tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest niedziela, 23 października 2016r, godz. 11:53
Imieniny:
Wiadomości: Aktualności
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

Działkowcy pomogą zagospodarować miejskie skwery. Tczew się zazieleni?

Opublikowano: piątek, 13.04.2012, 00:05. Ilość komentarzy: 13

Zmień rozmiar tekstu: A A A

Działkowcy otwierają się na mieszkańców grodu Sambora - na początek sprawią, że zaniedbane dotąd place na terenie Tczewa zazielenią się i pokryją kwiatami. Przedstawiciele ogródków porozumieli się ostatnio w tej sprawie z władzami miasta.

Na początek miasto wybrało wspólnie z działkowcami dwa miejsca, które zostaną zagospodarowane w najbliższym czasie. Na pierwszy ogień pójdą zaniedbane dotąd skwerki - między ul. Bałdowską i Nowowiejską oraz pomiędzy aleją Kociewską i ulicą Szewczyka Dratewki.

- Działkowcy mają przepiękne rośliny, potrafią je uprawiać, niesamowicie zaaranżować swoje ogródki działkowe - mówi zastępca prezydenta Tczewa, Adam Burczyk - Urządzą te tereny dla mieszkańców, oczywiście przy pomocy miasta, by ucieszyły nasze oczy.

Na dwóch wyznaczonych na początek terenach ma się wkrótce zazielenić. W akcji wezmą udział cztery ogrody działkowe, te które sąsiadują z terenami do zagospodarowania.

- Pomysł pojawił się podczas dożynek działkowiczów. Zwróciłem wtedy uwagę, że mamy do czynienia z fajnymi uroczystościami, ale zamkniętymi tylko w obrębie ogródków. A nasi działkowcy mają naprawdę czym się chwalić. Ta idea to przykładem tego, że działkowcy mogą wyjść z ogrodów do mieszkańców i pokazują, co można zdziałać. - podkreśla prezydent Tczewa, Mirosław Pobłocki.

Działkowcy mają nadzieję, że z czasem w akcję włączą się również przedstawiciele innych ogrodów działkowych - w sumie na terenie Tczewa jest ich 11. Inicjatywa cieszy mieszkańców grodu Sambora zrzeszonych w ramach akcji "Zieleń dla Tczewian" - na spotkaniach uczestników przedsięwzięcia, które regularnie odbywają się w tczewskim ratuszu, wielokrotnie postulowano, by "otworzyć" działki na użytek mieszkańców miasta. Więcej o akcji można przeczytać tutaj .
Autor: jol
drukuj
Artykuł przeczytano 3256 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Aktualności
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew - Deszcz
Więcej w dziale "Aktualności":
 
Opinie i komentarze (13)   Zmień kolejność
 
Brak zdjęcia
+8
i po co?_gość
IP: 89.200.xx2.xx4
Data: 13.04.2012, 08:23
i tak rozkradną - tak jak te drzewka bonsai z prątnicy. żeby takie atrakcje robić, to trzeba najpierw patolę wysiedlić
Brak zdjęcia
+4
Zieleń rządzi ~ klofa_gość
IP: 37.209.xx9.xx7
Data: 13.04.2012, 09:46
Wspólnymi siłami miasto odnawiamy.Skwery tczewskie i zielenie będą niczym starogardzkie knieje.Elewacje będą lśniły,a wandali co nabroili za uszy pogonimy.Młode uczy się pokolenie jak miasto żyje i pięknieje.
Brak zdjęcia
+5
OK_gość
IP: 83.30.xx4.xx3
Data: 13.04.2012, 11:11
bardzo fajna inicjatywa, tylko jest jedno ale. Myślę, że działkowcy "uszlachetnianie " miasta powinni zacząć od siebie. Popatrzcie na ogrodzenia działek, na pasy niby zieleni pomiedzy chodnikiem, a ogrodzeniem. Żenada, stare, skorodowane, brudne. Może warto się nad tym w pierwszej kolejności pochylić.
user_ico_tcz45
-5
dobre, ale ~ tcz45 Zaufany użytkownik
Uż. zarejestrowany
Data: 13.04.2012, 12:17
mam nadzieję,że ktoś ze zmysłem ogrodniczym będzie nadzorował to sadzenie, by nie było,,każdy sadzi gdzie popadnie,, ładnych roślin działkowicze mają wiele na zbyciu. To obniża koszty , a zarazem upiększy wiele miejsc. Może zrobić publiczną zbiórkę bylin-ciekawych roślin i przynieść na jakieś miejsce. A fachowcy posadzą, oby tylko potem ktoś w nocy nie zawinął do swego ogrodu... Ja chętnie dam jakąś bylinkę, krzak nawet kupię lub drzewko. Powieszę tabliczkę na drzewku ,,dar tcz45""a co niech rośnie wiele lat. coś pozostanie po mnie chociaż. kiedy i gdzie przynieść -proszę napisać...
Brak zdjęcia
-8
co za wiocha ~ gość_gość
IP: 78.131.xx9.xx1
Data: 13.04.2012, 12:46
nie rozumiem czemu niby za zieleń dla Tczewa maja odpowiadać działkowcy ,zwykli mieszkańcy a nie samorząd tczewski.Po cholerę oni są?Gdzie jest plan i projekt opracowany przez fachowców?Nie ma firm?Zamiast rozdawać kościołom i innym tv trwam kasę ,kompromitować się fontanną zajmijcie się chociaż raz czymś pożytecznym.Miło,że ludzie się chcą włączyć,ale jesli tak to rozpiszcie konkurs i niech to ma ręce i nogi.
user_ico_mieczyslaw
+15
mieczyslaw Zaufany użytkownik
Uż. zarejestrowany
Data: 13.04.2012, 16:47
To prawda, nie rozumiesz. Ale wcale nie przeszkadza Ci to w pisaniu głupot. Zachęcam do spaceru, zakasania rękawów, udzielenia się w jakiejś inicjatywie społecznej, a odbędzie się to z dużo większym pożytkiem (obopólnym) dla nas wszystkich, niż prezentowane przez Ciebie "sączenie jadu".
 
Brak zdjęcia
+14
Dlaczego jest brudno ? - proste ! ~ sds_gość
IP: 213.241.xx7.xx8
Data: 13.04.2012, 13:44
Działkowcy ... Jak to jest że wokół ogrodów działkowych na Targowej jest taki syf ! Cały nasyp kolejowy jest zasypany smieciami to samo ma się na Abisyni gdzie śmieci walają się na wale wiślanym. Już teraz wiem dlaczego : ponieważ nie ma ustawy nakazującej podpisywanie umów przez ogrody działkowe na wywóz śmieci ! SKANDAL mamy XXI wiek ! A wystarczy postawić kontener na smieci i wywozić go raz na tydzień . Panie Burczyk może Pan to przeczyta i coś z tym zrobi... Prosimy - mieszkańcy .
Brak zdjęcia
+3
Chodnik na Targowej to masakra ! ~ Adam Woliński_gość
IP: 81.219.xx6.xx4
Data: 14.04.2012, 12:25
dokładnie. Ostatnio jechałem z rodzinka na rowerach ulicą Targową i to co ujrzały moje oczy wywołało zażenowanie. Jak można wywalać własne smieci z przepięknego ogródka za płot wprost na nasyp kolejowy . Przecież taki jest obraz Tczewa dla wjeżdżających PKP z kierunku Bydgoszczy ! Czy faktycznie nie można zmusić zarzady ogrodów działkowych do wystawienia kontenerów na śmieci ? To jest temat dla pani Joli z tcz.pl...
 
Brak zdjęcia
+3
_gość
IP: 78.88.xx4.xx3
Data: 13.04.2012, 20:19
Zacznijmy od tego, że mieszkańcy w ogóle nie szanują zieleni. Po co im takie atrakcje fundować? Trawnik służy jako darmowa toaleta dla psów, po których właściciele nie raczą nawet posprzątać po swoich pupilach, oprócz tego pełno jest smieci, petów, nawet samochody wjedżają na trawniki. Co do roślin to zgadzam się z przedmówcami, zostaną przedzej czy póżniej ukradzione lub poniszczone przykład drzewka na starym mieście. Po co na siłę upiekszać skwery jak ludzie( oczywiście niektórzy) i tak tego nie docenią?
Brak zdjęcia
-13
mad voce mniauczysław ~ gość_gość
IP: 78.131.xx9.xx1
Data: 13.04.2012, 20:32
po moim trupie będę społecznie harować za te lenie:)http://youtu.be/KiAj-DBRA0c link
Brak zdjęcia
+10
Lecz się ... ~ demestotenes_gość
IP: 62.148.xx4.xx8
Data: 14.04.2012, 09:20
Do lekarza psychiatry i to szybko...
 
Brak zdjęcia
+5
wspaniała inicjatywa ~ nina_gość
IP: 83.20.xx6.xx5
Data: 13.04.2012, 20:40
Prof.A.Wodziczko pisał:"Zieleń w mieście to nie luksus,ani tylko ozdoba,ani też korzystny czynnik higieniczny,ale konieczność życiowa,jak słońce ,powietrze i woda,integralny składnik organizmu miejskiego,bez którego ludność wyrodnieje na ciele i duszy."Badania dowodzą,że deficyt zieleni w otoczeniu przekłada się na problemy zdrowotne,co przekłada sie na finanse opieki zdrowotnej.Do dorosłych najlepiej trafia się przez czynne angażowanie w działalność w przestrzeni publicznej dzieci i młodzież,które entuzjazmem mogą zarazić rodziców.
Brak zdjęcia
+4
O roli zieleni w miejskiej architekturze ~ Mik_gość
IP: 78.88.xx8.xx8
Data: 13.04.2012, 23:08
Przyda się trochę zieleni. Te blokowiska trochę straszą.
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym - tutaj.
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
 
kalendarz wydarzeń
Październik 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew