Skanska S.A. i ComplexJacht budują dla Centrum Konserwacji Wraków Statków

Skanska S.A. i ComplexJacht budują dla Centrum Konserwacji Wraków Statków

zobacz galerię zdjęć: 3
Narodowe Muzeum Morskie sfinalizowało podpisanie dwóch umów związanych z budową Centrum Konserwacji Wraków Statków wraz z Magazynem Studyjnym w Tczewie. Na jakim etapie jest realizacja projektu?

Pod koniec lipca rozstrzygnięto przetarg nieograniczony na budowę Centrum Konserwacji Wraków wraz z Magazynem Studyjnym w Tczewie. Kryterium oceny ofert w tym postępowaniu była cena, jednakże Wykonawcy zobowiązali byli spełnić wymagania, zawarte w Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia. Spośród dziewięciu podmiotów, które złożyły ofertę, za najkorzystniejszą uznana została oferta firmy Skanska S.A.

- Współpraca z firmą, która ma ugruntowaną i dobrą markę w swojej branży jest gwarantem, że budowa Centrum Konserwacji Wraków Statków w Tczewie przebiegnie wedle wytyczonego i dokładnie opracowanego planu - mówi Szymon Kulas, zastępca dyrektora Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku, kierownik projektu CKWS.

Na początku sierpnia plac budowy Centrum Konserwacji Wraków Statków w Tczewie, przy ulicy Paderewskiego, został przekazany firmie Skanska S.A. Termin rozpoczęcia wznoszenia nowego obiektu jest zależny od tempa prac związanych z rozbiórką istniejących zabudowań oraz wykonania niezbędnych przyłączy instalacyjnych i przygotowania placu budowy.


Wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę tczewskiego Centrum planowane jest na drugą połowę listopada 2014 roku. Swój udział w uroczystości potwierdziła wstępnie Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Małgorzata Omilanowska.

Piątego sierpnia z istniejących budynków magazynowych w Tczewie zostały wywiezione zabytkowe jachty. „Kumka”, „Dal” i „Opty IV” pojechały do Pucka, gdzie ich konserwacją i modernizacją zajmie się firma ComplexJacht Sebastian Kulling. Pucka firma posiada doświadczenie w realizacji podobnych zadań - trzy lata odnowiła temu kadłub żaglowca Generał Zaruski.

Projekt „Centrum Konserwacji Wraków Statków wraz z Magazynem Studyjnym w Tczewie - budowa infrastruktury kultury Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku”. Projekt jest realizowany dzięki wsparciu udzielonemu z funduszy norweskich i funduszy EOG, pochodzących z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii, oraz środków krajowych.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

  • dziki_gość

    17.09.2014, 11:19

    konserwacja

    bardzo fajny i szczytny cel, coś ciekawego się dzieje w tym mieście, tylko na paderweskiego trochę ciasno jak na tira z lawetą Gdyby miasto znalazło kasę na reaktywację żeglarskiej sekcji ZHP to byłoby wspaniale. byłby piękny widok na żaglówki pływające po Wiśle.

    Odpowiedz
    IP: 84.38.xx7.xx0 
  • Wopr_gość

    17.09.2014, 13:22

    Przystań ZHP

    Przystań wioślarska Unii I ZHP nad Wisłą w Tczewie będzie przebudowywana min na potrzeby Tczewskiego WOPR które w tym momencie nie ma stałej bazy ale też innych użytkowników. Pozdrawiam.

    Odpowiedz
    IP: 5.173.xx3.xx1 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.