tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest poniedziałek, 24 października 2016r, godz. 00:23
Imieniny:
Wiadomości: Aktualności
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

Pomosty cumownicze mają stanąć do maja

Opublikowano: poniedziałek, 28.11.2011, 00:01. Ilość komentarzy: 6

Zmień rozmiar tekstu: A A A

Gdańska firma Navimor-Inwest S.A. wybuduje pomosty cumownicze w ramach "Pętli Żuław". Wykonawca deklaruje, że przystań na Wiśle dla małych jednostek pływających będzie gotowa w maju przyszłego roku.

Nowa przystań dla małych jednostek pływających, która będzie służyć m. in. miłośnikom wioślarstwa, powstanie na wysokości dawnego hangaru Unii. O przygotowaniach do budowy pomostów, pisaliśmy już na łamach naszego serwisu kilkukrotnie. W ramach zadania ma powstać zejście z poziomu ulicy specjalnie wyprofilowanymi schodami do płaszczyzny wody i pływający pomost, który pozwoli żeglarzom i wioślarzom spokojnie zwodować łódkę. Zadanie ma ruszyć przy 60-procentowym dofinansowaniu zewnętrznym.

Wykonawcą robót budowlanych w ramach projektu "Pętla Żuławska - rozwój turystyki wodnej. Etap I" została firma NAVIMOR - INVEST S.A. Umowę w tej sprawie podpisano w połowie listopada. Nastąpiło już przekazanie terenu budowy. Tczewska Firma "Budjax" będzie sprawowała nadzór inwestorski nad realizacją zadania inwestycyjnego. Termin wykonania inwestycji minie 11 maja 2012 roku.

Pomost jest elementem projektu "Pętla Żuławska - rozwój turystyki wodnej. Etap I" współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka na lata 2007-2013. Jego budowa będzie kosztował ok. 1 mln zł. Jest to projekt ponadregionalny, zakładający kompleksowy rozwój turystyki wodnej w Obszarze Delty Wisły i Zalewu Wiślanego. Obszar objęty projektem to tereny Żuław i Zalewu Wiślanego wraz z Mierzeją Wiślaną, czyli łącznie 13 partnerów z dwóch województw: pomorskiego i warmińsko-mazurskiego. W ramach projektu przewidziano stworzenie wysokiej jakości infrastruktury turystycznej, spełniającej wysokie standardy - unikatowej sieci portów i przystani żeglarskich oraz pomostów cumowniczych z uwzględnieniem zasady zrównoważonego rozwoju. Sieć będzie służyć amatorom sportów wodnych i turystom, których "Pętla" ma zachęcić do częstych wizyt na Pomorzu. Pierwszy etap zadania będzie kosztował około 86 mln zł, kolejny 80 mln zł.
Tczew -
drukuj
Artykuł przeczytano 2195 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Aktualności
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew -
Więcej w dziale "Aktualności":
 
Opinie i komentarze (6)   Zmień kolejność
 
Brak zdjęcia
+11
stary tczewiak_gość
IP: 31.61.xx0.xx7
Data: 28.11.2011, 08:14
zanim zaczną budowę pomostów aby nie spartolić tak jak na obecnej przystani niech pojadą do sąsiadów na zachód i przyjrzą się jak buduje się pomosty na akwenach wodnych o zmiennej pływalności aby co roku nie remontować ich po przejściu fali kulminacyjnej
Brak zdjęcia
+1
racja ~ gosc_gość
IP: 195.117.xx7.xx0
Data: 28.11.2011, 10:39
właśnie, a nie przyjdzie powódź i pomosty zostaną zalane!!!
 
Brak zdjęcia
+3
slip ~ spoko_gość
IP: 188.33.xx9.xx6
Data: 28.11.2011, 11:17
tym razem dołączę do narzekających - slip (służy do wodowania oraz wyciągania jachtów z wody) jest niefunkcjonalny a jego użycie zagraża ludzkiemu życiu. Miasto Tczew powinno iść do sądu przeciw projektantowi a nie poszło. Obecnie slip stoi i ładnie wygląda i na tym kończy się jego rola. Niech to będzie przestrogą dla władz miasta, aby konsultowały każdą tego typu inicjatywę z mieszkańcami, wśród których naprawdę są specjaliści. W przypadku slipu pominięto żeglarzy, wopr no i mamy pasztet. WSTYD!
Brak zdjęcia
0
Wyciągarka !! ~ lokis_gość
IP: 87.204.xx7.xx8
Data: 28.11.2011, 11:40
Przy okazji, proszę nie zapomnieć o wyciągarce...
user_ico_pierre.dzoncy
-1
pierre.dzoncy Zaufany użytkownik
Uż. zarejestrowany
Data: 28.11.2011, 12:07
Szkoda tylko że miłośnicy wioślarstwa to bardzo wąska grupka osób... Nasza Wisła.. o ile moga na niej trenować sportowcy, kluby wioślarskie lub zaawansowani amatorzy, to nikt przeciętny z tego nie skorzysta. Wypłyń kajakiem, a masz spore szanse skończyć na dnie, w zaroślach kilka km dalej lub też na Bałtyku. Szkoda że w okolicach Tczewa (Bory Tucholskie to już nie nasza okolica, Radunia także) brakuje miejsc gdzie można popływać na kajakach... Od biedy nawet jezioro Rokickie (czy tez staw) mogłoby się nadać (szkoda że Jaśnicza już nie ma - ciekawe ile osób będzie wiedziało o czym mowa). Jeśli chodzi o rzeki, to najbliżej z kajakiem można wybrać się do Starogardu i tam zrobić spływ Wierzycą (przyjemne okolice wokół Starogardu i dość trudne, techniczne, ale ładne okolice w stronę Pelplina). Ktoś może powiedzieć, że były spływy Kanałem Młyńskim... no ale proszę, bądźmy poważni.
user_ico_Pio14
-3
-- ~ Pio14
Uż. zarejestrowany
Data: 28.11.2011, 15:37
Kolejna przystań która będzie zalewana. Zamiast budować nową może by poprawić starą ?
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym - tutaj.
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
 
kalendarz wydarzeń
Październik 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew