tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest niedziela, 23 października 2016r, godz. 11:50
Imieniny:
Wiadomości: Aktualności
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

List ws. mostu już na biurku premiera. Co w nim napisano?

Opublikowano: czwartek, 24.11.2011, 00:01. Ilość komentarzy: 35

Zmień rozmiar tekstu: A A A

Tczewski starosta złożył już na biurku prezesa kancelarii rady ministrów list w sprawie ratowania mostu przez Wisłę. Pod korespondencją podpisali się przedstawiciele samorządów z Tczewa, Malborka, Miłoradza, Lichnów i Nowego Dworu. Samorządowcy apelują o przejęciu niszczejącego obiektu w zarząd przez właściwą jednostkę administracji rządowej.

Starosta tczewski Józef Puczyński złożył list osobiście w kancelarii premiera 18 listopada br. Jest to apel do Prezesa Rady Ministrów Rzeczypospolitej Polskiej - Donalda Tuska o przejęcie Mostu Tczewskiego w zarząd przez właściwą jednostkę administracji rządowej. Jego treść została uzgodniona podczas spotkania władz samorządowych zainteresowanych losem zabytkowego mostu, które odbyło się 7 listopada br.

- Czekamy teraz na odpowiedź - mówi Kamila Wiśniewska, rzecznik prasowa starostwa.

Władze starostwa nie ukrywają, że liczą na pomoc w swoich działaniach m. in. ze strony posła Sławomira Neumanna, senatora Andrzeja Grzyba oraz ministra transportu Sławomira Nowaka (wszyscy z PO) - każdy z panów deklarował wcześniej swoją pomoc. Dodajmy, że pismo zostało również przesłane m.in. Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej, Marszałka Województwa Pomorskiego oraz Wojewody Pomorskiego.

Treść listu do premiera

Powiat Tczewski, jako jedyny w Polsce, jest właścicielem historycznego mostu drogowego przez Wisłę, którego najstarsze trzy przęsła wpisane zostały do rejestru zabytków. Ten 160 – letni obiekt o długości ponad jednego kilometra jest w katastrofalnym stanie technicznym. W związku z poważnymi uszkodzeniami chodników, jezdni oraz niektórych elementów konstrukcyjnych most został zamknięty dla ruchu. Szacowane przez specjalistów koszty przywrócenia obiektu do jego funkcjonalności przekraczają możliwości finansowe Powiatu Tczewskiego jak i sąsiednich samorządów żywotnie zainteresowanych funkcjonowaniem tej ważnej przeprawy przez Wisłę, skracającej tysiącom mieszkańców Pomorza codzienną drogę o blisko 20 kilometrów.

W związku z powyższym w imieniu społeczności i władz niżej podpisanych jednostek samorządu terytorialnego wnosimy o przejęcie Mostu Tczewskiego w zarząd przez właściwą jednostkę administracji rządowej

Uzasadnienie:

W dniu 18 października 2011 r. Most Tczewski został zamknięty dla ruchu. Bezpośrednim powodem podjęcia tej trudnej decyzji było zagrożenie bezpieczeństwa korzystających z niego pojazdów oraz osób, które wynikło ze zniszczenia kilku fragmentów nawierzchni jezdni na trzech historycznych przęsłach (4 - 6). Obawy obecnego zarządcy obiektu budzi również stan techniczny nawierzchni na przęśle 9 oraz przęsłach 2 i 3 tzw. "mostu wojskowego" ESTB biegnących nad korytem rzeki.

Podejmowane od ponad 13 lat działania władz Powiatu oraz naszych samorządowych partnerów różnych szczebli nie spowodowały przejęcia odpowiedzialności za los tego obiektu przez administrację rządową, która powinna być zarządcą obiektu inżynieryjnego o takim znaczeniu, służącego mieszkańcom znacznej części regionu pomorskiego. Pozostajemy nadal sami w rozwiązywaniu problemów związanych z utrzymaniem i remontem Mostu Tczewskiego.

Wspólnie z Politechniką Gdańską oraz Biurem Projektów Budownictwa Komunalnego w Gdańsku władze Powiatu przygotowały koncepcję przebudowy mostu (w załączniku). Istnieją uzasadnione obawy, iż "łatanie" kolejnych pojawiających się dziur na moście bez przeprowadzenia jego generalnego remontu czy przebudowy nie pozwoli na przywrócenie ruchu na dłuższy czas i może być traktowane przez wielu mieszkańców jako przejaw niegospodarności. Konieczne jest zatem poważne i kompleksowe podejście do remontu tego obiektu. Tak poważnemu zadaniu inwestycyjnemu samodzielnie samorząd powiatowy nie podoła ze względów ekonomicznych! Oszacowane przez Biuro Projektów Budownictwa Komunalnego z Gdańska koszty wykonania projektu przebudowy tego historycznego obiektu wyniosłoby około 2,8 miliona złotych, natomiast realizacja zadania szacowana jest na ok. 103 miliony złotych. Taka kwota to praktycznie roczny budżet Powiatu Tczewskiego!

Każdego roku Powiat Tczewski przeprowadzał bieżące remonty i drobne prace naprawcze ww. obiektu, bowiem był on użytkowany i stanowił jeden z głównych ciągów komunikacyjnych pomiędzy powiatami: tczewskim i malborskim.

Władze Powiatu Tczewskiego podejmowały i nadal podejmują szereg działań w celu pozyskania zewnętrznych środków na przeprowadzenie niezbędnego remontu mostu. Jednak bez skutecznego rezultatu. Kierowane były również pisma do różnych resortów w tym m. in. Ministerstwa Infrastruktury, w którym prośba o pomoc i wsparcie finansowe na remont Mostu Tczewskiego motywowana była pozycją miasta Tczewa jako strategicznego węzła drogowego i kolejowego w Polsce. Postulowano także o zrozumienie wagi problemu, co przyczyniłoby się do uniknięcia katastrofy komunikacyjnej w Tczewie. Występowano również do Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad z prośbą o podjęcie działań zmierzających do egzekwowania opieki nad zabytkami, która zgodnie z Art. 18 ust.2 pkt. 6a ustawy o drogach publicznych (Dz.U. 2007/19/115) należy do jego obowiązków. Ze względu na brak konkretnych działań w tej sprawie, Powiat skierował pismo do Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego ze skargą na bierność Generalnego Dyrektora, która również nie została uwzględniona.

Sam obiekt jest niezwykle efektowny. Prezentuje się szczególnie widowiskowo i okazale, przez co przyciąga wielu turystów. Niestety smuci fakt, że nie możemy liczyć na pomoc od jakiegokolwiek podmiotu krajowego lub zagranicznego. Zdajemy sobie sprawę, że Most Tczewski jako Międzynarodowy Zabytek Inżynierii Budowlanej zasługuje na dobrego gospodarza i na gruntowny remont. Jednakże lokalne samorządy nie są i nie będą w stanie temu zadaniu podołać z racji swoich budżetowych ograniczeń. Stąd też nasz szczególny i dramatyczny wniosek kierowany na ręce Pana Premiera

Licząc na zrozumienie naszej sytuacji przez Pana Premiera, prosimy o przejęcie Mostu w zarząd administracji rządowej, która ma możliwości sfinansowania remontu tego obiektu i uchronienia
go przez całkowitą degradacją.
drukuj
Artykuł przeczytano 3462 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Aktualności
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew - Remont chodnika w Nicponi
Więcej w dziale "Aktualności":
 
Opinie i komentarze (35)   Zmień kolejność
 
Brak zdjęcia
+10
realista_gość
IP: 84.38.xx3.xx8
Data: 24.11.2011, 00:09
starego nie wyremontują, a nowego nie wybudują. Kogo po wyborach już to interesuje. Alternatywa jest więc w dobie kryzysu spadać nam przyjdzie.
Brak zdjęcia
+8
Dar_gość
IP: 79.188.xx3.xx4
Data: 24.11.2011, 10:18
Zabrakło w tym piśmie załączenia m.in.: opinii np. właściwego Ministra, że ten most stanowi zabytek architektury i jakiej klasy jest to zabytek, opinii właściwego Ministra (stosownej instytucji) wskazującej znaczenie gospodarcze i strategiczne tego mostu, wzmianki wraz z dokumentem potwierdzającej, iż omawiany most jest wpisany na listę, na której wpisana jest Wieża Eiffla, dokumentu potwierdzającego, że model tego mostu znajduje się w Muzeum w Berlinie, zaangażowania w tą sprawę: Konsula Niemiec, może Ambasadora Niemiec, niemieckich mediów (wiem wiem, sprawa dotyczy mostu, który znajduje się w Polsce i nie wszystkim może się to spodobać, ale gra idzie o wysoką stawkę), polskich historyków (m.in. osób z tytułami naukowymi), architektów, Posłów na Sejm RP/Senatorów/Parlamentarzystów UE (szczególnie tych związanych z regionem), powołania się na fakt, iż sprawa została zgłoszona oficjalnie i podczas kampanii wyborczej Ministrowi Nowakowi (jeżeli nie uczyniono tego drogą oficjalną, to należy to przed wysłaniem tego pisma zrobić), poinformowaniu wraz z podaniem źródeł, że sprawą zainteresowały się media (w tej sprawie należy również inspirować media: artykułami, komunikatami, etc.) i jeżeli sprawą zainteresowałyby się media niemieckie, to również należałoby się na te źródła powołać. Oczywiście głos ludzi również by nie zaszkodził. W razie potrzeby sporządzenia takiego pisma, służę pomocą: darmann@wp.pl
 
user_ico_zaratustra83
+11
kontynuować ~ zaratustra83 Zaufany użytkownik
Uż. zarejestrowany
Data: 24.11.2011, 00:27
Oby deklaracje kolegów partyjnych Pana Premiera o wsparciu nie okazały się tylko czczą gadaniną. Ten list to krok w dobrą stronę, o jego przesłaniu do Premiera powinno się wspomnieć w mediach tak by nie zamieciono go pod dywan. Nikt nie ma już ochoty na słuchanie o "szukaniu rozwiązań" czy "planowaniu podjęcia działań" w sprawie naszego Mostu. Nie słuchajmy też argumentów że Państwo nie stać teraz na remont, bo "później" dla naszego staruszka już może nie nadejść. I jeżeli remont nie zacznie się szybko, to następne pokolenie będzie już tylko oglądać drogowy most na zdjęciach.
Brak zdjęcia
+6
Brawo ~ Ja_gość
IP: 192.104.xx7.xx2
Data: 24.11.2011, 00:34
Brawo !!! To się nazywa odpowiedzialność, moje gratulacje. Liczę na pozytywne załatwienie sprawy. Kulas nic nie zrobił w tej sprawie przez wiele lat i społeczność odwdzięczyła mu się na wyborach, to samo dotyczy Smolińskiego, Odyji i innych darmozjadów.
user_ico_Malowanka
+1
Gadzam się NIC nie zrobili. ~ Malowanka
Uż. zarejestrowany
Data: 24.11.2011, 10:39
Kulas, Odyja, Smoliński - i mają za swoje
 
Brak zdjęcia
+2
_gość
IP: 109.207.xx2.xx9
Data: 24.11.2011, 14:27
Klaskać to będziemy jak się uda
 
Brak zdjęcia
+6
most to nie dla premiera ~ krzychu_gość
IP: 89.108.xx5.xxx
Data: 24.11.2011, 06:17
trzeba było napisać do niego przed wyborami to może by coś zdziałał ale teraz to bedzie tylko obiecywał i na tym się zakończy a ludzie zzamostu będą dalej jeździć do okoła ale premiera to nie bedzie interesowało bo już dostał stołek pod d..e i bedzie miał to gdzieś
Brak zdjęcia
+6
DLACZEGO ZAPOMINA STAROSTA O ZASADNEJ PETYCJI ~ 1448/2007 PE;KE CONSYLIUM UE:_gość
IP: 87.167.xx9.xx3
Data: 24.11.2011, 06:32
Ignorowanie czynoosci obywateli i wolantariatu to niestety brak etyki ,brudna moralna strona .Prezydent i Premier Rzeczypospolitej otrzymali jeszcze inne dokumenty -listy a o tych zapomiano?Zawstydzeni? Wiadomo most doczeka remotu-rewitalizacji a rola Starosty jest cienka zbiera trud innych.Ta propaganda to legitymacja bez ducha demokrcji i poszanowania.Cenzura i inwigilatorzy wynocha.
Brak zdjęcia
+6
MACHINA PROPADANDY BEZ ETYKI:MORALNEJ ~ STRONY_gość
IP: 87.167.xx9.xx3
Data: 24.11.2011, 06:46
Most ozyska dawny blask i basta.Cienki te wypociny teraz hojraki bo Parlament Europejski,Komisja Europejska.Rada Europy inteligentnie pokzuju paluszek o olewaniu przez POLSKIE DZIEDZICTWA NARODOWEGO -EUROPEJKIEGO!!!!!!!!!!:
Brak zdjęcia
0
mieszkaniec tcz...gość_gość
IP: 83.16.xx5.xx4
Data: 24.11.2011, 06:52
Teraz to prezes po ma na nas i na most wyj...ne trzeba było ten list wysłać w czasie kampani chociaż to i tak były by to obiecanki .Przecież jak Tusko-bus był w TCZEWIE to była mowa o tym że to PO wyremontuje albo przejmie nasz obiekt historyczny.I CO?KŁAMSTWO?Jak zawsze przed wybobami.
Brak zdjęcia
+5
OJ BOLI PRAWDA I MEDILNE KOMUTERSTWO SZALEJE ~ OCENZUROWANE_gość
IP: 87.167.xx9.xx3
Data: 24.11.2011, 07:02
Kodeks ETYKI JAKI? PRAWDA BOLI REDAKTORUUUFFF.
Brak zdjęcia
+2
KOMENTARZE DLA ZAUFANYCH I WYBRANYCH W SSELEKCJI ~ MODERATORA-REDAKTORA TCZ..RP_gość
IP: 87.167.xx9.xx3
Data: 24.11.2011, 07:42
Zabawa fajna z paskudami demokracji .
user_ico_tcz45
+4
napisz list ~ tcz45 Zaufany użytkownik
Uż. zarejestrowany
Data: 24.11.2011, 07:58
do kancelarii premiera , gdyby tak setki osób napisało na ten adres to może zwróci to uwagę na problem. kontakt@kprm.gov.pl
user_ico_tcz45
-3
ja napisałem już ~ tcz45 Zaufany użytkownik
Uż. zarejestrowany
Data: 24.11.2011, 08:08
a wy ?
 
Brak zdjęcia
-6
Waligrucha_gość
IP: 83.18.xx4.xx0
Data: 24.11.2011, 09:07
I co pogroziłeś mu pa;uszkiem ? . Takich listów i liścików trafia do niego setki .Poza tym nic innego by nie mógł robić tylko zajmować ssie odpisywaniem. A ty koleś może byś pojechał do niego ? przecież jesteś bardzo "elokwentny" może byś coś wskórał, co?.
 
Brak zdjęcia
-4
albo rzecznik prasowy albo rzeczniczka prasowa, ~ x-man_gość
IP: 195.117.xx9.xx1
Data: 24.11.2011, 08:25
albo rzecznik prasowy albo rzeczniczka prasowa, co to jest rzecznik prasowa??
Brak zdjęcia
-2
_gość
IP: 89.200.xx2.xx4
Data: 24.11.2011, 08:42
coś czego twoj rozum nie ogarnie - tak jak doktorki habilitowanej
 
Brak zdjęcia
+6
DO TCZ 45 NAPISALEM A REDAKCJA MA KOPIE I ~ NIE PUBLIKUJE_gość
IP: 87.167.xx9.xx3
Data: 24.11.2011, 08:40
Pouczenie w tej sprwie otrzymali Prezydent Rzeczypospolitej Polski z urzedem i Premier RP od SPOLECZNEGO OPIEKUNA ZABYTKOW POWIATU TCZEWSKIEGO NR 1 Henryka DEMPS .
user_ico_hejaho
-8
hejaho Zaufany użytkownik
Uż. zarejestrowany
Data: 24.11.2011, 08:46
Panie - nie pogrążaj się Pan - już kiedyś tu publikowali na tym portalu te korespondecje łamaną polszczyzną pisane. gdzieś pan nie był, coś pan nie zrobił. tylko nic się w temacie nie dzieje
Brak zdjęcia
-1
stary tczewiak_gość
IP: 31.61.xx4.xx4
Data: 24.11.2011, 08:46
można się imiennie zwrócić do pana ministra Nowaka który w czasie pobytu w Tczewie obiecywał remont mostu jest nagranie więc niech się do tego odniesie ciekawe jak by się z tego wytłumaczył jak oni potrafią kłamać przed wyborami byle dostać się do koryta
Brak zdjęcia
-3
papier wszystko przyjmie ~ jimy_gość
IP: 83.25.xx8.xx1
Data: 24.11.2011, 08:58
a tusk nie ma problemow tylko dac kase na stary most-trzeba miec elity z jajami a nie wiorkami to cos wymysla a nie tylko daj,daj daj,daj-wstyd kosciol ma kase,czempinski i ubecja ma kase,
Brak zdjęcia
+5
DO HEJAHO Z NIEUKAMI I TCZORZAMI SZKODA DASKUTOWAC ~ TAKIM JESTS.BRAWO:_gość
IP: 87.167.xx9.xx3
Data: 24.11.2011, 09:13
Panu Henrykowi DEMPS NIE DORASTASZ DO... SKOCZ NA ..........pisz co chcesz jak szczurki uciekajace z pokladu .fuj fuj !!!! BASTA!!!!!!!!!!!!
Brak zdjęcia
-4
Do krytykantów ~ ka_gość
IP: 79.189.xx0.xx0
Data: 24.11.2011, 09:37
Bardzo dobre pismo. Nawet jeżeli pozostanie bez odpowiedzi, to widać zaangażowanie władz lokalnych. Może trzeba jeszcz 5 lub 10 takich pism, może ptrzebna jest mała katastrofa, ale w końcu może dać to pozytywny efekt. Siedzenie i narzekanie nie da nic.
user_ico_Malowanka
-11
Gratulacje dla władz naszego miasta ~ Malowanka
Uż. zarejestrowany
Data: 24.11.2011, 10:03
Widać władze walczą...miasto się zmienia..i szacunek im za to...No to zobaczymy czy Tusk weźmie się w koncu do pracy. Czy list w ogóle przeczyta ???
user_ico_Malowanka
-9
Proponuję skopiować ten list ~ Malowanka
Uż. zarejestrowany
Data: 24.11.2011, 10:08
i wysyłać tysiące E-maili to czasami daje efekt.
Brak zdjęcia
-2
KOMENTARZE NIEKTÓRE ~ ._gość
IP: 77.115.xx1.xx2
Data: 24.11.2011, 10:26
Mam wrażenie że pisali te komentarze ludzie z odziału psychiatrycznego którym udostępniono internet-forma,treść tekstów niemożliwa do zrozumienia o co chodzi tym pacjentom ?
Brak zdjęcia
-5
_gość
IP: 83.18.xx4.xx0
Data: 24.11.2011, 14:38
zapewne o nic drogi pacjęcie
 
Brak zdjęcia
+6
PYSKOWANIE WRE GRZECZNA W KULTURZE -UWAGA ~ DO hejaho i podobnych_gość
IP: 87.167.xx9.xx3
Data: 24.11.2011, 10:41
Jak pijesz smarujesz osobe xY to napisz konkretnie dane osobowe z adresem i koniecznie swoje dane.Mniej odrobine cywilnej odwagi .Takich uz.zarejestrowany zaufanych to znamy na kopy BiernychWiernychMiernych zgryzot .Dajemy nawet szanse Panu/Pani/dzidziusiom do ewentualnego osobistego spotkania ,ocenimy wszystko merytorycznie,formalnie.Czujesz obraze biegiem z doniesieniem do policji,prokuratora,temidy i po problemie.Do boju lub do pokoju ,spokoju, rozwagi. MOST OZYSKA DAWNY BLASK BEZ RZECZYWISTEJ WOLI STAROSTWA TO JEST PEWNE ZAPISANE I TO JEST WYWALCZONE PRZEZ ;SPOLECZNEGO OPIEKUNA ZABYTKOW POWIATU TCZEWSKIEGO Nr.1 Pana Henryka DEMPS + PARTNERZY. No to do ataku bombardujcie sami siebie !!!!!!!!!! ´Do zobaczenia na MOSTOWEJ DRODZE ALBO W PIERDLU?
Brak zdjęcia
0
sprytne ~ gość_gość
IP: 109.207.xx0.xx1
Data: 24.11.2011, 13:41
przejęcie w zarząd bardzo ciekawa propozycja.Zapewne większość internautów powinna przeczytać co oznacza ten zwrot.Ja tam proponuję iść dalej i przejąc w zarząd powiat.Niech sobie nie myślą,że sprawa wiaduktu już jest zapomniana.
Brak zdjęcia
+6
KTO NIE KUMA TO NIECH DO ENCYKLOPEDI POPATRZY I Z ~ TYCH PUZLI TEKST MONTUJE_gość
IP: 87.167.xx9.xx3
Data: 24.11.2011, 14:26
Oj ile to wody z nurtem rzeki ucieknie zanim pozim rozumawania interpretacji ulegnie poprawie , acha niepatrz na grzechy patrz na wiare i miej nadzieje na lepsze fuzle.toczka~
user_ico_Malowanka
-5
Jak sie zawali ~ Malowanka
Uż. zarejestrowany
Data: 24.11.2011, 14:46
to przyjedzie TVN-ek ze szczekającymi dziennikarkami + " latający Bezczelny24 "
user_ico_Pio14
-7
Zal ~ Pio14
Uż. zarejestrowany
Data: 24.11.2011, 14:47
Malbork, Miłoradz, Lichnów i Nowy Dwór oni się podpisali. Po co ? Nie mieli pieniędzy na remont ale na przejęcie mostu przez państwo. Malbork taki nieby biedny a na remonty w mieście mają pieniądze !
Brak zdjęcia
0
Most ~ kajot551_gość
IP: 109.207.xx7.xx4
Data: 24.11.2011, 15:23
Przez lata nie bylo remontow ,nie chodzi o kapitalnych lecz zwyklych ,które by potrafiły utrzymac most w takim stanie by wiezyczki sie nie rozsypywaly,przejazdnosc w sposob bezpieczny,stala kontrola,konserwacja i remonty biezace to dziś stan mostu byłby o "niebo" lepszy.W przypadku ogromnego bezrobocia w Tczewie to zatrudnienie dwóch czy trzech budowlancow ktorzy na bieżąco mogli prowadzic prace bylo czymś naturalnym ,ale nie dla URZEDASOW -BEZMOZGOWCOW ,ktorym przepis,kompetencje,a szczegolnie myślenie bardzo przeszkadza od lat co innego uklad towarzyski gdzie kogo ustawic na stanowisku,skąd łapówkę,co doprowadzić do ruiny ,by KOLESIOM sprzedać za GROSZE.OBIECANKI POlityków PO i ich realizacja przedwyborczej "kiełbasy jest znana aż do "BULU".Sprzedać most to tak ,ale naprawiać kiedy WARSZAWIE jest on niepotrzebny-tylko NAIWNI I INFALTYWNI moga w to uwierzyć jak w ZIELONA WYSPE,IRLANDIE,BY ZYLO SIE LEPIEJ,PANSTWO MILOSCI,chyba TECZOWEGO PALIGLUPA przy PREZYDENCIE POprawnej ORTOGRAFII.Pieknych snów miłych marzeń .
Brak zdjęcia
+2
obiecanki cacanki ~ tczewianin_gość
IP: 109.207.xx1.xx5
Data: 24.11.2011, 20:07
Brak słów ... Grabarczyk jak był w Tczewie też obiecał, że zainteresuje się mostem i co>>>> poszło w niepamięć..... powodzenia Panie Starosto... No, ale może się uda... jak wojsko udało się wygnać w miasta to i może kasa na remont się znajdzie...
Brak zdjęcia
+6
OBELGI PE KE UE AKTYWNYCH ZAINTERESOWANYCH ~ PRYWATA NIE GEST KOZAKIEWICZA_gość
IP: 87.167.xx8.xx9
Data: 25.11.2011, 08:56
Niestety smutny fakt ze z kraju i zagraniczne oferty pomocy Pan Starosta i Wicestarosta szczegolnie ma w du++e. Brudne stwierdzenie ...." niestety smuci fakt ,ze nie mozemy liczyc na pomoc od jakieokolwiek podmiotu krajowego lub zagranicznego " Wyrwane kontesty mostowe to jest nie do zaakceptowania narzekanie na wasne niechlustwo i obelgi wielu jednastek,podmitu,zasobu ludzkiego.Panie wicesatrosto niech Pan brudy myje w swojej umywalce z dobrym mydelkiem lizusowaniu oszustwom stop !!! Prowokacja do odwetu i puczu przeciw leniwym ,igranie z ogniem chcecie to zrobimy do zastnowienia taka prawdziwa inteligentna insynuacja.GRANICE TOLERANCJI PRZEKROCZONE !!!!!!!!!!!!!!!Komentarz nie zawiera wulgaryzmu adekwatny do informacji.
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym - tutaj.
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
 
kalendarz wydarzeń
Październik 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew