tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest środa, 26 października 2016r, godz. 08:01
Imieniny:
Wiadomości: Aktualności
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

Ośrodek Wczesnej Rehabilitacji po remoncie czeka na pacjentów

Opublikowano: piątek, 05.03.2010, 00:00. Ilość komentarzy: 2

Zmień rozmiar tekstu: A A A

Do użytku małych pacjentów właśnie oddano kompleksowo zmodernizowany Ośrodek Wczesnej Rehabilitacji mieszczący się w budynku szpitala przy ulicy 1. Maja 2. W placówce pod okiem fizjoterapeutów, pedagogów, czy logopedów maluchy będą ćwiczyć, by pozbyć się wszelkich wad rozwojowych. Remont ośrodka kosztował około 200 tys. zł.

Placówka działała w grodzie Sambora od 5 lat, jednak warunki, w jakich przyjmowano małych pacjentów, dalekie były od ideału. Teraz udało się przeprowadzić kompleksowy remont pomieszczeń, w których przyjmowane się rehabilitowane maluchy:

- To była bardzo zaniedbana część naszego szpitala, teraz to będzie nasza wizytówka - stwierdza Janusz Boniecki, prezes Tczewskiego Centrum Zdrowia.

Z okazji oddania do użytku wyremontowanych pomieszczeń w ub. wtorek (02.03) zorganizowano uroczystość, na którą przybyło wielu gości, m. in. włodarze powiatu:

- To sukces obecnego zarządu, że dokończono realizację tego obiektu - zauważa starosta tczewski, Witold Sosnowski. - Wszyscy są zadowoleni. Załodze można pokazać, że są perspektywy - będziemy ten obiekt modernizować, uzyskamy lepszy kontrakt. Jesteśmy w części budynku, która była bardzo zaniedbana, zajęcia rehabilitacyjne były rozrzucone po całym obiekcie. Teraz mamy wszystko w jednym miejscu.

Do Tczewa przybył rownież przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego, który podkreślał, że Tczew ze względu na swoje położenie, powinien stawiać na rozwój zaplecza usług medycznych:

- W tej części województwa brakuje dostępu do wysokospecjalistycznej opieki zdrowotnej. Naturalnym liderem do zbudowania silnego ośrodka na południu województwa jest Tczew. - uważa wicemarszałek, Leszek Czarnobaj.

Remont ośrodka kosztował blisko 200 tys. zł. - kwotę 40 tys. zł. na ten cel przekazała firma Eaton, resztę włożyło Tczewskie Centrum Zdrowia. W wyremontowanych salach nadal będzie działał dzienny oddział służący rehabilitacji dzieci z wadami wieku rozwojowego.

- Po klasyfikacji takiego dziecka przez lekarza specjalistę, maluch trafia do nas. Lekarz rehabilitacji dziecięcej klasyfikuje dziecko odnośnie zapotrzebowania konkretnego rodzaju rehabilitacji i poprzez indywidualnie dostosowane leczenie przez fizjoterapeutów, logopedę, psychologa, czy neurologa, dziecko przechodzi terapię. Trafiają do nas małe dzieci z wadami wieku rozwojowego, które czeka wielomiesięczne leczenie. - wyjaśnia wiceprezes TCZ, Marzena Mrozek - Chcieliśmy, żeby mali pacjenci mieli po prostu lepsze warunki. Aby mamy miały możliwość poczekania na malucha i uczestniczenia w zabiegach, by potem podpatrzone ćwiczenia móc wykorzystać podczas ćwiczeń w domu.

Leczenie jest prowadzone w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. Przez 5 lat działania ośrodka z pomocy specjalistów skorzystało już ok. 800 małych pacjentów, nie tylko z Tczewa, ale i z Pruszcza, Malborka, czy Kwidzyna. Placówka pomaga m. in. dzieciom z wadami postawy, czy wymowy.
Autor: red
drukuj
Artykuł przeczytano 3686 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Aktualności
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew -
Więcej w dziale "Aktualności":
 
Opinie i komentarze (2)   Zmień kolejność
 
user_ico_MIO
+7
MIO Zaufany użytkownik
Uż. zarejestrowany
Data: 05.03.2010, 17:58
Dzięki temu że ośrodek przyjmuje pacjentów z innych miast trzeba czekać pół roku na termin. Dziecko przecież się niustannie rozwija i diagnoza wystawiona wcześniej może być nieaktualna. Miasta wkoło Tczewa potrafią znaleść pieniądze na drogie imprezy to niech też pomyślą o ośrodkach zdrowia.
Brak zdjęcia
0
iza_gość
IP: 89.200.xx9.xx5
Data: 06.03.2010, 18:28
już jeden ośrodek był wybudowany córka moja tam chodziła i co się tam znajduje , biblioteka pedagogiczna . Trzeba było tamten ośrodek unowocześnić a nie otwierać nowy .
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym - tutaj.
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
 
kalendarz wydarzeń
Październik 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew