx4
Data: 10.01.2011, 22:06
Gdyby nie bezrobocie i bezrobotni to ta trzoda z UP by poszła na bruk .
Brak zdjęcia
+3
kolejny idiotyzm ~ sewer_gość
IP: 94.254.xx2.xx7
Data: 11.01.2011, 12:49
to skandal,malo ich tam jeszcze siedzi ? kolejne pieniadze wyrzucone w bloto,do d**y z takimi pseudo doradcami,oprocz brania pensji komu oni znalezli prae?Zamknac ten caly burdel!!!!!
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym - tutaj.
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
 
 
kalendarz wydarzeń
Październik 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew