tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest środa, 26 października 2016r, godz. 15:26
Imieniny:
Wiadomości: Aktualności
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

Premier Donald Tusk na I Królewskim Balu Charytatywnym w gminie Gniew?

Opublikowano: Środa, 08.02.2012, 00:09. Ilość komentarzy: 13

Zmień rozmiar tekstu: A A A

Bal charytatywny jest pierwszą tego typu inicjatywą w gminie Gniew. Organizacją wydarzenia zajęło się Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Barka" w Gniewie. Przedsięwzięciem zainteresowała się też kancelaria premiera Donalda Tuska. Czyżby szef rządu wybierał się na bal?

Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Barka" ma na celu pomoc osobom niepełnosprawnym, głównie dzieciom i ich rodzinom.

- Na dzień dzisiejszy pomoc ta, ze względu na środki finansowe, ogranicza się do comiesięcznych spotkań tak zwanej grupy wsparcia, szkoleń dla rodziców, wyjazdów, pikników integracyjnych, organizacji jasełek, ferii zimowych dla dzieci niepełnosprawnych itp. Bardzo chcielibyśmy umożliwić naszym podopiecznym możliwość korzystania z usług specjalistycznych takich jak: logopeda, pedagog, dietetyk, masażysta, fizykoterapeuta, terapeuta behawioralny. W tym celu w najbliższym czasie zamierzamy sfinansować kurs dla terapeutów behawioralnych, których to w naszej gminie po prostu brak. Wiemy doskonale, że taka pomoc to kropla w morzu potrzeb. Dzieci niepełnosprawne wymagają stałych zajęć rehabilitacyjnych wspomagających zarówno rozwój fizyczny jak i umysłowy. Lecz nawet kropla drąży skałę, dlatego działamy i pomagamy najlepiej jak na tę chwilę możemy, pomimo wielu ograniczeń. Zapłatą jest każdy uśmiech naszych podopiecznych. Potrzeb jest wiele, ale pomysłów jeszcze więcej. Dlatego wciąż szukamy wszelkich źródeł finansowania naszej działalności. Jednym z przykładów jest organizowany przez nas w lutym I Królewski Bal Charytatywny - mówi prezes stowarzyszenia Agnieszka Piecuch.

Pomysłodawcą imprezy był Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Gniew Wojciech Szulc.

- W listopadzie ubiegłego roku zaprosił mnie na rozmowę zastępca burmistrza Wojciech Szulc i przedstawił pomysł organizacji balu charytatywnego celem zdobycia dodatkowych funduszy dla naszego stowarzyszenia. Propozycja była bardzo interesująca, tak więc wraz z Danutą Zgubieńską - członkiem komisji rewizyjnej w naszym stowarzyszeniu - rozpoczęliśmy przygotowania. Dyrektor Zamku Gniew Sp. z o.o. Krzysztof Lisiecki zgodził się wspólnie z nami zorganizować to przedsięwzięcie - mówiła dalej prezes organizacji.

Organizatorzy liczą na duży odzew ze strony mieszkańców. Zaproszono też gości spoza gminy Gniew, wśród których znaleźli się także premier Donald Tusk, prezydent Bronisław Komorowski, Lech Wałęsa, władze wojewódzkie, powiatowe i inne znane osobistości.

- Ucieszył nas bardzo telefon z kancelarii premiera - pytano o dokładne informacje na temat imprezy, obecnych gości, fantów itp. Czyżby więc premier się do nas wybierał? Mamy nadzieję - zdradzili organizatorzy.

Bal jest wspaniałą okazją, by przy okazji dobrej zabawy, wesprzeć szlachetny cel, bowiem podczas balu odbędzie się aukcja charytatywna, na której wylicytować będzie można między innymi obrazy, książki z autografami autorów, piętrowy tort, weekend w Pałacu Marysieńki, medal papieski podarowany przez bpa Jana Bernarda Szlagę, zegar, porcelana, biżuteria, maskotki i kilka innych ciekawych przedmiotów. Dochód z aukcji przeznaczony zostanie na terapię dzieci niepełnosprawnych i szkolenie przyszłych terapeutów gminy Gniew. Bal odbędzie się 18. lutego (początek godz. 20.00). Więcej informacji pod numerem - 660 185 698.
Autor: PR
drukuj
Artykuł przeczytano 2753 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Aktualności
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew - Pole
Więcej w dziale "Aktualności":
 
Opinie i komentarze (13)   Zmień kolejność
 
user_ico_mieczyslaw
+8
Tusk w Gniewie? Rozgniewany Tusk? ~ mieczyslaw Zaufany użytkownik
Uż. zarejestrowany
Data: 08.02.2012, 00:39
Dobra okazja na manifestację :)
Brak zdjęcia
+2
władza niech z władzą baluje ! ~ oko_gość
IP: 87.205.xx1.xx2
Data: 08.02.2012, 07:57
my mieszkańcy nie chcemy ryżego tusku w Gniewie !
 
Brak zdjęcia
+1
mnietek bojowniku o lepsze jutro! ~ fifarafa_gość
IP: 82.145.xx9.xx0
Data: 08.02.2012, 09:05
Bierz trabke czy tamburyno i dawaj pod zamek. Pokaz w koncu na co Cie stac. Przemien swoje "madrosci" w czyn! Slonce Kociewia w dniu Twoich urodzin ptaki mowily ludzkim glosem. Poprowadz nas ku lepszemu jutru!
 
Brak zdjęcia
-5
_gość
IP: 213.17.xx8.xx5
Data: 08.02.2012, 11:45
Imprezę organizuje Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Barka", a nie premier Tusk, nie rząd i nie kancelaria premiera. Przeciwko czemu miałby być ten protest i ta manifestacja? Przeciwko Stowarzyszeniu "Barka" za to, że pomaga osobom niepełnosprawnym, czy może ogólnie przeciwko pomaganiu osobom niepełnosprawnym?
 
user_ico_mieczyslaw
+11
Do: "_gość" ~ mieczyslaw Zaufany użytkownik
Uż. zarejestrowany
Data: 08.02.2012, 18:29
Niekumate to - a co za różnica, gdzie Donald jedzie i w czym bierze udział? Przecież to wciąż ten sam Donald, odpowiedzialny za te same decyzje lub ich brak, odpowiedzialny za sytuację z ACTA, z całym cyrkiem w aptekach na początku roku, itd.
 
Brak zdjęcia
-4
Public Relations a głupiemu radość ~ Bronek_gość
IP: 83.12.xx7.xx6
Data: 08.02.2012, 07:23
CIekawe ile rudy sypnie i czyich pieniędzy.
Brak zdjęcia
0
_gość
IP: 81.219.xx7.xx5
Data: 08.02.2012, 09:00
--- Treść komentarza została usunięta ze względu na jego obraźliwość ---
Brak zdjęcia
-5
do Miecia ~ marek gość_gość
IP: 84.38.xx2.xx4
Data: 08.02.2012, 10:25
Co ty mądralo chcesz manifestować,w tej inicjatywie chodzi o chorych.Ty jak każdy MOCHER szukasz i węszysz wszędzie podstęp . Jesteś ograniczony .Nie pozdrawiam cię ,bo żal mnie tego słowa dla ciebie.
Brak zdjęcia
-6
ZGADZAM SIĘ ~ ._gość
IP: 77.114.xx2.xx4
Data: 08.02.2012, 12:20
Mietek i ludzie jego pokroju nawet chorym zrobią koło tyłka bo nienawiść ich zżera to ludzie wytresowani przez TV TRWAM i RADIO M nie zastanowiło was o której godzinie pisze swoje bzdury on i jemu podobni ? Ja dopiero w pracy mając chwilę wolną mogę przeczytać i coś napisać ,a tu tabuny po nocach piszą [ nie wszyscy pracują na zmiany ] większość to bezrobotni z wyboru albo renciści z zakombinoawanym orzeczeniem.
 
user_ico_mieczyslaw
+4
Do "marek gość_gość" ~ mieczyslaw Zaufany użytkownik
Uż. zarejestrowany
Data: 08.02.2012, 13:27
A ja Cię pozdrawiam, mimo swych ograniczeń, całkiem serdecznie i bez nienawiści :).
 
Brak zdjęcia
+6
_gość
IP: 81.219.xx7.xx5
Data: 08.02.2012, 12:58
Wy mieszkańcy Gniewa, którzy piszecie o Tusku jako o człowieku możecie Go obrażać? Jednak to co o was piszą to prawda , a kiedyś was broniłem(...). Wiem, ze nie wszyscy z Gniewa są tak mało inteligentni....jak ci wyżej wypisujący.
Brak zdjęcia
+3
trzeba być ~ wacek_gość
IP: 109.207.xx0.xx6
Data: 08.02.2012, 17:36
ja też przyjadę z koszem zgniłych jaj z nadzieją ,że w tego buraka tuska trafię !!!
Brak zdjęcia
+1
Tusk ~ Robert 1968_gość
IP: 109.207.xx3.xx2
Data: 09.02.2012, 13:10
Myślę że pan Tusk nie przyjedzie do Gniewu ale mógłby wysłać przedstawiciela który zainteresowałby się przy okazji naszym zabytkowym mostem a najlepiej jak weźmie ze sobą worek pieniędzy na remont tego obiektu.
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym - tutaj.
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
 
 
kalendarz wydarzeń
Październik 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew