tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest piątek, 28 października 2016r, godz. 14:13
Imieniny:
Wiadomości: Aktualności
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

Ogród nadziei - będą kwestować na potrzeby hospicjum

Opublikowano: sobota, 28.05.2011, 00:01. Ilość komentarzy: 1

Zmień rozmiar tekstu: A A A

W niedzielę, 5. czerwca, przy hospicjum w Tczewie (dawny Szpital Kolejowy) odbędzie się festyn połączony ze zbiórką pieniędzy w ramach corocznej akcji charytatywnej "Ogród Nadziei". Dochód przeznaczony będzie na wsparcie tczewskiego hospicjum.

Z pozyskanych dzięki kweście środków hospicjum chce zakupić łóżka z uposażeniem, materace przeciwodleżynowe i koncentratory tlenu. Organizatorem akcji jest Stowarzyszenie "Ogród Nadziei" w Tczewie przy pomocy Tczewskiego Centrum Zdrowia. Festyn rozpocznie Msza Św. w intencji chorych przebywających w szpitalu i ich rodzin oraz za zmarłych pacjentów hospicjum.

- Zapewniamy bogaty program artystyczny i różne atrakcje dla osób w każdym wieku, m.in. występy dzieci z Przedszkola "Jarzębinka", "Czwóreczka", Akademia Krasnoludków i z ul. Kościuszki. Będzie także Orkiestra Harcerska i Michał Saidowski, konkursy dla dzieci i loteria fantowa. To tylko część atrakcji, które przygotowaliśmy dla odwiedzających nasz "Ogród Nadziei". Nie zabraknie czegoś dla podniebienia: wspaniałych ciast wykonanych przez personel szpitala, "strażackiej grochówki", domowego bigosu, kiełbaski z grilla i chrupiącej kromki chleba ze smalcem i ogórkiem. - tłumaczy w imieniu organizatorów Teresa Sychmeler. - Serdecznie zapraszamy 5. czerwca i zachęcamy do wzięcia udziału w festynie i podzielenia się tym, co najważniejsze - odruchem serca i symboliczną złotówką. Bardzo dziękujemy za każdy datek i chęć niesienia pomocy potrzebującym. Przebieg akcji zawdzięczamy, jak zawsze, niezawodnej młodzieży szkolnej z I LO, Zespołu Szkół Rzemieślniczych i Kupieckich oraz Zespołu Szkół Rolniczych w Bolesławowie, która w ramach wolnego czasu będzie kwestować na terenie Tczewa. Wolontariusze pomagać będą również przy organizacji występów artystycznych.

Imprezę objęli patronatem - Prezydent Miasta Tczewa Pobłocki Mirosław, Poseł na Sejm RP Jan Kulas i dziekan Dekanatu Tczewskiego, ks. Stanisław Cieniewicz. Partnerami są: Dekanat Tczewski, Komenda Powiatowa Policji, Państwowa Straz Pożarna w Tczewie, Radio Głos, Drukarnia Diecezjalna Bernardinum w Pelplinie, Telkab, ZKM Veolia, Klub Ebro, Gazeta Tczewska, Grzechu Godzina, TCZ.PL, DPS Damaszka, Hurtownia Elemix, Bank Spółdzielczy i Zespół Szkół Rolniczych w Bolesławowie.
drukuj
Artykuł przeczytano 2755 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Aktualności
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew - Weekend za pół ceny
Więcej w dziale "Aktualności":
 
Opinie i komentarze (1)   Zmień kolejność
 
user_ico_Gród Sambora
+5
Gród Sambora
Uż. zarejestrowany
Data: 28.05.2011, 22:16
byłem wolontariuszem w pierwszej edycji. Pozdrawiam ks. Darka pomysłodawce i pierwszego organizatora
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym - tutaj.
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
 
 
kalendarz wydarzeń
Październik 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew