tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest sobota, 3 grudnia 2016r, godz. 07:44
Imieniny:
Wiadomości: Aktualności
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

Będą dodatkowe zajęcia dla najsłabszych i najzdolniejszych uczniów

Opublikowano: czwartek, 03.11.2011, 00:01. Ilość komentarzy: 6

Zmień rozmiar tekstu: A A A

Urzędnicy z tczewskiego magistratu podpisali już umowę o dofinansowaniu projektu - "Szansa małego ucznia - indywidualizacja nauczania początkowego w Tczewie". Dzięki przedsięwzięciu kwota 860 tys. zł. zostanie przeznaczona na uzupełnienie działań podejmowanych przez szkoły w ramach podstawy programowej, wyrównywanie szans edukacyjnych najmłodszych uczniów, a także podnoszenie jakości realizowanych zadań edukacyjnych.

Projekt otrzymał dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Pieniądze przyznał Zarząd Województwa Pomorskiego. Zadanie obejmuje zapewnienie dodatkowych zajęć wspierających indywidualizację procesu dydaktycznego oraz doposażenie bazy dydaktycznej w klasach I - III. Projektem zostały objęte wszystkie szkoły podstawowe w Tczewie.

- W ramach projektu zostaną zorganizowane zajęcia dodatkowe dla dzieci ze specyficznymi trudnościami w pisaniu i czytaniu, w tym także zagrożonych ryzykiem dysleksji, z trudnościami w zdobywaniu umiejętności matematycznych, zajęcia logopedyczne oraz zajęcia gimnastyki korekcyjnej dla dzieci z wadami postawy. Dzieci szczególnie uzdolnione wezmą udział w zajęciach rozwijających ich zainteresowania. W ramach projektu zostanie doposażona baza dydaktyczna w materiały oraz o odpowiedni do rozpoznanych potrzeb i zaplanowanych zajęć dodatkowych specjalistyczny sprzęt. - tłumaczy Małgorzata Mykowska, rzecznik prasowa Urzędu Miejskiego w Tczewie.

Urzędnicy przekonują, że projekt indywidualizacji procesu nauczania i wychowania uczniów klas I- III szkół podstawowych jest kluczowym elementem polityki oświatowej. Wszystkie zajęcia prowadzone w ramach zadania muszą zakończyć się wraz z upływem bieżącego roku szkolnego.
drukuj
Artykuł przeczytano 1950 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Aktualności
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew - Głosowanie nad absolutorium dla zarządu powiatu
Więcej w dziale "Aktualności":
 
Opinie i komentarze (6)   Zmień kolejność
 
Brak zdjęcia
+4
gwajer_gość
IP: 84.38.xx5.xx0
Data: 03.11.2011, 05:10
Propaganda niczym ta z czasów komuny. 860 ty zł to roczny koszt 10 etatów nauczycielskich, bez pomocy dydaktycznych i sprzętu. Co tu w ogóle o pomocach dydaktycznych i materiałach mówić, jeśli w szkołach jest problem z papierem i z mydłem.
Brak zdjęcia
-4
Rad_gość
IP: 79.188.xx3.xx4
Data: 03.11.2011, 13:19
Czyli wiecznie zapracowani nauczyciele będą mogli sobie dorobić. Tylko jak oni na to znajdą czas, skoro tak ciężko pracują i wiecznie sprawdzają sprawdziany?
Brak zdjęcia
+4
masz czas ~ ja_gość
IP: 109.207.xx1.xx1
Data: 03.11.2011, 16:55
Masz czas, by skubnąć coś z tej kwoty. Zatrudnij się w szkole i weź te "dobrze" płatne godziny dla "darmozjadów", za których uważasz nauczycieli. Chyba nigdy żadnego nauczyciela w rodzinie nie miałeś... Inaczej byś mówił, gdybyś najpierw dokładnie przyjrzał się ich pracy! Polecam najpierw zgłębienie tematu, a potem przyjdzie czas na wnioski.
 
Brak zdjęcia
0
_gość
IP: 79.188.xx3.xx4
Data: 04.11.2011, 11:50
Chyba nigdy w życiu naprawdę nie pracowałeś gościu, skoro twierdzisz, że to co robi większość (nie wszyscy) nauczycieli, to ciężka praca.
 
Brak zdjęcia
0
a 2 miesiące wakacji??? ~ gość_gość
IP: 109.197.xx2.xx5
Data: 03.11.2011, 22:27
o czym ty mówisz ? a 2 miesiące wakacji? wszystkie święta wszystko wolne!! wycieczki, strata czasu na zbieranie śmieci przez dzieci, wszystko wolne, a nauczyciele w-fu??? ci dopiero mają dobrze,"macie piłke i grajcie" !!! darmozjady!! idź na budowe i zobacz jak sie na rodzine pracuje!!
Brak zdjęcia
0
a może ~ matka_gość
IP: 83.25.xx2.xx1
Data: 04.11.2011, 18:17
zmniejszenie liczby uczniów w klasie do 20 pozwoliłoby nauczycielom dotrzeć do każdego ucznia,poznać jego mocne i słabe strony i odpowiednio ukierunkować .
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym - tutaj.
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
 
kalendarz wydarzeń
Grudzień 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew