tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest piątek, 21 października 2016r, godz. 15:10
Imieniny:
Wiadomości: Aktualności
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

Wielodzietne rodziny będą jeździć za darmo?

Opublikowano: czwartek, 10.03.2011, 00:01. Ilość komentarzy: 31

Zmień rozmiar tekstu: A A A

Tczewscy radni zastanawiają się, jak wspomóc biedne, wielodzietne rodziny mieszkające na terenie grodu Sambora. Ostatnio na forum rady pojawiło się kilka pomysłów, które mają ułatwić życie mieszkającym najskromniej tczewianom. Zaproponowano m. in. wprowadzenie bezpłatnych przejazdów środkami komunikacji miejskiej dla najliczniejszych rodzin.

Przejazd autobusem sześcioosobową rodzinę może kosztować około 10 złotych - dla niektórych taka kwota to naprawdę duży wydatek. Jak można im pomóc?

- Słyszałem, że w niektórych miastach, jeśli rodzina ma pięcioro, czy sześcioro dzieci, to korzysta z komunikacji miejskiej za darmo. Czy po rozmowach z nowym przewoźnikiem można i takie rozwiązanie zastosować i u nas? - pytał podczas ostatniej sesji Rady Miasta Roman Kucharski (PO).

Umowa na prowadzenie komunikacji miejskiej przez Veolię wygasa z końcem br, co oznacza, że miasto musi do tego czasu przeprowadzić postępowanie przetargowe i wyłonić nowego wykonawcę usług. Urzędnicy prowadzą już prace nad przygotowaniem specyfikacji przetargowej. Zdaniem władz miasta nie byłoby większego problemu z wprowadzeniem zapisów dających nowe przywileje rodzinom wielodzietnym. W miejskiej kasie trzeba jednak znaleźć na to odpowiednie środki.

- Kwestia ulg jest regulowana uchwałą Rady Miejskiej. To radni uchwalają zakres ulg obowiązujących w komunikacji miejskiej. Jeżeli będzie taka wola, będzie można takie ulgi wprowadzić i po przeprowadzeniu przetargu nowy przewoźnik będzie musiał to respektować. Oczywiście z tym wiąże się kwestia dofinansowania, bo to kosztuje, zatem trzeba znaleźć dodatkowe środki w budżecie - wyjaśnia prezydent Tczewa, Mirosław Pobłocki.

To jednak nie koniec pomysłów na pomoc najbiedniejszym. Radna Bożena Chylicka (PnP) wnioskowała ostatnio o rozpoczęcie w grodzie Sambora programu wsparcia dla rodzin wielodzietnych i o niskich dochodach:

- Dzięki przekształceniu przedszkola nr 9 w jednostkę niepubliczną zaoszczędzimy jakieś pieniądze. Być może dzięki tej kwocie udałoby się rozpocząć działanie tego programu. - ma nadzieję radna Bożena Chylicka.

Zdaniem radnej dzięki działaniu takiego programu można byłoby wspierać m. in. edukację najmłodszych z najbiedniejszych rodzin - od dopłacania do pobytu w przedszkolach, aż po wspieranie wyjazdów starszych dzieci i młodzieży do teatrów, czy innych placówek kultury. Czas pokaże, czy prowadzone przez miasto zadania inwestycyjne, pozwolą na zrealizowanie pomysłów radnych.
drukuj
Artykuł przeczytano 2677 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Aktualności
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew - Pijani żebracy pojawiają się często na tym deptaku
Więcej w dziale "Aktualności":
 
Opinie i komentarze (31)   Zmień kolejność
 
Brak zdjęcia
+4
longwayhome_gość
IP: 109.207.xx6.xx6
Data: 10.03.2011, 00:12
I gdzie te rodziny wielodzietne mają jeździć za darmo? Na zakupy do galerii Bałtyckiej, na spacery na bulwar nad Wisłą? Gratuluję trafnego pomysłu. Ktoś w ogóle pokusił się o jakąś diagnozę potrzeb, czy pomysły biorą się z czapy?
Brak zdjęcia
+3
x-man_gość
IP: 195.117.xx9.xx1
Data: 10.03.2011, 07:19
..chociażby do szkoły, czy pracy.. z czapy to takie głupie pytania się biorą
 
Brak zdjęcia
+19
_gość
IP: 79.188.xx3.xx4
Data: 10.03.2011, 07:36
Proponuję aby działania urzędników zmierzały do dania wędki zamiast ryby. W tym celu należałoby m.in. przyciągnąć jak najwięcej inwestorów, którzy będą oferować miejsca pracy. Konkurencja na rynku pracy między nimi wymusi do podwyższania płac osobom świadczącym pracę. I w ten sposób wszelkie działania, o których mowa w ww. artykule będą bezcelowe. Urzędnicy próbują nieudolnie naprawiać skutki,a nie przyczyny.
 
user_ico_kierowca roweru
+20
kierowca roweru Zaufany użytkownik
Uż. zarejestrowany
Data: 10.03.2011, 00:38
Skoro urzędnicy przygotowują przetarg, prosimy (mieszkańcy) o przywrócenie biletów miesięcznych! Pomoże to zredukować wydatki nie tylko rodzin najuboższych. Swoją drogą zauważyliście, że ostatnim czasem PO działa dość socjalistycznie? Najpierw B. Kulas rozdawałby miejską kasę, teraz R. Kucharski.
Brak zdjęcia
+8
Dar_gość
IP: 79.188.xx3.xx4
Data: 10.03.2011, 07:31
Od początku dojścia do władzy PO działa socjalistycznie. Wracając do tematu, to w obecnym kształcie nie ma czegoś takiego jak przejazdy "za darmo". Benzyna kosztuje, kierowca pobiera wynagrodzenie, serwis autobusów też nie jest za darmo. Także nie mówmy o przejazdach "za darmo", ale o przejazdach opłacanych przez kogoś innego, np. innych użytkowników. A urzędnicy jak takie dobre Antki potrafią dawać ale najlepiej z cudzej torby.
 
Brak zdjęcia
+2
do Dar ~ podatnik_gość
IP: 77.113.xx2.xx7
Data: 10.03.2011, 14:27
szkoda że wcześniej nie pisałeś takich przemyśleń co do socjalizmu Tuska dla przypomnienia pisałeś o rozdawaniu pieniędzy podatników ''zdecyduj się ''
 
Brak zdjęcia
+1
Do podatnik ~ Dar_gość
IP: 78.31.xx8.xx8
Data: 10.03.2011, 15:02
Od początku uważam i przedstawiam w jasny i czytelny sposób swoje stanowisko, że zarówno PIS jak i PO to są socjaliści. Dla niepoznaki jedni podawali się za liberałów, a drudzy za konserwatystów. Przytocz mi proszę rzekomo moją wypowiedź o rozdawaniu pieniędzy podatników, bo nie wiem o co Ci chodzi.
 
Brak zdjęcia
+9
STANOWCZE NIE DARMOWYM PRZEJAZDOM ~ 2+2_gość
IP: 109.207.xx9.xx1
Data: 10.03.2011, 06:30
Jak chcieli wiele dzieci to , albo są bogaci , więc nie potrzebują tych darmowych biletów , albo są nie uświadomieni na temat antykoncepcji i brak im mądrości...i ,zgodnie z założeniami kościoła KRK robić wiele...a później ulica wychowa....
Brak zdjęcia
-2
bzdury ~ matka_gość
IP: 87.205.xx1.xx2
Data: 10.03.2011, 08:43
Chyba nie wiesz co to znaczy rodzina. Myslisz, że tylko rodziny patologiczne mają duzo dzieci. Niestety wyobraź sobie, że sa rodziny normalne, które kochaja dzieci i radza sobie jak mogą. Nie ma nic złego w tym, zeby im pomagać. Dzieci tych rodzin chodza do szkoły jeźdza autobsami. najlepiej miec jedno dziecko i się mądrować jakim to jestem dobrym rodzicem. Ale odwaga jest miec wiećej niż jedno i je godnie wychować. A pozaty przypominam tym, którzy mają jedno, że te dzieci z wielodzietnych rodzin, będą na nas w przyszłości pracować, bo to jedno nie wygeneruje przychodów na dwojga rodziców.
 
Brak zdjęcia
+2
Max_gość
IP: 178.42.xx5.xx3
Data: 10.03.2011, 09:22
Oj dla niektórych to tylko pieniądze ważne. A stare porzekadło mówi, ze szczęścia się za nie nie kupi. A co w życiu jest ważniejszego niż miłość do dzieci? Dla wielu to jest świadomy wybór i odwaga. Tylko tacy nie mają czasu, żeby dyrdymały w necie wypisywać.
 
Brak zdjęcia
+2
K_gość
IP: 178.235.xx0.xx5
Data: 10.03.2011, 09:24
Odwaga jest miec wiecej dzieci i nie miec za ich porzadnie wychowac i zapewnic byt? Dziecko zmajstrowac jest latwo - wyprowadzic je na ludzi juz troche trudniej... Niestety slyszy sie nie raz o takich sprawach ze tego typu rodziny nie maja innego zrodla dochodu niz zasilki socjalne itp. wiec im wiecej ludzi w rodzinie - tym wiecej kasy - wiec gdzie tu odwaga?
 
user_ico_zaratustra83
+3
do ~ K_gość ~ zaratustra83 Zaufany użytkownik
Uż. zarejestrowany
Data: 10.03.2011, 12:51
Z doświadczenia wiadomo że mówi się o sprawach negatywnych bo takie przyciągają uwagę więc na języki zawsze trafia to że rodziny wielodzietne to patologia. No bo o normalnych wielodzietnych rodzinach się nie mówi. Hmm bo o czym tu gadać. No fakt. """Ojciec pracuje na dwie zmiany w międzyczasie zawozi dzieci do szkoły, Matka pewnie zajmuje się domem, robi zakupy albo jeszcze gdzieś na nocki dorabia i rodzinka żyje z dnia na dzień.""" Oto materiał na sensacyjny artykuł o wielodzietnej rodzinie. Ciekawe tylko gdzie by to zamieścili i komu chciało by się o tym czytać. No ale """Rodzice 4 dzieci będąc pod wpływem alkoholu podpalili mieszkanie""" To już jest coś co każdy zamieści i większość przeczyta. To tyle na temat przyrównywania liczebności rodziny do zjawisk społecznych.
 
Brak zdjęcia
+1
do K_gość ~ Max_gość
IP: 178.42.xx5.xx3
Data: 10.03.2011, 17:29
Wychować to m.in. wpoić dziecku zasady moralne, nauczyć reguł postępowania względem innych ludzi - tu pieniądze niczego nie załatwią. Co innego z kształceniem dzieci, utrzymaniem. A odwagą jest wziąć na siebie obowiązek wychowywania dzieci na dobrych ludzi. Im więcej dzieci, tym więcej tego obowiązku. Takie codzienne szlifowanie młodych charakterów. Wśród moich znajomych wielu ma 3 dzieci, zdaża się, że więcej. To są normalne rodziny, rodzice często z wyższym wykształceniem. Zdecydowali się na tyle potomstwa, bo uznali, że dadzą radę - wychowawczo i finansowo. Luksusu nie będzie, ale za to wiele miłości.
 
Brak zdjęcia
+2
karta miejska ~ pietry_gość
IP: 82.160.xx0.xx7
Data: 10.03.2011, 06:57
A może by tak zastosować rozwiązanie z Gdańska
user_ico_C>K>M
+4
C>K>M
Uż. zarejestrowany
Data: 10.03.2011, 07:54
Mówicie co chcecie, ale jedyną REALNĄ pomocą dla rodzin jak do tej pory było odliczenie pod podatku dochodowego wprowadzone przez Giertycha. To jest pomoc-konkretne pieniądze w kieszeni. I właśnie tędy droga. Rodzina najlepiej zna swoje potrzeby, więc żeby mogła je realizować należy pozostawić im w kieszeni jak najwięcej pieniędzy. Przecież przejazdy dla tych rodzin będą fundowane z podatków, na które zrzucą się po części również te rodziny. W niektórych przypadkach może się okazać, że rodzina wielodzietna nie będzie korzystać z ZKM (bo nie musi), ale będzie płacić miastu większe podatki.Radny Romanie Kucharski, nie idźcie tą drogą.
Brak zdjęcia
+11
Panie radny Kucharski! ~ Jan_gość
IP: 84.38.xx8.xx2
Data: 10.03.2011, 08:01
Może tak każdemu z wielodzietnej rodziny, z diet radnych po rowerku? Był czas kiedy Pan preferował ten środek lokomocji. Oj, lubi Pan rozdawać z nie swojego.
Brak zdjęcia
+5
ines_gość
IP: 109.207.xx3.xx5
Data: 10.03.2011, 09:05
Pani Radna rzeczywiście słusznie zauważyła...zaoszczędzą na Przedszkolu, szkoda, że przed przekształceniem Przedszkola, zostało ono wyremontowane od a do z, za publiczne pieniądze. Musieli wyremontować za miejskie pieniądze, żeby potem oddać w prywatne ręce...żal
Brak zdjęcia
+1
bo ta pani radna_gość
IP: 77.112.xx8.xx6
Data: 10.03.2011, 17:01
...bo ta pani radna to zawsze ma dużo do powiedzenia ,szczególnie u siebie na ulicy-do laryngologa pani kochana bo mówisz przez nos :-)))
 
Brak zdjęcia
+9
Dajcie im wszystko za darmo ....... ~ Obużona_gość
IP: 213.17.xx3.xx9
Data: 10.03.2011, 09:14
Dajcie im wszystko za darmo a Ci co uczciwie pracują za to zapłacą !!!! Uczycie tych ludzi robić dzieci i czekać żeby ktoś ich utrzymywał - Skandal bo oni i tak tego nie docenią - Pomóżcie lepiej młodym uczciwie pracującym zdobyć mieszkania
Brak zdjęcia
+13
BILETY ~ #_gość
IP: 77.113.xx1.xx5
Data: 10.03.2011, 10:34
Zgadzam się że należy mieć dzieci bo to nasza przyszłość tylko nasuwa się pytanie czy duża liczba dzieci jest rozwiązaniem optymalnym .Jeżeli jest to rodzina normalna to tak ,a jeżeli patologia to jeszcze my będziemy płacić na upośledzone dzieci zrobione po alkoholu i te które pójdą w ślady rodziców tj.lenistwo ,pijaństwo,złodziejstwoitp.czy o to chodzi?
Brak zdjęcia
+1
........ ~ Anula_gość
IP: 109.207.xx5.xx0
Data: 10.03.2011, 10:37
TAk może i dobrze jakby taka wielodzietna rodzina miała darmowe przejazdy np do szkoły czy do lekarza. Tylko żeby to się nie odbiło na tych co normalnie kupują bilet jeżdżąc komunikacja miejska. że nagle im zaczną bilety drożeć.
Brak zdjęcia
+6
Darmowe czy "darmowe"? ~ Gość_gość
IP: 213.17.xx3.xx9
Data: 10.03.2011, 12:34
Nie ma czegoś takiego jak darmowe przejazdy. Jeżeli ktoś nie płaci za swój przejazd to ktoś inny musi zapłacić i za swój i za "darmowy" przejazd beneficjenta takiego pomysłu. Pieniądze nie biorą się z niczego. Ludzi można okradać zabierając im portfele, ale równie skutecznie można ludzi okradać za pomocą głupich zapisów. Odp...lcie się kochani politycy od NASZYCH pieniędzy i zacznijcie dzielić SWOJE pomiędzy potrzebujących...
user_ico_zaratustra83
+6
szkolny miesięczny ~ zaratustra83 Zaufany użytkownik
Uż. zarejestrowany
Data: 10.03.2011, 12:59
Ja proponuje nowe pomysły schować w kieszeń a wrócić do starych. Jak chodziłem do szkoły, a było to dawno temu, to istniały szkolne bilety miesięczne. Rodzic mógł wykupić bilet miesięczny dla dziecka za niewielką kwotę. Bilet obowiązywał na określonej trasie (między miejscem zamieszkania a szkołą) od Pn do PI. To było dobre dla kieszeni rodziców i opłacalne dla przewoźnika. Czemu takie rozwiązania zastąpiła problematyczna i o wiele bardziej kosztowna Karta Miejska ?
Brak zdjęcia
+1
_gość
IP: 109.207.xx9.xx6
Data: 10.03.2011, 13:35
a moze od trójki dzieci beda liczyc rodzine wielodzietna bo w mopsie w jedym pokoju jest to rodzina wielodzietna a w drogim pokoju juz nie ja tutaj czegos nie rozumiem.a takze przydal by mi sie taki bilet
Brak zdjęcia
+5
kasia_gość
IP: 109.197.xx8.xx3
Data: 10.03.2011, 13:57
no własnie jak wiedzą że sa biedni to po co produkują tyle dzieci.Te dzieci potem cierpią z głupoty rodziców.dużo z nas jest biednych i też by chciało jezdzić za darmo.
Brak zdjęcia
0
_gość
IP: 213.17.xx8.xx5
Data: 10.03.2011, 15:47
Mogę radnym podpowiedzieć, jak pomóc wielodzietnym rodzinom. Wysterylizować, żeby nie produkowali więcej następnych dzieciorobów, których musimy wszyscy przez całe życie utrzymywać z naszych podatków. dziedziczna bieda, dziedziczne bezrobocie, bo po co mają iść do roboty skoro zasiłki socjalne dostaną. Za mieszkania nie płacą, dostają mieszkania komunalne i dalej nie płacą. Narzekają na biedę ale sami są sobie winni i ciągle wyciągają rączki do państwa i miasta o zasiłki i inną pomoc. Im się należy, bo oni naprodukowali dużo dzieci. Ale na flaszkę zawsze znajdą kasę. Niekturzy myślą głową a nie kroczem i nikt nigdy im nie pomorze. Za wszystko sami muszą płacić.
Brak zdjęcia
0
wa_gość
IP: 109.207.xx8.xx8
Data: 10.03.2011, 15:48
Jestem za dlaczego by nie pomagać rodziną wielodzietnym
user_ico_qwertyuiopasdfghjklzxcvbnm
+3
:) ~ qwertyuiopasdfghjklzxcvbnm Zaufany użytkownik
Uż. zarejestrowany
Data: 10.03.2011, 17:20
Pokusa jest wysoka NARODZIE ROZMNAŻAJMY SIĘ ! :) a bedziemy jeździć za damo ! :)
Brak zdjęcia
-1
Darmowe bilety ~ Renia_gość
IP: 109.207.xx8.xx8
Data: 10.03.2011, 21:54
Ty lepiej idź krew pooddawać ,bilecik dostaniesz i jakiś pożytek z tego będzie :P
 
Brak zdjęcia
0
gosia_gość
IP: 109.207.xx0.xx1
Data: 10.03.2011, 21:59
rodzinom należy pomagać a za pomoc niech z podatków płacą geje i inne "śliwki robaczywki."Generalnie naród który przesladuje rodziny i im nie pomaga to albo jest niewart tego by być narodem albo w jego imieniu przemawiają różne farbowane lisy.
user_ico_piotrek
-1
darmowe bilety ~ loki55
Uż. zarejestrowany
Data: 11.03.2011, 09:58
OPIEKUNKOM Z M.O.P.S DAJCIE DARMOWE BILETY , BO MAJĄ PO CZTERECH PODOPIECZNYCH I DOJEŻDŻAJĄ NA WŁASNY KOSZT !!
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym - tutaj.
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
 
 
kalendarz wydarzeń
Październik 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew