tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest środa, 26 października 2016r, godz. 04:27
Imieniny:
Wiadomości: Aktualności
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

Przedszkolaki grały w warcaby

Opublikowano: piątek, 20.11.2009, 00:00. Ilość komentarzy: 1

Zmień rozmiar tekstu: A A A

Doskonała zabawa, radość z wygranych i gra na godnym przedszkolaka poziomi - tak można by opisać atmosferę panującą na listopadowej edycji rozgrywek przedszkolaków w grze w warcaby.

W środę, 18 listopada, odbył się Powiatowy Turniej Warcabowy Przedszkolaków z okazji Święta 11 Listopada - Dnia Niepodległości, organizowany przez Parafialny Klub Sportowy "Fara". Jest to, tradycyjnie jak co roku, druga edycja (pierwsza organizowana z okazji 3 Maja) konkursu, w którym przedszkolacy mogą spróbować swoich sił w rozgrywkach warcabowych.
W tym roku w konkursie uczestniczyły dzieci z dziesięciu przedszkoli z Tczewa i okolic. W sumie trzydzieścioro dzieci. Otwarcia turnieju dokonał ks. prałat Piotr Wysga, życząc zawodnikom udanej zabawy, natomiast trenerom przygotowującym dzieci, dyrektorom placówek, sędziom i rodzicom podziękował za opiekę nad pociechami. Ksiądz prałat dodał też, że cieszy się iż prezesem klubu, który zorganizował turniej jest Witold Sosnowski, starosta tczewski, ponieważ dzięki temu turniej może szczycić się powiatową rangą.

- Cieszę się, że przyjęliście zaproszenie na nasz kolejny turniej - powiedział prezes klubu Witold Sosnowski - mam nadzieję, że będzie to dla Was okazja do miłej rozrywki. Życzę przyjemnej zabawy i owocnych wyników.

W czasie eliminacji, podczas których przedszkolacy rozgrywali gry z kolejnymi uczestnikami zabawy, sędziami czuwającymi nad zasadami gry była młodzież z Zespołu Szkół Katolickich z Tczewa, działająca w Stowarzyszeniu Rodzina Kolpinga. Natomiast organizatorami imprezy i sędziami czuwającymi nad zapewnieniem przedszkolakom udanej zabawy byli członkowie klubu "Fara".

Po zakończeniu ostatnich rozgrywek dzieci, które walczyły o pierwsze miejsce, Prałat Piotr Wysga, starosta Witold Sosnowski i radny Mirosław Kaffka przeprowadzili konkurs - niespodziankę, który polegał na odszukaniu ukrytych na sali odpowiedzi na pytania, dotyczące Święta Niepodległości. Dzieci chętnie wzięły w nim udział i wykazały się wiedzą (i oczywiście sprytem) na zadawane pytania. Najlepsi znawcy faktów dotyczących 11 Listopada uhonorowani zostali przez Księdza Prałata i Starostę gratulacjami i upominkami.

Po ostatecznym wyłonieniu najlepszych graczy turnieju Ksiądz Prałat i Starosta wręczyli nagrody za uczestnictwo w turnieju oraz nagrody dla najlepszych czterech graczy. I miejsce w rozgrywkach zdobyła Ewa Zalewska z Ekologicznego Przedszkola Niepublicznego "Jodełka" z Tczewa, II miejsce zajął Oskar Gerowski z Oddziału Przedszkolnego ze Swarożyna, II miejsce zajął Wiktor Łosiak z Przedszkola Niepublicznego "Chatka Puchatka" z Tczewa, IV miejsce zajął Filip Madeja z Przedszkola nr 8 w Tczewie.

Klub Sportowy "Fara" swoją działalnością obejmuje dzieci i młodzież z Tczewa, funkcjonując na tym polu prawie dziesięć lat. Założyciele stowarzyszenia, którego przewodniczącym jest obecny starosta Witold Sosnowski, za swój główny cel postawili sobie propagowanie i umacnianie zdrowych zasad współzawodnictwa, które polega na planowaniu i organizowaniu życia sportowego dzieci i młodzieży. Inicjatywy podejmowane przez Klub Sportowy sprzyjają rozwijaniu uzdolnień dzieci i młodzieży w warunkach pozaszkolnych, bez stresów związanych z codziennymi obowiązkami w ciągu roku. Poprzez prowadzone przedsięwzięcia uczestnicy uczą się odpowiedzialności, współpracy w grupie, tolerancji, wiary w siebie, a przede wszystkim zdobywają pasję. Realizacja zadań podejmowanych w ramach prowadzonej przez Klub Sportowy "Fara" odbywa się w obiektach sportowych w Tczewie( hale sportowe, boiska) w ramach działających w Klubie sekcji:
• sekcja piłki nożnej:
- grupa młodsza (szkoła podstawowa),
- grupa starsza (gimnazjum i liceum),
• sekcja koszykówki chłopców i dziewcząt,
• sekcja tenisa stołowego
 
Autor: KW
drukuj
Artykuł przeczytano 2627 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Aktualności
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew - Zabytkowe ulice i domy
Więcej w dziale "Aktualności":
 
Opinie i komentarze (1)   Zmień kolejność
 
Brak zdjęcia
0
przedszkolaki ~ czytelnikTCZ_gość
IP: 89.200.xx5.xxx
Data: 20.11.2009, 09:51
No proszę jak ładnie Przedszkolaki się bawią :) Więcej powinno być takich zabaw.
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym - tutaj.
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
 
kalendarz wydarzeń
Październik 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew