tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest niedziela, 4 grudnia 2016r, godz. 15:20
Imieniny:
Informator: Zmiany w podatkach 2017 r. - spotkanie informacyjne, autor "Dom Przedsiębiorcy w Tczewie" dodaj własną informację
Wiadomości: Aktualności
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

Mogła zawalić się część kamienicy

Opublikowano: wtorek, 18.05.2010, 00:00. Ilość komentarzy: 6

Zmień rozmiar tekstu: A A AO zagrażającej zdrowiu i życiu przechodniów popękanym fragmencie elewacji informował radnych i media na kwietniowej sesji Rady Miasta Krzysztof Korda. Na szczęście alarm został ogłoszony w porę i nie doszło do oderwania korony wieńczącej kamienicę przy ulicy Słowackiego 1. Zarządca budynku już zabezpieczył popękany element.

O pokaźnym pęknięciu na elewacji budynku powiadomili radnego Krzysztofa Kordę robotnicy pracujący na sąsiedniej budowie. Sprawa zaniepokoiła ich tym bardziej, że tędy przechodzą codziennie, wybierający się na lekcje, uczniowie ze szkoły podstawowej nr 5. Rajcy sprawa również wydała się być pilna, dlatego sfotografował zagrożony budynek, a zdjęcia przedstawił swoim kolegom z Rady Miejskiej i mediom.

- Wnoszę o sprawdzenie stanu technicznego fragmentu elewacji frontowej przy ulicy Słowackiego 1, gdyż ozdobny jej fragment wydaje się być w złym stanie technicznym, co może powodować zagrożenie zdrowia i życia przechodniów. - mówił podczas ostatniej sesji - Załączam zdjęcia kamienicy przy ulicy Słowackiego nr 1, której górna część wywołuje niepokój i wzbudza uzasadnione obawy doprowadzenia do tragedii. Ozdobny fragment elewacji wydaje się być popękany na całej długości, co wzbudza obawy upadku na chodnik, co mogłoby zagrażać zdrowiu i życiu przechodniów. W związku z tym, wnoszę o natychmiastową reakcję i zbadanie stanu technicznego fragmentu elewacji wskazanego na załączonej fotografii.

Przypuszczenia radnego nie okazały się bezpodstawne. O pokaźnych pęknięciach zarządcę budynku -Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Tczewie - poinformowali m. in. reporterzy "Dziennika Bałtyckiego". Po sygnałach szybko ustawiono rusztowanie i zagrożoną koronę w porę zdjęto.

- Mam nadzieję, że ten element - już odrestaurowany szybko wróci na swoje miejsce - podkreśla Krzysztof Korda.

Dodajmy, że kamienica przy ulicy Słowackiego liczy około 100 lat. Sama ulica pamięta wiele faktów z historii miasta - spadały na nią m. in. bomby podczas bombardowań Tczewa przez wojska radzieckie w dniach 20-22 luty 1945 roku.
Autor: red
drukuj
Artykuł przeczytano 4120 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Aktualności
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew -
Więcej w dziale "Aktualności":
 
Opinie i komentarze (6)   Zmień kolejność
 
Brak zdjęcia
+4
Pęknięcie ~ piardnięcie_gość
IP: 83.25.xxx.xx9
Data: 18.05.2010, 00:13
To "zagrożenie" jest od 1945 zaraz po bombardowaniu tylko piniędzy nigdy nie było więc stworzono zagrożenie i z budżetu kasa poszła!!!!!!!!!!!!!!!!! takich budynków "wywołujących niepokój i wzbudzających uzasadnione obawy doprowadzenia do tragedii " są DZIESIĄTKI życzę skuteczności panie K ps. Kto mieszka tam????
Brak zdjęcia
+2
pęknięcia ~ mieszkanka_gość
IP: 83.25.xx2.xx1
Data: 18.05.2010, 12:00
Słuszne pytanie kto tam mieszka??? I dlaczego Zarząd Gospodarki Mieszkaniowej do tego dopuścił? A tyle MÓWI się o rewitalizacji starówki!!!
 
Brak zdjęcia
+3
do gościa_piarda ~ Krokodylowy_gość
IP: 109.197.xx9.xx6
Data: 18.05.2010, 10:41
Ciesz się, że ktoś zadziałał, bo większość radnych to miałaby na to położone. Krytykować każdy potrafi, tylko działać nie ma komu.
Brak zdjęcia
+6
hmm ~ Tcz18W
IP: 109.207.xx3.xx9
Data: 18.05.2010, 10:58
to był problem już wcześniej.... tyle że odpowiedzialne organa za to jeszcze zagrożenia nie widziały.. jedno dobre że w czas ktoś zareagował i nic się nikomu nie stało...
Brak zdjęcia
+2
Do pęknięcia_gość
IP: 89.200.xx8.xx6
Data: 18.05.2010, 12:35
Jeżeli znasz wiecej takich miejsc to je wskaż na pewno się ktoś tym zajmie .A wiesz kto tam mieszka to cię uświadomię , tam mieszkają zwykli ludzie . A zagrożenie było względem dzieci które tamtędy chodzą do szkoły . I jeszcze jedno jakby ten cały fragment spadł komuś na "łeb" to byś dopiero krzyczał na forum . A co do pęknięcia to nieprawda że ono było już od wojny , niedawno oglądałem zdjęcia bodajże sprzed 5lat , i jakoś nie było widać pęknięcia . Zastanów się co wypisujesz byle pisać.
Brak zdjęcia
+7
zeby tylko_gość
IP: 87.204.xx7.xx8
Data: 18.05.2010, 14:10
Fajnie by bylo jakby mostem tczewskim tez sie tak szybko ktos zajal zanim to runie i dojdzie do tragedii... Wtedy bedzie wielkie halo dopiero.
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym - tutaj.
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
 
 
kalendarz wydarzeń
Grudzień 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew