tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest czwartek, 27 października 2016r, godz. 20:51
Imieniny:
Wiadomości: Aktualności
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

"Obycie umila życie". Warto być życzliwym

Opublikowano: Środa, 14.12.2011, 00:01. Ilość komentarzy: 1

Zmień rozmiar tekstu: A A A

Obchodami Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień w Gimnazjum im. gen. J. Hallera w Gniewie zainaugurowano kolejną edycję projektu "Obycie umila życie". W zeszłym roku w ramach programu postawiono na zasady dobrego wychowania, manier i obyczajów. Uczniowie uczestniczyli w szeregach lekcji wychowawczych dotyczących zasad savoir-vivre i prostackiego języka. Tegoroczny konkurs poświęcono życzliwości.

Jak opowiada pedagog szkolny Walentyna Czapska, a zarazem koordynator projektu w gniewskim gimnazjum już od wczesnych godzin rannych wchodzących do szkoły uczniów witały uściskami panie dyrektor, a samorząd szkolny przypinał każdemu plakietkę "Znajdź się wśród życzliwych".

Tego dnia gimnazjaliści mogli na przykład sfotografować się, w oczywiście bardzo życzliwej makiecie, poczęstować się cukierkiem, ale też i obdarować nim innych. Była okazja, by zasięgnąć rady Wróżki Życzliwki czy skorzystać z życzliwej poczty, polegającej na wysyłaniu kartek, na których można było przesłać życzenia i pozdrowienia dla zaprzyjaźnionych klas. Kartki z pozdrowieniami i życzeniami przesłano również do gniewskich zakładów pracy oraz absolwentów szkoły, prosząc o wsparcie programu stypendialnego "Solidarni", do którego szkoła przystąpiła w ubiegłym roku.

Program stypendialny Solidarni został stworzony po to, by budować solidarną więź między uczniami, szkołami i absolwentami . Jego celem jest zbiórka pieniędzy na stypendia dla bardzo zdolnych uczniów, których sytuacja finansowa uniemożliwia rozwijanie talentów i umiejętności. Dzięki finansowemu wsparciu większości radnych Rady Miejskiej w Gniewie oraz nauczycieli gimnazjum zostały ufundowane stypendia dla 6 uczniów z terenu gminy Gniew.
Autor: PR
drukuj
Artykuł przeczytano 2351 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Aktualności
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew - lekarz, grypa, zdrowie
Więcej w dziale "Aktualności":
 
Opinie i komentarze (1)   Zmień kolejność
 
Brak zdjęcia
+3
bądz życzliwym-pozytywnie??_gość
IP: 95.40.xx8.xx3
Data: 14.12.2011, 09:14
bądź życzliwym pozytywnie czy życzliwym-ale "życzliwym".Pytam,ponieważ na codzień mam styczność z ludźmi ale takimi "życzliwymi",ze aż w pięty idzie.Nikogo nie obchodzi że idą święta,czas refleksji,zadumy...a co tam grunt,że wydarłam(em) mordę ,ze za długie kolejki,że cena się nie zgadza,że czegoś niema.Najważniejsze są siaty napakowane na maksa.Ba nawet nogi wtedy nie bolą...jakaś parodia tej życzliwości...bo inaczej tego nie umiem nazwać...
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym - tutaj.
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
 
 
kalendarz wydarzeń
Październik 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew