Z początkiem roku znika Wojskowa Komenda Uzupełnień w Starogardzie Gdańskim. Tczewianie oraz mieszkańcy całego naszego powiatu, którzy muszą odwiedzić WKU, będą odtąd jeździć do Malborka.
Do końca roku Wojskowa Komenda Uzupełnień w Starogardzie Gdańskim administruje trzema powiatami: starogardzkim, tczewskim oraz kościerskim. Obszar ten zamieszkuje ponad 300 tys. osób. Teraz, zgodnie z rozporządzeniem ministra obrony narodowej, starogardzkie WKU zostanie zlikwidowane:
- Tereny powiatu starogardzkiego oraz kościerskiego zostają z dniem 1 stycznia 2011 roku objęte zasięgiem działania Wojskowej Komendy Uzupełnień w Gdańsku. Powiat tczewski z dniem 1 stycznia 2011 roku zostaje objęty zasięgiem działania Wojskowej Komendy Uzupełnień w Malborku. - czytamy na stronie internetowej jednostki.
Malborska Wojskowa Komenda Uzupełnień znajduje się na placu 3 Maja 4, tel. 55 620 61 71.
Do końca roku Wojskowa Komenda Uzupełnień w Starogardzie Gdańskim administruje trzema powiatami: starogardzkim, tczewskim oraz kościerskim. Obszar ten zamieszkuje ponad 300 tys. osób. Teraz, zgodnie z rozporządzeniem ministra obrony narodowej, starogardzkie WKU zostanie zlikwidowane:
- Tereny powiatu starogardzkiego oraz kościerskiego zostają z dniem 1 stycznia 2011 roku objęte zasięgiem działania Wojskowej Komendy Uzupełnień w Gdańsku. Powiat tczewski z dniem 1 stycznia 2011 roku zostaje objęty zasięgiem działania Wojskowej Komendy Uzupełnień w Malborku. - czytamy na stronie internetowej jednostki.
Malborska Wojskowa Komenda Uzupełnień znajduje się na placu 3 Maja 4, tel. 55 620 61 71.
Jeśli zauważyłeś/aś błąd w artykule, prosimy o kontakt. Twoja pomoc jest dla nas bardzo cenna i pozwala nam utrzymywać wysoką jakość treści.
Jesteśmy otwarci na Twoje pomysły! Chcesz podzielić się ważną informacją, napisać o ciekawym wydarzeniu, które miało miejsce w Twojej okolicy, czy po prostu wyrazić swoją opinię na jakiś temat? Zapraszamy Cię do tworzenia treści razem z nami. Wyślij swój tekst, zdjęcia lub wideo poprzez formularz, a my opublikujemy je na naszej stronie. Pokaż, co jest ważne dla Ciebie i Twojej społeczności!
Pamiętaj, że każdy głos ma znaczenie.











![Tczew - Tragedia na "91". Dwie osoby nie żyją [AKTUALIZACJA]](_ramfs/foto-webp/81be33-640360.webp)

![Tczew - Wjechali samochodem na zamarznięte jezioro. Lód się załamał. Byli pijani [AKTUALIZACJA]](_ramfs/foto-webp/a231aa-640360.webp)

















Komentarze (5)
dodaj komentarz
Tczewianin_gość
30.12.2010, 07:15
Starogard...
Wszystko tam likwidują. Nam lepiej jechać do Malborka, z drugiej strony to Tczew powinien też mieć WKU.
siedzący byk_gość
31.12.2010, 12:56
Rozumiem że WKU w Starogardzie było nasze, a w Malborku to już obce? Szczerze mówiąc to żadna różnica, a dojazd do Malborka jest łatwiejszy niż do Starogardu...
Luke_gość
29.11.2018, 20:11
Tczew wku
Tczew mial wku. Sam bylem.
tczewiak_gość
30.12.2010, 09:51
NASZE miasto jest traktowane od zawsze po macoszemu, czwarte miasto województwa a w mediach zawsze po starogardzie kwidzyniu malborku i kościerzynie. Wydaje mi się że władze miasta były mało przebojowe może teraz się coś zmieni może nadszedł już czas aby zająć miejsce należne naszemu miastu.
_gość
30.12.2010, 10:19
Przy okazji zwiedzą sobie zamek.