tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest niedziela, 4 grudnia 2016r, godz. 19:27
Imieniny:
Informator: Zmiany w podatkach 2017 r. - spotkanie informacyjne, autor "Dom Przedsiębiorcy w Tczewie" dodaj własną informację
Wiadomości: Aktualności
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

Kobieta kieruje zespołem. Pierwsza w Polsce oficer rowerowa

Opublikowano: Środa, 30.09.2009, 07:44. Ilość komentarzy: 5

Zmień rozmiar tekstu: A A A

Tczew jako pierwsze polskie miasto wybrał na oficera rowerowego kobietę. Małgorzata Ciecholińska kieruje pracą pięcioosobowego zespołu ds. polityki rowerowej, który będzie wdrażał projekty związane z jazdą na dwóch kółkach, a także przekonywał tczewian do roweru jako zdrowego i ekologicznego środka transportu.

W grodzie Sambora politykę rowerową wdraża się już od jakiegoś czasu. Miasto jako pierwsze w Polsce zostało poddane procedurze certyfikacji polityki rowerowej BYPAD. W przyszłym roku po raz pierwszy w Polsce Roczne Zgromadzenie Sprawozdawczo-Wyborcze Europejskiej Federacji Cyklistów odbędzie się właśnie w Tczewie. Teraz mamy pierwszą kobietę - oficera:

- Stanowisko oficera rowerowego powołane zostało ze względu na prowadzoną w mieście politykę dotyczącą jednośladów. Do moich zadań należy wdrażanie projektów z zakresu polityki rowerowej i koordynowanie pracy komitetu rowerowego. Oprócz mnie w zespole zasiada dwóch mężczyzn i dwie panie, więc zdecydowanie przeważa w zespole siła kobieca - śmieje się Małgorzata Ciecholińska - Naszą główną domeną są projekty upowszechniające kulturę rowerową z dziedziny edukacji, a także infrastruktury rowerowej. Zajmujemy się zarówno projektami związanymi z budową nowych tras rowerowych w ramach remontów ulic, ale także upowszechnianiem myśli, że jazda jednośladem jest zdrową alternatywą dla samochodu.

Komitet rowerowy w ramach prowadzonych przez siebie działań chce m. in. powołać portal internetowy, który ma pomóc zbadać potrzeby i problemy osób, które na co dzień jeżdżą rowerem po tczewskich ulicach. Na podstawie zebranych uwag członkowie komitetu będą przygotowywać kolejne projekty rowerowe.
Autor: red
drukuj
Artykuł przeczytano 3183 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Aktualności
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew - In Memoriam
Więcej w dziale "Aktualności":
 
Opinie i komentarze (5)   Zmień kolejność
 
Brak zdjęcia
0
zawiedziony_gość
IP: 88.199.xx9.xx0
Data: 11.10.2009, 20:20
Panie Prezydencie może zacznie pan od powołania oficera od chodników - chodnikowego bo jest to bardziej potrzebne ze względu na złą jakość chodników. Pieszych jest znacznie więcej. A hasło "miasto przyjazne rowerom" narazie się nie sprawdzi. Jakiś pański urzędnik wymyśla komuś etaciki. Obudz się Pan!!!
Brak zdjęcia
0
Rowerzysta_gość
IP: 213.17.xx8.xx5
Data: 12.10.2009, 10:25
Powstało kilka nowych tras rowerowych. Szkoda tylko, że ktoś bezmyślny zapomniał o przejazdach dla rowerów przy przejściach dla pieszych. Może za kilka lat ktoś pomyśli i nie będzie trzeba łamać przepisów przejeżdżając przez przejścia dla pieszych, żeby sprawnie poruszać się po Tczewie.
Brak zdjęcia
+3
prosze budowac, budowac, budowac... ~ mieczyslaw_gość
IP: 88.199.xx1.xx1
Data: 03.04.2010, 10:35
... sciezki rowerowe. ich brak przede wszystkim, bez nich, nikt nie wyjedzie rowerem na miasto.
Brak zdjęcia
0
tak trzymać! ~ Yac_gość
IP: 77.253.xx8.xx2
Data: 05.06.2010, 17:11
Miasto rozumiane jako poszczególne należy w końcu scalić trasami rowerowymi, tak, aby powstała Rowerowa Obwodnica Tczewa. Istnienie takiego stanowiska jak oficer rowerowy da możliwość stworzenia systemu rowerowego. A system to taka całość, której elementy pasują do siebie. A obecnie można wjechać na jakąś ścieżkę rowerową, przejechać się kilkaset metrów i... koniec ścieżki! Najczęściej trudno wjechać na taką ścieżkę lub z niej zjechać - bez łamania przepisów... Reasumując - istniejące trasy i ścieżki rowerowe należy połączyć w jeden system ogólnomiejski i wtedy podłączyć się do tras lokalnych, regionalnych i międzynarodowych. Do tego dochodzi promocja, edukacja itp. Kto nie rozumie tej idei, to niewiele wie o rowerach.
Brak zdjęcia
0
są rowerzyści ~ Spyridon_gość
IP: 78.88.xx5.xx1
Data: 06.06.2010, 08:45
Zapraszam na: http://www.grupakolarska.pl link
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym - tutaj.
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
 
 
kalendarz wydarzeń
Grudzień 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew