tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest poniedziałek, 5 grudnia 2016r, godz. 09:27
Imieniny:
Informator: Zmiany w podatkach 2017 r. - spotkanie informacyjne, autor "Dom Przedsiębiorcy w Tczewie" dodaj własną informację
Wiadomości: Aktualności
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

Kamienica przy Podmurnej 12 zaprasza spragnionych wiedzy i atrakcji

Opublikowano: czwartek, 17.02.2011, 00:01. Ilość komentarzy: 5

Zmień rozmiar tekstu: A A A

"Fabryka Sztuk" Centrum Wystawienniczo-Regionalne Dolnej Wisły w Tczewie zaprasza do kamienicy przy ulicy Podmurnej 12 na zajęcia edukacyjne.

Warsztaty odbywają się w niedawno odnowionej kamienicy przy ulicy Podmurnej 12. Budynek przejęło Centrum Wystawienniczo-Regionalne Dolnej Wisły. Zajęcia są bezpłatne.

W chacie tczewskiego rybaka

Znakomitą okazją do opuszczenia szkolnych murów będzie wizyta w "Chacie tczewskiego rybaka" - Fabryka Sztuk oferuje bogaty program edukacyjny połączony ze zwiedzaniem ekspozycji.
Zajęcia zostały przygotowane w oparciu o treść wystawy "W chacie tczewskiego rybaka", którą do tej pory można było podziwiać na parterze kamienicy. Pierwsza z propozycji, zatytułowana "Tradycja tczewskich połowów i żeglugi wiślanej od średniowiecza do XX w.", skierowana jest do dzieci ze szkół podstawowych (klasy 0-6) oraz gimnazjalistów. Na drugą lekcję, zatytułowaną "Obrazki z życia mieszkańców Tczewa od XIX w. do początku XX w.", zaproszeni są uczniowie klas 5-6 szkół podstawowych, a także gimnazjaliści i młodzież ponadgimnazjalna. Wizualny przekaz wystawy, w połączeniu z interesującą treścią lekcji, pozwoli młodym ludziom wczuć się w realia życia w dawnym Tczewie, w czasach, kiedy nie znano jeszcze takich dobrodziejstw współczesnej cywilizacji, jak komputer, telewizor czy telefon komórkowy. Dzięki tym zajęciom nauczyciele mogą urozmaicić codzienne lekcje, wzbogacić przekazywanie wiedzy o nowe elementy, w tym i rekwizyty, a przed wszystkim rozbudzić w podopiecznych ciekawość świata i chęć samodzielnego zdobywania wiedzy.

Warsztaty komputerowe

Fabryka Sztuk zaprasza również na warsztaty komputerowe "Komputer - mój przyjaciel". Zajęcia skierowane są do osób dorosłych, którzy chcą poznać podstawowe zasady działania i możliwości komputera - m.in. edytorów tekstów, Internetu, poczty elektronicznej. Warsztaty odbywają się w każdy wtorek i środę od 15.00 do 17.30. Co piątek od 10.00 do 13.00.
Zajęcia są bezpłatne.

W wyremontowanej kamienicy działa również punkt informacyjno - konsultacyjny "info-REWITALIZACJA", w którym tczewianie mogą zasięgnąć informacji na temat zmian, jakie czekają tczewskie Stare Miasto w najbliższym okresie. W kamienicy można m. in. obejrzeć wystawę dotyczącą życia dawnych nadwiślańskich rybaków, zobaczyć specjalnie wyeksponowane fragmenty gotyckich murów obronnych, a także wystawę pt. "Historia rewitalizacji miasta Tczewa", na której gromadzono zdjęcia i plansze dokumentujące proces rewitalizacji w latach 1995 - 2010 oraz fotografie przedstawiające XIX - XX-wieczny Tczew. Tam także możemy podejrzeć, jak obszar staromiejski zmieni się w najbliższym czasie, dzięki realizacji projektu "Rewitalizacja strefy A obszaru zdegradowanego Starego Miasta w Tczewie". Tę część kamienicy zagospodarował Wydział Planowania Przestrzennego UM w Tczewie.

Miejsce: CWRDW Fabryka Sztuk, nowa kamienica przy ul. Podmurnej 12, Tczew
Szczegółowe informacje: od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00 pod numerem telefonu 58 530 44 81.
drukuj
Artykuł przeczytano 3656 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Aktualności
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew - Wakacje
Więcej w dziale "Aktualności":
 
Opinie i komentarze (5)   Zmień kolejność
 
Brak zdjęcia
0
hehe ~ tcz1111_gość
IP: 83.15.xx3.xx0
Data: 17.02.2011, 10:01
Miejsce: CWRDW Fabryka Sztuk, nowa kamienica przy ul. Podchmurnej 12, Tczew heheh
user_ico_piotrek
-2
loki55
Uż. zarejestrowany
Data: 17.02.2011, 10:29
Dajcie młodym ludziom pracę i mieszkania z galerii sztuk nie będzie chleba i dachu nad głową.
Brak zdjęcia
0
aa_gość
IP: 109.207.xx9.xx6
Data: 17.02.2011, 15:31
nie samym chlebem żyje człowiek
 
Brak zdjęcia
0
. ~ Didi ; '_gość
IP: 84.38.xx9.xx9
Data: 17.02.2011, 16:40
Fajna edycja zdj. ; D
Brak zdjęcia
0
zajęcia komputerowe na Podmurnej ~ emerytka_gość
IP: 109.207.xx7.xx3
Data: 18.02.2011, 11:42
A mi te zajęcia bardzo się podobają. Nigdy nie myślałam, że w wieku 70 lat będę kupowała sobie laptopa. Można tam wszystkiego się dowiedzieć od młodego, cierpliwegoczłowieka.
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym - tutaj.
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
 
kalendarz wydarzeń
Grudzień 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew