X Ogólnopolski Konkurs Piosenek Grzegorza Ciechowskiego. Sprawdź, kto zmierzy się na scenie

Uczestnicy kolejnej edycji konkursu (fot. mat. prasowe)
X Ogólnopolski Konkurs Piosenek Grzegorza Ciechowskiego. Sprawdź, kto zmierzy się na scenie

zobacz galerię zdjęć: 9
Tegoroczny festiwal odbędzie się 21. sierpnia. Uczestnicy koncertu finałowego X Ogólnopolskiego Konkursu Piosenek Grzegorza Ciechowskiego to artyści już z niemałym doświadczeniem muzycznym i znaczącymi sukcesami artystycznymi. Prezentują różne style i gatunki muzyczne od piosenki poetyckiej po różne odmiany rocka. Wykonawcy grający na co dzień rock progresywny, alternatywny, metal czy elektro-rock zaaranżowali na własny sposób utwory Grzegorza Ciechowskiego. 21 sierpnia 2015 roku tczewianie będą mieli okazję usłyszeć te nowe opracowania i przekonać się, że twórczość naszego artysty jest ciągle „żywa”.

Koncert finałowy rozpocznie się w piątek, 21. sierpnia, na dziedzińcu Fabryki Sztuk w Tczewie (ul. 30 Stycznia 4) o godzinie 19.00.


BACTERYAZZ - zespół powstał w Koszalinie w lutym 2013. Tworzą go muzycy znani z innych koszalińskich składów: m.in. 4.piętro i Kaboom!. Wypadkowe stylów, które lubią członkowie BACTERYAZZ dały bardzo różnorodny materiał, trzymający się jednak w ryzach gitarowego grania z melodyjnym (choć nie zawsze) wokalem. W pełni polskojęzyczne kompozycje czerpią z takich gatunków jak rock, punk, grunge, a nawet metal. Zespół nagrał EP-kę pt. "Coś o czymś" promowaną przez single: "Wyliczanka" oraz "Pieśń emigranta/Król". W kwietniu 2015 ukazał się debiutancki longplay pt. "Za drzwiami", na którym znajduje się 12 utworów. Jest on promowany singlami: "Jaszczur" oraz "Przebudzenie”.

BOX ANIMA czyli pudełkowa dusza lub też dusza w pudełku, a konkretniej w trzech różnych pudłach rezonansowych. To trio muzyczne z Krakowa w skład którego wchodzą: Natalia Orkisz, Tomek Idziak i Wiktor Machowski. Wiolonczela, gitara i cajon w połączeniu z dwoma głosami o odmiennej ekspresji oraz różnorodne doświadczenia muzyczne członków zespołu wpływają na szeroką skalę brzmień i inspiracji, które można usłyszeć w ich muzyce. Choć współpracują ze sobą stosunkowo niedługo, są obecni na krakowskiej scenie muzycznej od wielu lat. Natalia i Wiktor poznali się jeszcze w zespole Duch, z którym w niecałe 4 lata zagrali ponad 200 koncertów w całej Polsce i nagrali dwie płyty. Tamta bardzo udana współpraca skłoniła ich do kontynuacji muzycznych poszukiwań w ramach nowego projektu. Tomka można było wcześniej usłyszeć w zespole krakowskim Ledwood.


BREGMA to rockowo - metalowy zespół, zawierający w swojej muzyce elementy eksperymentalne z zachowaniem melodyjności utworów. Projekt jest kompilacją muzycznych doświadczeń zebranych na przestrzeni lat przez członków zespołu. Przemyślane żonglowanie czterema instrumentami sprawia, iż proponowany przez BREGMĘ finalny produkt, pozbawiony jest jakichkolwiek kompromisów.

HALF LIGHT - grupa electro-rockowa powstała w maju 2009 r. z konfiguracji energetycznej dwóch muzycznych orbit, wokalisty Krzysztofa Janiszewskiego i klawiszowca Piotra Skrzypczyka. Aby w pełni tworzyć muzyczną konstelację do składu dołączył gitarzysta Krzysztof Marciniak. I tak powstał Half Light. Zespół określany jest mianem polskiego Depeche Mode.
Zespół wydał 5 albumów w tym 3 autorskie:

• 20-10-2010 „Night In The Mirror”
• 29-08-2011 „Nowe Orientacje", która oparta jest na kompozycjach legendarnego
debiutu Republiki "Nowe sytuacje"
• 22-10-2012 "Black Velvet Dress"
• 09-09-2013 „BlackVelvet Dance. Remixes”, taneczne remiksy utworów z płyty "Black Velvet Dress"
• 19-05-2014 "Półmrok"

Utwory Half Light pojawiły się na prestiżowej Polish Airplay Płyty miały bardzo dobre
recenzje w Polsce jak i zagranicą m. in. na portalach niemieckich, szwedzkich, belgijskich, rosyjskich oraz azjatyckich. Zespół wystąpił w wielu programach telewizyjnych m.in. "Kawa czy herbata", "Pytanie na śniadanie", "Teleexpress", a także udzielił wywiadów w Polskim Radio Pr 1, Trójce, Radio WNET, RDC, Radiu PIK, Radiu Rzeszów i innych.

HATBREAKERS to szóstka szalenie pozytywnych i zdolnych osób, które uwielbiają pofantazjować z muzyką. Początki zespołu sięgają 2010 roku. W obecnym składzie i instrumentarium funkcjonuje on od połowy 2014 r. Członkowie określają swój styl muzyczny jako „Orbital Pop”.
Zespół opublikował swój pierwszy singiel „Maybe I should” w 2012 roku. Został on bardzo ciepło przyjęty przez lokalne radia. Na początku 2014 roku ukazała się płyta „Go electric”, z której pochodzą utwory „Hey man” i cover „Somebody to love me” Marka Ronsona. Jesienią 2014 roku Hatbreakers wydali EP zatytułowaną „3,2,1” z singlowym „Liczy się tu i teraz”. W marcu 2015 roku odbyła się premiera pierwszego oficjalnego wydawnictwa, czyli płyty „Yeti Superstar”. Wiosną, miały również premierę dwa teledyski: „Liczy się tu i teraz” oraz „Latam z aniołami”.
Hatbreakers zjednują sobie rzesze fanów przede wszystkim dając energetyczne koncerty. Mają na swoim koncie pierwszą trasę koncertową „Yeti Superstar Tour”, podczas której odwiedzili kilkanaście miast w Polsce. Zagrali również część jubileuszowej trasy „X Tour” z zespołem Afromental. Koncertowali obok gwiazd, takich jak: Lulu James, T.Love, Ira, Lady Pank, Lemon, Maryla Rodowicz, Sylwia Grzeszczak. Mają za sobą występy u „Kuby Wojewódzkiego”, w studiu „Dzień Dobry TVN” i „Rannym Kakao” Rock Radia. Angażują się w akcje charytatywne, np. Czyste Tatry, WOŚP, Motoserce.
Ciekawostka: W 2014 roku byli finalistami ostatniej jak dotąd polskiej edycji X Factor. Własne, niebanalne aranżacje znanych przebojów zjednały im przychylność zarówno jurorów, jak i widzów.


JMJ INFLUENCE TRIO powstał z 3 elementów w jakiś sposób zależnych od siebie. Chcąc wydobyć z muzyki to co ich zdaniem najpiękniejsze, wspólnie interpretują różny repertuar.
Julia Puchowska- drugi rok w klasie skrzypiec PSM I st. im. J. Garści w Pelplinie. Jest zdobywczynią wyróżnienia na VI (2014) i IV miejsca na VII (2015) Kaszubskich Prezentacjach Skrzypcowych w Kościerzynie. Julia ma 9 lat.
Jessica Głowik- w 2005 roku zdobyła III nagrodę na międzynarodowym konkursie skrzypcowym TALENTS FOR EUROPE w Dolnym Kubinie w kategorii duety. Jest także wielokrotną laureatką nagrody Prezydenta miasta Katowic dla Młodych Twórców Kultury. Swoje umiejętności kształciła na mistrzowskich kursach skrzypcowych pod okiem wybitnych skrzypków i pedagogów. We wrześniu tego roku Jessica wystąpiła na zorganizowanym przez Silesię koncercie z cyklu „Talenty Katowic - na urodziny miasta’’ na których wystąpili młodzi artyści objęci mecenatem miasta Katowice w ramach programu „Promocja młodych twórców kultury”. Obecnie jest studentką w klasie prof. Marcina Baranowskiego na Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy. MICHAŁ PUCHOWSKI - wibrafonista, Akademia Muzyczna w Bydgoszczy-wydział Jazzu i Muzyki Estradowej, klasa wibrafonu; na koncie m.in. I miejsce na międzynarodowym konkursie wibrafonowym w Fermo (Włochy 2012), nagroda specjalna Michała Urbaniaka w ramach URBANATOR DAYS 2012 (Jazz Festiwal), stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach X edycji programu stypendialnego "Młoda Polska 2013", wyróżnienie dla instrumentalisty XVII Ogólnopolskiego Przeglądu Młodych Zespołów Jazzowych i Bluesowych Gdyńskiego SaxClubu (2014),nagroda indywidualna na X Europejskich Integracjach Muzycznych w Żyrardowie (2014), I miejsce na Międzynarodowym Konkursie Wibrafonowym w ramach 23 edycji festiwalu "DrumFest" w Opolu(2014), I miejsce na II Ogólnopolskim Konkursie Improwizacji Jazzowej w Bydgoszczy(2014). Oprócz bydgoskiej formacji Unity Station, współtworzy także trójmiejski projekt Mapa Kota, Michał Puchowski TRIO oraz M.A.M.A. Vibe Quartet.

KATARZYNA JĘDRYCHOWSKA Jestem dyplomowaną aktorką , ukończyłam Studium Aktorskie im. Aleksandra Sewruka przy Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie. Mam na swoim koncie cztery spektakle repertuarowe w Teatrze w Olsztynie w tym jeden muzyczny „Nie dorosłem, czyli piosenki Taty Kazika” w reżyserii Jacka Bóńczyka. Uczestniczyła w wielu Ogólnopolskich Festiwalach Piosenki Aktorskiej i Poezji Śpiewanej ( m.in. III nagroda na Festiwalu „Reflektor w Koszalinie). Na Międzynarodowym Festiwalu „Śpiewająca Maska” w Sankt Petersburgu zajęłam III miejsce w kategorii- piosenka filmowa.

MISS HAPEN Jako zespół istniejemy od 4 lat, przez ten czas zagraliśmy sporo koncertów, wydaliśmy materiał EP "Minus czterdzieści" oraz płytę "Przez jedno Pe" pod patronatem Radia Gdańsk. Nasze nagrania spotkały się z pozytywnym przyjęciem m.in. były obecne w ogólnopolskiej ramówce Czwartego Programu Polskiego Radia, gościmy również regularnie na antenie Jedynki oraz Radia Gdańsk, gdzie braliśmy udział w projekcie z okazji XXX-lecia "czarnej płyty" zespołu Brygada Kryzys, a także wydarzeniu "Dzień z twórczością Grzegorza Ciechowskiego". Nagranie właśnie z tej sesji jest jednym z dwóch które przesyłamy jako naszą propozycję na Ogólnopolski Festiwal Piosenek Grzegorza Ciechowskiego. Obecnie promujemy nasz drugi singiel z debiutanckiego albumu „Pocałunek, wikt i opierunek”, do którego teledysk powstał przy udziale Yaha Paszkiewicza.

Zespół SNOWW DOG założyli wokalistka Izabela Chobrzyńska, przez kilka lat współpracująca z klubami muzycznymi Grecji i Cypru oraz Jacek Tokarczyk, gitarzysta, kompozytor, współtwórca industrialnej grupy Agressiva 69. Po pewnym czasie skład projektu rozszerzył się i do duetu kompozytorskiego dołączył Filip Mozul, jeden z najbardziej utalentowanych młodych perkusistów, "specjalista " od oryginalnych rytmów oraz Krzysztof Ropicki, doświadczony basista, student Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Wszyscy członkowie zespołu poznali się kilka lat wcześniej podczas wspólnych projektów i współpracowali ze sobą przy różnych wydarzeniach artystycznych. Mając za sobą wieloletnie doświadczenie grania na scenie, postanowili stworzyć projekt inny od ich dotychczasowych doświadczeń muzycznych. Tworzą muzykę świeżą, prawdziwą, opartą na intrygujących gitarowych brzmieniach i ciepłej barwie głosu Izabeli, łącząc różne style muzyczne i zamykając całość w prostą formę. Obecnie intensywnie pracują nad ukończeniem nagrań ich debiutanckiego albumu. Na pewno warto zobaczyć i posłuchać.

Gdyński zespół STATE URGE istnieje na scenie muzycznej od pięciu lat. To wystarczyło na wydanie dwóch albumów długogrających, dwóch EPek i tyleż samo singli. Zdobywając pozytywne recenzje zarówno w kraju jak i za granicą, dwukrotnie wygrywając trójmiejską FAMĘ, grając prawie setkę koncertów (w tym trzykrotnie na żywo na antenie Radia Gdańsk), goszcząc w eterze Programu Trzeciego Polskiego Radia (m. in. w audycji Piotra Kaczkowskiego) i innych rozgłośni radiowych - udało im się solidnie namieszać w światku muzycznym. Ich debiutancki album został m.in. uhonorowany nagrodą za najlepszy polski album muzyki progresywej 2013 roku. Swoją muzykę określają jako "white rock", co w istocie jest interesującym połączeniem rocka progresywnego, art rocka i luźniejszych form muzyki alternatywnej. Co ważne, ich twórczość może zasmakować każdemu, kto odznacza się choćby niewielką wrażliwością muzyczną, bowiem mimo ambitnych aranżacji jest to muzyka uniwersalna, a przede wszystkim głęboko szczera. Warto wspomnieć, że zespół przykłada bardzo dużą wagę do swoich koncertów, które dzięki konsekwentnemu wizerunkowi scenicznemu i zainteresowaniem zespołu technikami scenicznymi, wciągają słuchaczy w niezwykłą przestrzeń malowaną dźwiękiem, obrazem i światłem.

AGATA ZAKRZEWSKA Do swoich największych osiągnięć zaliczam m. in.:
I-miejsce w Sopocie i III w Warszawie w XVII Konkursie „Pamiętajmy o Osieckiej”.
Jestem czterokrotną laureatką Ogólnopolskiego Festiwalu im Jonasza Kofty „Moja Wolności” w Warszawie w latach 2009, 2010 („Srebrny Klucz”, 2013 i 2015, Nagroda ZASP-u za własną interpretację i własną muzykę do słów wierszy Jonasza Kofty.)
Jestem laureatką Ogólnopolskich Festiwali: Korowód 2009 im. M. Grechuty w Krakowie, Al Legro TRIBUTE to Szpilman w Sosnowcu 2014, Konkurs Piosenek Wojciecha Młynarskiego, Fetting Festiwal 2013 (Grand Prix) itp.

Utwory wykonywane w X Ogólnopolskim Konkursie Piosenek Grzegorza Ciechowskiego:

1. Bacteryazz - Mój imperializm, Będzie plan
2. Box Anima - Ciało, Sexy doll
3. Bregma - Mamona, Odchodząc
4. Half Light - Nowe sytuacje, Będzie plan
5. Hatbreakers - Za karę, Raz na milion lat
6. JMJ Influence Trio - Nie pokonasz miłości, Pocałunek Yennifer
7. Jędrychowska Katarzyna - Tu jestem w niebie, Tango z pistoletem
8. Miss Hapen - Kombinat, Nie pytaj o Polskę
9. Snoww Dog - Zapytaj mnie czy cię kocham, Tak długo czekam
10. State Urge - Halucynacje, Paryż-Moskwa 17:15
11. Zakrzewska Agata - Tak, tak to ja, Nie pokonasz miłości

Jurorzy X Ogólnopolskiego Konkursu Piosenek Grzegorza Ciechowskiego

Barbara Jackiewicz - redaktorka „Radia Fabryka” i Telewizji „TeTka”, promotorka żywej muzyki, na koncertach spędza większość czasu wolnego. Miała okazję poznać Grzegorza Ciechowskiego na swojej studniówce.
Kamil Wicik - dziennikarz muzyczny Radia Gdańsk, twórca programu „Młoda polska muzyka”, organizator od trzech lat, wspólnie z Pawłem Lucińskim „Dnia z twórczością Grzegorza Ciechowskiego”, producent radiowego koncertu w dziesiątą rocznicę śmierci Obywatela GC, autor audycji dokumentalnych o życiu i twórczości Grzegorza Ciechowskiego.
Adam Wendt - czołowy polski saksofonista, współtwórca sukcesów i repertuaru grupy „Walk Away”, nagrywał i koncertował z sławami muzyki jazzowej, takimi jak: Randy Brecker, Bill Evans, Eric Marienthal, Mino Cinelu, Frank Gamble, David Fiuczynski, Dean Brown, Nippy Noya, Michał Urbaniak, Urszula Dudziak i znakomitościami czarnego bluesa, współpracował z Grzegorzem Ciechowskim przy nagraniu solowej płyty pt.: „Tak, tak to ja”.
Sławomir Ciesielski - perkusista, kompozytor, członek Republiki i autor niektórych jej przebojów.
Sławomir Choroszy - z urodzenia kraśniczanin, z wyboru krakowianin, z natury „fanatyk ognia” czyli wierny Republice od jej początków. W latach 80. Należał do fanklubu „Moje modły”. Posiada bogate archiwum fonograficzne Republiki i Grzegorza Ciechowskiego, na które składają się oficjalne i nieoficjalne wydawnictwa.

Nagrody w X Ogólnopolskim Konkursie Piosenek Grzegorza Ciechowskiego

1. Grand Prix (6000 zł) - Nagroda Marszałka Województwa Pomorskiego
2. I Miejsce (5000 zł) - Nagroda Prezydenta Miasta Tczewa
3. Nagroda Specjalna Prezydenta Miasta Gdańska (3000 zł)
4. Nagroda Specjalna Stowarzyszenia „Porozumienie na Plus” (2500 zł)
5. Nagroda Specjalna Starosty Tczewskiego (2000 zł)
6. Nagroda Specjalna Telewizji „TeTka” w Tczewie (2000 zł)
7. Nagroda fanklubu „Republiki” i Grzegorza Ciechowskiego „Republika Marzeń” - sponsorowany występ podczas koncertu z okazji Dnia Białej Flagi 23 kwietnia 2016 roku w Toruniu i umieszczenie jednego nagrania muzycznego na składance CD pt.: „Dzień Białej Flagi 2016”
8. Nagroda polskiej wytwórni muzycznej „RKDF” i „Mediapixel” - wydanie płyty CD z materiału powierzonego w nakładzie 300 sztuk
9. Nagroda Wojciecha Galińskiego i Marii Wasiewicz-Galińskiej dla wyróżniającego się instrumentalisty (1000 zł)

Więcej o festiwalu i jego atrakcjach w przyszłym tygodniu w naszym serwisie


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (5)
dodaj komentarz

  • xxx_gość

    13.08.2015, 14:55

    .... się pytam .... ???

    Ciechowski G. .... jaki on nasz ??? Tczewa zawsze się wstydził i mówił, że jest z GDAŃSKA !!! Jestem rocznik 70 i wszystko pamiętam.

    Odpowiedz
    IP: 78.88.xx4.xx6 
  • PIT_gość

    13.08.2015, 18:40

    Masz jednak duże problemy z pamięcią. W wywiadach mówił,że pochodzi z Torunia.

    Cytuj
    IP: 109.207.xx8.xx9 
  • _gość

    13.08.2015, 18:20

    Jestes rocznik 70 to nie pamietasz, jak miasto Tczew bylo brudne az wstyd bylo przyznac sie do tego miasta, wiec nie wypowiadaj sie na forum a pro pos takich jak On bylo wielu Tczewiakow, ktorzy nie przyznawali sie do zrujnowanego brudnego i za syfionego Tczewa w czasach komunizmu !!!

    Odpowiedz
    IP: 109.91.xx7.xx7 
  • rabbit_gość

    13.08.2015, 19:45

    odpowiadam

    Nie z Gdańska a z Torunia. I nic nie pamiętasz.

    Odpowiedz
    IP: 188.146.xx1.xx3 
  • _gość

    14.08.2015, 08:32

    Tczew zmęczony kiczem

    dajcie sobie spokój z tym festiwalem, kogo to obchodzi.

    Odpowiedz
    IP: 84.38.xx5.xx9 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.