tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest niedziela, 4 grudnia 2016r, godz. 00:53
Imieniny:
Informator: Zmiany w podatkach 2017 r. - spotkanie informacyjne, autor "Dom Przedsiębiorcy w Tczewie" dodaj własną informację
Wiadomości: Aktualności
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

Rodzice 5-i 6-latków - ruszają zapisy do szkół i przedszkoli

Opublikowano: Środa, 16.02.2011, 00:01. Ilość komentarzy: 13

Zmień rozmiar tekstu: A A A

Od 1 września 2011 br. wszystkie 5-latki zostaną objęte obowiązkowym rocznym przygotowaniem przedszkolnym. W związku z tym magistrat prosi rodziców dzieci rocznika 2006 o zgłaszanie się do szkół bądź przedszkoli w celu zapisania dziecka do oddziałów przedszkolnych. Podczas zapisów nie obowiązuje rejonizacja.

Rok szkolny 2011/12 jest rokiem, w którym 6-latek tj. dziecko urodzone w 2005 r. ma dwie możliwości:

- Jest możliwość odbycia obowiązkowego rocznego wychowania przedszkolnego w przedszkolu lub oddziale przedszkolnym zorganizowanym w szkole podstawowej, bądź rozpoczęcia obowiązku szkolnego w I klasie szkoły podstawowej, na wniosek rodzica po wcześniejszym uczęszczaniu do przedszkola lub do oddziału przedszkolnego funkcjonującego w szkole podstawowej. Wstępne zapisy do oddziałów przedszkolnych w szkołach rozpoczęły się, w związku z czym prosimy o dopełnienie obowiązku rodzica zgłoszenia dziecka do placówki oświatowej. Prosimy o zgłaszanie się do szkół w terminie do dnia 15 marca br. Jednocześnie informujemy, że nabór do przedszkoli publicznych i niepublicznych na terenie Gminy Miejskiej Tczew odbędzie się w miesiącu marcu. - wyjaśnia Małgorzata Mykowska z Biura Promocji tczewskiego magistratu.

Jak wyglądają procedury związane z naborem do przedszkoli? Dzieci przyjmowane są zgodnie z ustawą o systemie oświaty w wieku od 3 do 6 lat. Rekrutacja odbywa się co roku w oparciu o zasadę powszechnej dostępności. Przez cały marzec trwa wydawanie i przyjmowanie kart zgłoszenia dziecka do przedszkola we wszystkich placówkach. Rodzice, którym została przyznana I grupa inwalidztwa powinni potwierdzić ten fakt stosownymi zaświadczeniami. Rodzice samotnie wychowujący dzieci powinni złożyć stosowne oświadczenie. W ostatni dzień roboczy kwietnia (tj. 29 kwietnia 2011 r.) na tablicach ogłoszeń w poszczególnych przedszkolach będą wywieszone imienne listy dzieci przyjętych do przedszkola. W przedszkolach będą tworzone listy rezerwowe dzieci (o kolejności na liście decydować będzie kolejność zgłoszeń). W czasie roku szkolnego przyjmowanie dzieci odbywać się będzie na zasadzie kolejności na liście rezerwowej.
drukuj
Artykuł przeczytano 4470 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Aktualności
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew -
Więcej w dziale "Aktualności":
 
Opinie i komentarze (13)   Zmień kolejność
 
user_ico_towarzysz
0
no ruszą,ruszą ~ towarzysz
Uż. zarejestrowany
Data: 16.02.2011, 00:26
O miejsce w przedszkolu w naszym pięknym kraju trzeba walczyć jak lew ale nie o tym. Chciałbym poddać pod dyskusję słuszność wysyłania 5latków do przedszkoli kiedy to nie ma odpowiedniej liczby miejsc. Rząd postanowił zabrać dzieciakom dzieciństwo nie zapewniając odpowiednich warunków co jest dla mnie kuriozalną decyzją. Nakaz wydany pt 5latki do przedszkola został wydany ale do jakich przedszkoli i gdzie to już pozostawiono rodzicom. Bez sens. Żeby coś takiego wprowadzać rząd Tuska mógł najpierw zadbać by to się kupy trzymało,by było gdzie te dzieciaki ulokować a nie rzucać teraz rodziców na głęboką wodę! I nie jest to populistyczny komentarz w moim wykonaniu tylko prosty apel by ktoś to wytłumaczył,bo mój rozum przy PO wysiada.
Brak zdjęcia
-1
migacz_gość
IP: 87.205.xx1.xx2
Data: 16.02.2011, 07:52
nie rozumiem twojego oburzenia. przecierz do przedszkola posyła się już 3latki i czasami dzieci trochę młodsze. Teraz po prostu jest obowiązek aby 5latek odbył przygotowanie zerowe. A miejsc powinno być dużo bo są to wszystkie przedszkola oraz niektóre szkoły.
 
Brak zdjęcia
+3
poprawki ~ mieszkanka_gość
IP: 77.115.xx4.xx3
Data: 16.02.2011, 10:43
zawsze poprawiasz innych jak piszą ,a tu proszę' bez sens 'piszemy razem polonisto towarzyszu
 
user_ico_towarzysz
+1
tak-jestem oburzony ~ towarzysz
Uż. zarejestrowany
Data: 16.02.2011, 13:03
Bo Platforma Obywatelska chce kosztem dzieci zarobić na swoje długi. Jaki jest cel takiego działania? Prosty-dzieciaki posłać do przedszkoli(nierzadko prywatnych gdzie rodzicie muszą dokładać do edukacji publicznej)i by w przyszłości mogły ewentualnie szybciej podjąć pracę zarobkową a rodzice by teraz zakasali rękawy i do pracy poszli by podatek do państwa wpływał. Oczywiście stanu edukacji to nie poprawi i nie wpłynie korzystnie na wychowywanie tych dzieci-chyba,że po przedszkolu na ulicy ale poprawi za to stan finansowy Tuska-takie cuda. Tutaj nie ma żądnych plusów i taka jest prawda! Te dzieciaki mądrzejsze nie będą,bo zapytajcie jakiegokolwiek nauczyciela co sądzi o słuszności programu oświatowego... Nikogo nie obchodzi,że dzieci czegoś nie potrafią tylko żeby program był zrealizowany a chyba nie tędy droga? I właśnie w ten sposób jedyny pozytyw możemy skreślić. A tak w ogóle to zabierać tym dzieciakom młode lata by wrzucić je w te trybiki szarej rzeczywistości nie jest dobrym rozwiązaniem ze względu na ich ukształtowanie psychiczne i podejście do życia. Ehh ale jak to powiedział pewien amerykański filozof "Cczłowiek ma czas tylko na to, aby być maszyną".
 
user_ico_towarzysz
+1
"zawsze poprawiasz innych jak piszą" ~ towarzysz
Uż. zarejestrowany
Data: 16.02.2011, 13:28
Zawsze poprawiam jak od kogoś chamstwem bije-taka jest prawda.
 
Brak zdjęcia
0
do sprawy ~ Haniuta_gość
IP: 77.253.xx5.xx2
Data: 16.02.2011, 08:07
I dzięki takiemu zapisowi zabraknie w przedszkolach miejsc dla 3 latków. Faktycznie bezmózgi wymyślają te ustawy.
Brak zdjęcia
+1
niekoniecznie ~ aniuszka_gość
IP: 89.200.xx2.xx0
Data: 16.02.2011, 09:34
Niekoniecznie. Wielu rodziców nie stać na płatną zerówkę w przedszkolu i poślą swoje dziecko do zerówki szkolnej. W niektóych szkołach są świetlice dostępne także dla zerówkowiczów.
 
Brak zdjęcia
+8
Reforma to skandal ~ Max_gość
IP: 80.78.xxx.xx5
Data: 16.02.2011, 10:51
Temat powraca jak bumerang - a ja się pytam jak można wprowadzać 6cio latki do szkół pozbawiając je na ponad 70 dni w roku opieki. cytat ze strony jedne z Tczewskich szkół "Dni wolne od zajęć dydaktyczno-opiekuńczych: -18 lutego (Święto Patrona Szkoły) -5 kwietnia (sprawdzian klas VI) -14 i 15 kwietnia (rekolekcje) -2 maja" Przypominam że pełny wymiar urlopu to 26 dni w roku więc nawet dwójka rodziców nie jest w stanie pokryć tych wszystkich dni bez opieki. Takiego problemu nie ma gdy ten sam 6-co latek chodzi do przedszkola - ale to już niedługo - pani min. Hall się o to postarała.
Brak zdjęcia
+2
troche przesadzacie z ta walka... ~ mrówka_gość
IP: 87.205.xx1.xx2
Data: 16.02.2011, 12:39
w pierwszej chwili jest tylko natłok, a juz po kilku dniach okazuje sie ze są wolne miejsca, bo ktos zrezygnował, lub gdzies indziej dał dziecko, w trakcie roku szkolnego tez są miejsca wolne, bo dzieci choruja i rodzice rezygnuja, głupota z tym wystawaniem w kolejkach pierwszego dnia wydawania wniosków.
Brak zdjęcia
+1
popisowa ustawa ~ aszna11_gość
IP: 109.207.xx5.xx3
Data: 16.02.2011, 17:33
Cieszę sie żemoje dziecko nie musiało iść do szkoły w wieku 5 lat.Dlaczego?Wystarczy skorzystać z tych otwartych dni szkoły,pospacerować po szkole,po klasach i zobaczyć jak bardzo szkoły są na to nie przygotowane ale co to Panią Minister?Chociaż już teraz widac lekką poprawę bo rodzice poprzednich zerówek już trochę zaopatrzyli klasy w sprzety i przybory. Ale czy o to chodzilo w tej reformie?Następna sprawa to taka ,że w nie każdej szkole uczniowi klasy zero przysługuje opieka w świetlicy czy też objady w szkole nie mówiąc już o logopedzie itd. I to ma być równość? Równość w śród rozkrzyczanych dzieci klas wyższych.Nie podoba mi się to.
Brak zdjęcia
+2
ciekawe kto z rządu posłał swoje 5-letnie dziecko ~ q_gość
IP: 83.21.xx9.xx2
Data: 16.02.2011, 19:16
tia a jak moja córka będzie szła do szkoły to już pewnie 4-latki będą w szkole bo za chwile polikwidują wszystkie przedszkola i zostawią tylko prywaciarzy z wysokimi opłatami i brakiem normalnych zajęć
 
user_ico_Martusia23774
0
Martusia23774
Uż. zarejestrowany
Data: 16.02.2011, 19:54
Mamy dopiero luty a w SP 12 już nie ma miejsc dla 5 Latków,utworzyli drugą grupę w godzinach od 12 do 17 ale napewno większości te godziny nie pasują.
Brak zdjęcia
0
.. ~ .._gość
IP: 78.88.xx4.xx4
Data: 26.04.2011, 14:25
nie wiecie czy można jeszcze zapisać 5 latka do zerówki szkolnej?
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym - tutaj.
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
 
kalendarz wydarzeń
Grudzień 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew