tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest sobota, 3 grudnia 2016r, godz. 16:36
Imieniny:
Wiadomości: Aktualności
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

Tylko do końca miesiąca po dodatkowe świadczenie pielęgnacyjne

Opublikowano: sobota, 14.01.2012, 00:05. Ilość komentarzy: 2

Zmień rozmiar tekstu: A A A

Jeszcze tylko do końca stycznia można ubiegać się o dodatkowe świadczenie pielęgnacyjne. Pomoc przyznaje i wypłaca Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

W dniu 27 grudnia 2011 r., Rada Ministrów przyjęła uchwałę w sprawie ustanowienia rządowego programu wspierania niektórych osób pobierających świadczenie pielęgnacyjne w okresie od stycznia do marca 2012r. Niektóre osoby, tj. matka, ojciec lub opiekun faktyczny dziecka (tj. osoba faktycznie opiekująca się dzieckiem, która wystąpiła z wnioskiem do sądu rodzinnego oo jego przysposobienie), mające w styczniu, lutym lub marcu 2012r. prawo do świadczenia pielęgnacyjnego otrzymają dodatkowe świadczenie w wysokości 100 zł miesięcznie. Pomoc będzie przyznawana na wniosek osób uprawnionych.

- Dla wyżej wymienionych osób uprawnionych do świadczenia pielęgnacyjnego zamieszkałych na terenie miasta Tczewa dodatkowe świadczenie będzie przyznawał i wypłacał Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tczewie. Osoba mająca ustalone prawo do świadczenia pielęgnacyjnego musi w terminie do 31 stycznia 2012 r. złożyć w Dziale Świadczeń Rodzinnych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tczewie wniosek o przyznanie pomocy. - wyjaśnia Michał Kremer, Kierownik Działu Świadczeń Rodzinnych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tczewie - Osoby, którym świadczenie pielęgnacyjne za miesiąc styczeń, luty lub marzec 2012r. będzie przyznane po 31 stycznia 2012 r., wniosek o przyznanie pomocy powinny złożyć w terminie 7 dni od dnia, w którym decyzja o przyznaniu prawa do świadczenia pielęgnacyjnego stała się ostateczna. Wnioski złożone po upływie ww. terminów zostaną pozostawione bez rozpoznania. Pomoc będzie wypłacana w terminie wypłaty świadczenia pielęgnacyjnego.

Osoby inne niż wyżej wymienione uprawnione do świadczenia pielęgnacyjnego nie są objęte rządowym programem i dodatkowa pomoc im nie przysługuje. Szczegółowe informacje na temat dodatkowej pomocy można uzyskać w Dział Świadczeń Rodzinnych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tczewie, pod numerem telefony (58) 532-73-90 lub na stronie internetowej ośrodka www.mops.tczew.pl .
drukuj
Artykuł przeczytano 2918 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Aktualności
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew -
Więcej w dziale "Aktualności":
 
Opinie i komentarze (2)   Zmień kolejność
 
Brak zdjęcia
+1
_gość
IP: 178.42.xx2.xx5
Data: 16.01.2012, 14:05
ta, a za opiekę nad babcią to już nic nie dają-chyba, że babci z renty ściągną. za to dla patologii to zawsze kilka stówek się znajdzie
Brak zdjęcia
0
hmm ~ ktoś_gość
IP: 109.207.xx3.xx8
Data: 17.01.2012, 19:24
to niby kto jest tą patologią w tym wypadku te niepełnosprawne dzieci czy ich opiekun który rezygnuje z zatrudnienia bez możliwości jakiegokolwiek ,, dorobienia sobie " dla szczodrych 550 zł miesięcznie na życie ?
 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym - tutaj.
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
 
kalendarz wydarzeń
Grudzień 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew