tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest niedziela, 4 grudnia 2016r, godz. 00:55
Imieniny:
Informator: Zmiany w podatkach 2017 r. - spotkanie informacyjne, autor "Dom Przedsiębiorcy w Tczewie" dodaj własną informację
Wiadomości: Aktualności
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

Czarne chmury nad przystanią wioślarską

Opublikowano: wtorek, 24.11.2009, 00:00. Ilość komentarzy: 9

Zmień rozmiar tekstu: A A A

Pojawiła się groźba, że wyższe koszty niż pierwotnie zakładano, mogą przyczynić się do nierealizowania niektórych inwestycji związanych z ożywianiem obszarów w delcie Wisły. W Tczewie w ramach projektu "Pętla Żuław", miała zostać wybudowana przystań wioślarska. Teraz gminy będą starały się o zmianę zasad dofinansowania, bowiem obecne stawiają wiele planowanych inwestycji pod znakiem zapytania.

Dzięki unijnym środkom, na tczewskim brzegu na wysokości dawnego hangaru Unii ma powstać pomost pływający dla wioślarzy i mniejszych jednostek wodnych. Niedawno nad tczewskim zawisły jednak czarne chmury. Dlatego na zaproszenie marszałka województwa pomorskiego spotkali się potencjalni beneficjenci projektu "Pętla Żuław":

- Jesteśmy częścią przedsięwzięcia "Pętla Żuław" z małym projektem związanym z budową przystani dla wioślarzy i małych łódek. - wyjaśnia nam Zenon Odya, prezydent Tczewa - Problem jest tego rodzaju, że w stosunku do planowanych kosztów projektu w przypadku szesnastu uczestniczących gmin, koszty rzeczywiste są zdecydowanie wyższe niż zakładano. W związku z tym, gdyby utrzymano dotychczasowe zasady dofinansowania środkami unijnymi, udział własny zdecydowanie by wzrósł i gminy nie byłyby w stanie tych wydatków ponieść. Dlatego się spotkaliśmy, by omówić możliwości zwiększenia dofinansowania. Chcieliśmy też rozważyć, czy realizacja projektu nie mogłaby odbyć się w okresie dłuższym niż planowano pierwotnie, co dałoby gminom możliwość pewniejszego wejścia w realizację projektu.

Członkowie spotkania ustalili, że trzeba powołać komitet sterujący, w którym zasiądą przedstawiciele poszczególnych gmin, by na bieżąco podejmować decyzje, usprawniające działanie tego projektu. Urząd Marszałkowski będzie zabiegał w ministerstwach o możliwość zwiększenia planowanego dofinansowania. Pierwotnie realizacja tczewskiej części projektu miała kosztować 250 tys. zł - z miejskiej kasy na ten cel miało popłynąć 75 tys. zł.

- Po przygotowaniu dokumentacji projekt zamknął się kwotą 600 tys. zł, zatem nasz udział wzrósłby do 400 tysięcy, co jest nierealne. Przy zmianie zasad dofinansowania udział miasta sprowadziłby się do 200 tys. - to już wygląda dużo lepiej i realniej.
- przyznaje prezydent.

Województwo pomorskie oraz województwo warmińsko-mazurskie, a dokładniej gmina i miasto Braniewo, gmina Cedry Wielkie, miasto Elbląg, gmina i miasto Frombork, miasto Gdańsk, gmina i miasto Gniew, gmina i miasto Krynica Morska, Malbork, gmina i miasto Nowy Dwór Gdański, gmina Stegna, powiat sztumski, gmina Sztutowo, miasto i gmina Tolkmicko, Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gdańsku, a także miasto Tczew to partnerzy projektu "Pętla Żuławska". Projekt jest jednym z większych przedsięwzięć partnerskich województwa pomorskiego przy współudziale samorządu i gmin województwa warmińsko-mazurskiego. Jego celem jest wykonanie infrastruktury turystycznej dróg wodnych Żuław, Wisły i Zalewu Wiślanego. Zakłada się stworzenie sieci marin, małych portów, pomostów cumowniczych.
 
Autor: red
drukuj
Artykuł przeczytano 3865 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Aktualności
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew - Spotkanie w MBP
Więcej w dziale "Aktualności":
 
Opinie i komentarze (9)   Zmień kolejność
 
Brak zdjęcia
0
Stańczyk_gość
IP: 88.199.xx9.xx1
Data: 24.11.2009, 00:14
Jeśli chodzi o inwestycje tworzone w oparciu o środki pozabudżetowe to przecież najważniejsze by powstała przystań dla "grubych ryb" czyli Dom Przedsiębiorcy . Tczewianie nie przeżyliby bowiem gdyby tak ważna inwestycja jak Dom nie została zrealizowana* Pozdrawiam *Objaśnienie dla internauty o nicku ka, powyższa wypowiedz utrzymana jest w formie żartu. proszę nie traktuj jej dosłownie. Sednem jej jest fakt, iż nie jestem wielbicielem DP
Brak zdjęcia
0
Kto pisze te projekty ??? ~ Czyzyk_gość
IP: 195.117.xx5.xx8
Data: 24.11.2009, 06:49
Analiza ryzyka w nich jest chyba w ogole pomijana.
Brak zdjęcia
-1
Nauczyć się liczyć ~ ka_gość
IP: 79.189.xx0.xx0
Data: 24.11.2009, 09:13
Panie Prezydencie. Ten kosztorys ktoś zrobił. Jeżeli nie umie liczyć, to trzeba go napiętnować publicznie i wywalić na zbity ... Jak można pomylić się 2,5 raza? Powinien się Pan cieszyć, że pracuje Pan i Pana urzędnicy w budżecie. Gdybyście próbowali to robić w pruwatnej firmie, to gwarantuję, że dawno byście stali w kolejce po zasiłek dla bezrobotnych. Pozdrawiam ka
Brak zdjęcia
0
dlaczego nikogo to nie dziwi? ~ mieczyslaw_gość
IP: 213.17.xx3.xx9
Data: 24.11.2009, 11:19
bo to Tczew, tu sie nic nie uda ;]
Brak zdjęcia
0
Do przewidzenia ~ wioślarz_gość
IP: 88.199.xx8.xx8
Data: 24.11.2009, 17:35
Tego można było się spodziewać. Bo kto by tam myślał o sporcie w Tczewie, a w szczególności o wioślarzach. Od kilku dziesięciu lat nic nie robi się dla tej dyscypliny sportu. To po co w ogóle była ta inicjatywa, trzeba nie było robić komuś złudnych nadziei . Wszyscy na to bardzo liczyliśmy !!!
Brak zdjęcia
0
ziomekkk_gość
IP: 88.199.xx2.xx8
Data: 24.11.2009, 18:44
W innych miastach koszty budowy maleją - obwodnica południowa Gdańska, stadion w gdańsku i wiele wiele innych, a tutaj wzrost cen? nie rozumiem tego...
Brak zdjęcia
0
do ziomekkk ~ mieczyslaw_gość
IP: 213.17.xx3.xx4
Data: 25.11.2009, 17:52
jak to nie rozumiesz? to przeciez Tczew, tutaj wszystko jest mozliwe ;] panowie (bez)radni robia co moga przeciez, by umilic zycie mieszkancom i sprawic by zylo sie nam wszystkim coraz lepiej. popatrz ile nowych drog, coraz mniej korkow, sprawnie dzialajaca komunikacja miejska, kino, centra kulturalne, nowe sciezki rowerowe, a Ty sie dziwisz i niczego nie doceniasz. wstyd.
Brak zdjęcia
0
Wioślarz .. _gość
IP: 83.25.xx1.xx4
Data: 18.12.2010, 17:41
W tym sezonie wioślarze, a w szczególności wioślarki pokazały że stać je na bardzo wiele .. Ale widać że nikogo to nie zainteresowało . Ciężko jest zejść na wodę z pomostu o takiej wysokości . Szanowni Państwo narobiliście nam tylko nadziei a my ciężko pracowaliśmy aby wasz wydatek nie poszedł na marne .
Brak zdjęcia
+1
No tak .. Sport i Tczew.. ~ Wioślarz._gość
IP: 83.25.xx1.xx4
Data: 18.12.2010, 17:45
W tym sezonie wioślarze pokazali klasę .. Wszyscy liczyli na pomost, ten który mamy nie jest w zbyt dobrym stanie i trzeba się nagimnastykować żeby nie uszkodzić łódki lub nie wpaść nogą do wody .. Pokazaliśmy że jesteśmy godni tej inwestycji i na pewno nie poszłaby ona na marne .
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym - tutaj.
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
 
 
kalendarz wydarzeń
Grudzień 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew