"Solidarni Przeciw Przemocy" - w Tczewie odbyła się konferencja

Przemoc w rodzinie (fot. youtube.com)
"Solidarni Przeciw Przemocy" - w Tczewie odbyła się konferencja
4. listopada odbyła się w Centrum Aktywizacji Osób Niepełnosprawnych konferencja pod hasłem "Solidarni Przeciw Przemocy" zorganizowana już po raz trzeci przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tczewie oraz Zespół Interdyscyplinarny ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie. Celem konferencji było zobrazowanie zjawiska przemocy w rodzinie w skali miasta i społecznych skutków stosowania przemocy.

Zamysłem konferencji była również m.in. wymiana doświadczeń dotyczących radzenia sobie w trudnych sytuacjach oraz wypracowanie kolejnych pomysłów na udoskonalanie metod współpracy w tej dziedzinie, co w następstwie przysłużyć się może do zwiększenia efektywność działań. Konferencję otworzył Prezydent Miasta Tczewa Zenon Drewa, który podkreślił jak ważna jest współpraca służb na rzecz osób uwikłanych w zjawisko przemocy. Pomimo olbrzymiego postępu w budowaniu systemu przeciwdziałania przemocy w rodzinie i sporych sukcesów, proces doskonalenia nadal trwa.

Dyrektor MOPS w Tczewie Julita Jakubowska podkreśliła, że w Tczewie nie brakuje zaangażowanych pracowników służb, którzy wkładają wiele trudu i wysiłku, aby w rodzinach nie dochodziło do tragedii oraz którzy potrafią współpracować i tam gdzie jest to potrzebne, wprowadzają zmiany korzystając z doświadczeń licznych dobrych praktyk. Dr Marcin Szulc z Zakładu Psychologii Sądowej i Psychologii Osobowości Uniwersytetu Gdańskiego zajmujący się naukowo szerokimi obszarami psychologii zdrowia, psychologii klinicznej oraz psychologii rozwojowej wygłosił wykład na temat „ Uwarunkowania i rozpoznawania sytuacji krzywdzenia dzieci”.

Przeprowadzono również panel dyskusyjny na temat współpracy interdyscyplinarnej służb w zakresie profesjonalizacji działań w pracy z rodziną uwikłaną w zjawisko przemocy, w którym wzięli udział: Ewa Szczypior Wojewódzki Koordynator Realizacji Krajowego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie, nadkomisarz Hanna Damer - Szepietowska Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, Mirosława Jezior Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gdyni, Beata Gelińska Sędzia Sądu Rejonowego w Tczewie, Bożena Chylicka Przewodnicząca Komisji Polityki Społecznej w Tczewie, Julita Jakubowska Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tczewie, podinspektor Mariusz Cybulski Naczelnik Wydziału Prewencji KPP w Tczewie, Kajetan Gościak Prokurator Rejonowy w Tczewie, Katarzyna Kaszuba członek Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie, pedagog Gimnazjum Nr 1, Elżbieta Urbanowska Przewodnicząca Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, członek Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie.


Ponadto zaprezentowano program artystyczny w wykonaniu dzieci ze Świetlicy Środowiskowej PKPS przy ul. Kopernika oraz młodzieży z Gimnazjum Nr 1.

Adresatami Konferencji były służby zajmujące się przeciwdziałaniem przemocy w rodzinie z terenu miasta - przedstawiciele: jednostek pomocy społecznej, sądownictwa, prokuratury, policji, oświaty, ochrony zdrowia. Łącznie w Konferencji wzięło udział 98 osób.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (5)
dodaj komentarz

  • bzdura_gość

    12.11.2014, 12:13

    co za

    W ramach solidarności zapalcie świeczke w oknie , napewno to pomoże xd

    Odpowiedz
    IP: 83.8.xx8.xx1 
  • ZIBI_gość

    12.11.2014, 13:38

    Tylko prawo do posiadania broni....

    Tylko prawo do posiadania broni.... może nas uratować. Zamiast dzwonić na policje lub straż, które nie przyjadą lub przyjadą za 45 minut można by od razu odstrzelić włamywacza lub gwałciciela.

    Odpowiedz
    IP: 153.19.xx8.xx2 
  • gość_gość

    12.11.2014, 13:55

    warto o tym mówić bo problem istnieje

    Warto o tym mówić , bo problem istnieje zwłaszcza krzywdzenia dzieci.

    Odpowiedz
    IP: 78.31.xx6.xx0 
  • gość_gość

    12.11.2014, 18:52

    przemoc

    trele morele nic nie robienie a kasa leci ,

    Odpowiedz
    IP: 109.207.xx4.xx8 
  • Prezes_gość

    12.11.2014, 20:37

    Przemocy mówimy N I E

    wrażliwość i solidarność społeczna,a przede wszystkim świadomość możliwości pomocy każdego z nas w przypadkach stosowania przemocy może skutkować ograniczeniu tego zjawiska.....

    Odpowiedz
    IP: 83.21.xx5.xx4 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.