tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest sobota, 3 grudnia 2016r, godz. 01:19
Imieniny:
Wiadomości: Aktualności
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

Coraz więcej zainteresowanych wyremontowanymi budynkami

Opublikowano: piątek, 27.05.2011, 00:01. Ilość komentarzy: 7

Zmień rozmiar tekstu: A A A

Do końca sierpnia ma się zakończyć remont przyszłej siedziby tczewskich organizacji pozarządowych przy pl. Św. Grzegorza. W dwóch połączonych budynkach po byłej "kolejówce", na 1213 m2 powierzchni pracować będzie co najmniej kilkanaście organizacji. Do magistratu pukają wciąż nowe jednostki zainteresowane odremontowanym lokum.

Radni powiatowi zdecydowali o przekazaniu niszczejącego budynku dawnego technikum kolejowego przy pl. św. Grzegorza miastu jeszcze w grudniu 2008 roku. Magistrat przejął budynki za 1 procent wartości. Prace modernizacyjne rozpoczęły się w styczniu br. Zadanie obejmuje kompleksowe dostosowanie istniejących budynków do potrzeb działalności organizacji pozarządowych. Koszt inwestycji - 2,4 mln zł - pokrywa w całości budżet miasta.

- Obecnie trwają prace przy odnawianiu elewacji. Wyremontowano już dach na obu budynkach. W całym budynku wymieniono stolarkę okienną, wewnątrz gmachu trwa budowa nowych ścianek działowych. Wykonywane są też instalacje - wodno-kanalizacyjna, centralnego ogrzewania, elektryczna i teletechniczna. Prace prowadzone są zgodnie z harmonogramem. - tłumaczy Małgorzata Mykowska z zespołu prasowego tczewskiego magistratu.

W wyremontowanym budynku swoje siedziby będą miały m.in.: wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego, Fundacja Domu Kultury, Związek Nauczycielstwa Polskiego, Stowarzyszenia Integracji Humanistycznej POMOST, Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych Ruchowo, Stowarzyszenia Stwardnienia Rozsianego, Harcerska Orkiestra Dęta, Chór Męski ECHO, NSZZ "Solidarność", Fundacja dla Tczewa, Polski Czerwony Krzyż, Tczewskie Towarzystwo Kulturalne BRAMA, Tczewski Uniwersytet III Wieku. W ostatnim czasie do Urzędu Miejskiego wpłynęły wnioski od kolejnych organizacji zainteresowanych pomieszczeniami w wyremontowanym obiekcie. Zostaną wkrótce rozpatrzone.
drukuj
Artykuł przeczytano 3952 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Aktualności
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew - Panorama Tczewa
Więcej w dziale "Aktualności":
 
Opinie i komentarze (7)   Zmień kolejność
 
Brak zdjęcia
+11
_gość
IP: 79.188.xx3.xx4
Data: 27.05.2011, 13:36
Widać, że Tczew jest bogaty. Nie każde miasto może inwestować takie pieniądze w budowę parkingu i remont budynku, z których mają korzystać organizacje o marginalnym znaczeniu.
Brak zdjęcia
-3
wa_gość
IP: 109.207.xx8.xx8
Data: 27.05.2011, 15:52
no i dobrze przynajmniej budynki będą zagospodarowane i co naj ważniejsze odnowione
Brak zdjęcia
+11
rozdawnictwo ~ kasia_gość
IP: 83.11.xx0.xx5
Data: 27.05.2011, 20:19
i znowu z naszych podatkow posadki dla znajomkow.Oczywiście budżet znowu będzie za maly.
Brak zdjęcia
+4
sf ~ syiu_gość
IP: 178.235.xx0.xx8
Data: 27.05.2011, 20:47
ale wszyscy będa w kupie bo te organizacje nie mają swojego miejsca
Brak zdjęcia
+2
Popieram ~ Dama_gość
IP: 88.199.xx2.xx0
Data: 28.05.2011, 00:01
Popieram całą inicjatywę dotyczącą remontu niszczejących budynków, jak również pomysł przeznaczenia ich na siedziby rozproszonych dotąd w/w organizacji. Ale, aleeeeee! Jestem pełna obaw co do miejsc parkingowych na pl.Grzegorza. Podejrzewam, że w godzinach urzędowania tych organizacji miejsc parkingowych dla potencjalnych petentów nie będzie, bo będą zajęte przez pojazdy rzeszy zatrudnionych tam pracowników.Podobnie było przy byłym starostwie, gdzie dopiero po godz 15-tej zwalniały się miejsca.Ul.Wyszyńskiego i 1-go maja - kilka miejsc parkingowych, poza tym zakazy postoju i zatrzymywania.Czy o tym pomyślano przed oddaniem tych budynków we władanie potencjalnych najemców?Czy będzie 10"kopert" dla pracowników, reszta miejsc dla gawiedzi, a i tak będą stały wszędzie samochody urzędników?
Brak zdjęcia
+1
max_gość
IP: 109.197.xx7.xx3
Data: 29.05.2011, 08:45
Jakich urzędników? W organizacjach pozarządowych nie pracują urzędnicy! W przeważającej większości są to wolontariusze.
 
Brak zdjęcia
+2
_gość
IP: 83.30.xx2.xx0
Data: 28.05.2011, 12:45
Będzie tak jak pod Urzędem Miasta, niby parking dla petentów, a o godz. 8 zapomnij o wolnym miejscu, urzędnicy mają swój parking a gdzie parkują??? żenada, jak zwykle nikt nie pomyślał , bo i po co, no i za co.
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym - tutaj.
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
 
kalendarz wydarzeń
Grudzień 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew