tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest piątek, 28 października 2016r, godz. 16:10
Imieniny:
Wiadomości: Aktualności
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

"Budujemy sportową Polskę" - Tczew wyróżniony

Opublikowano: Środa, 11.04.2012, 00:05. Ilość komentarzy: 4

Zmień rozmiar tekstu: A A A

Tczew został wyróżniony honorowym medalem Polskiego Klubu Infrastruktury Sportowej. Jest to dowód uznania inicjatywy, aktywnego zaangażowania i wysiłku zakończonego budową na terenie gminy ogólnodostępnego sztucznego lodowiska w ramach II edycji programu "Biały Orlik".

Medale przyznane zostały 28 marca w Spale, otrzymało je 60 miast, które podjęły się wybudowania zimowego Orlika. W imieniu samorządu miasta Tczewa, wyróżnienie odebrał Zenon Drewa, wiceprezydent Tczewa.

- Tczewskie lodowisko otwarte zostało pod koniec grudnia 2011 r. przy Szkole Podstawowej nr 11. W ciągu dwóch miesięcy funkcjonowania skorzystało z niego około 20 tysięcy osób. - mówi Małgorzata Mykowska, rzecznik Urzędu Miasta w Tczewie.

Być może w następnym sezonie zimowym lodowisko zostanie otwarte na terenie kanonki. Nowa lokalizacja miałaby pozwolić uniknąć skarg mieszkańców żalących się na hałas dobiegający z lodowej tafli. Urzędnicy muszą jednak ustalić, czy można zmienić lokalizację lodowiska dofinansowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Zgodnie z założeniami rządowego programu obejmującego budowę składanych lodowisk sezonowych, lodowa tafla powinna bowiem znajdować się na terenie kompleksu sportowego, powstałego w ramach programu "Moje Boisko-Orlik 2012". Dodajmy, że przenośne lodowisko kosztowało ok. 735 tys. zł.
Autor: red
drukuj
Artykuł przeczytano 3470 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Aktualności
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew -
Więcej w dziale "Aktualności":
 
Opinie i komentarze (4)   Zmień kolejność
 
Brak zdjęcia
+2
_gość
IP: 83.25.xx6.xx1
Data: 11.04.2012, 07:56
Nagrodę za białego orlika dostali, słuszna i pożyteczna inicjatywa. Jednocześnie likwidują dodatkowe godziny w-f dla dzieci, które chcą być aktywne. W urzędzie wpadli na pomysł, że trzeba oszczędzać i dzięki takim cięciom nasz tczewski guru zaoszczędzi około 80 tyś. zł. Ciekawe ile trzeba będzie w przyszłości wydać pieniędzy na rehabilitację albo okulistę dla tych dzieci. Przypominam, prezydentowi, że w zeszłym roku zakopał na placu Hallera 700 tyś, a więc kwotę która wystarczyłaby na 9 lat zajęć dodatkowych dla dzieci. Nie wiem ile wydali na tą wspaniałą drogę w ciągu ulicy Chopina (przepiękny bruk). Następna bardzo trafna inwestycja na ulicy Zamkowej (stary dom rozebrany prawie do zera, a następnie pobudowany od nowa na cel świetlicy środowiskowej - koszt 350 - 400 tyś., a co najciekawsze pracownicy, którzy tam pracują skarżą się na ciasnotę. Nasz jaśnie oświecony prezydent troszeczkę się przeliczył w zapędzie rewitalizacyjnym Starego Miasta nie tędy droga. Ciekawe ile dokładnie kosztuje nas ten chory pomysł na uczestnictwo w programie GOM. Mam nadzieję, że radni z PNP pójdą po rozum do głowy i zaczną myśleć, a nie tylko wykonywać bezkrytycznie polecenia swojego guru, który w odpowiednim czasie ich zostawi na lodzie, bo taki ma charakter.
Brak zdjęcia
+1
sportowy ~ Tczew !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!_gość
IP: 83.25.xx3.xx6
Data: 11.04.2012, 10:43
Pomóżmy dzieciom z Tczewa i weźmy udział w akcji Nivea !!!. TO WIELKA SZANSA DLA MŁODYCH PIŁKARZY ! JUŻ TERAZ ODDAJ SWÓJ GŁOS: http://www.szkolkinivea.pl/nursery/1408.html link
Brak zdjęcia
0
; ~ Kuba_gość
IP: 83.23.xxx.xx1
Data: 11.04.2012, 21:45
Tak zlikwidować klasy sportowe w gimnazjach, to jest właśnie sport? gdzie tu jest sens? "Budujemy sportową Polskę" - Tczew wyróżniony - odrzucie ten pomysł bo z 5,-10 lat nie będzie sambora nie będzie niczego
Brak zdjęcia
0
mlin_gość
IP: 78.88.xx9.xx2
Data: 11.04.2012, 22:59
Nie ma to jak odbierać nagrody... ale jeszcze lepiej odbierać dzieciakom sksy. Gratulacje dla P. Drewy, pomysł masakryczny, a pamiętam czas kiedy to Pan namawiał nas na uczestnictwo w dodatkowych zajęciach sportowych.
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym - tutaj.
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
 
 
kalendarz wydarzeń
Październik 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew