tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest czwartek, 27 października 2016r, godz. 18:52
Imieniny:
Wiadomości: Aktualności
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

Infomaty i hotspot - W starostwie informacja na wyciągnięcie ręki

Opublikowano: Środa, 09.03.2011, 00:01. Ilość komentarzy: 4

Zmień rozmiar tekstu: A A A

Jeszcze w tym miesiącu interesanci Starostwa Powiatowego w Tczewie i czterech pozostałych urzędów partnerskich biorących udział w projekcie unijnym "Ja tam do urzędu nie chodzę - wolę ich unikać" będą mieli możliwość skorzystania z nowoczesnych urządzeń multimedialnych - infomatów. Dzięki nim szybko zapoznają się z ogłoszeniami i materiałami promocyjnymi powiatu, a także skorzystają z internetu. W budynku starostwa zacznie bowiem działać hotspot.

Infokioski, bo tak nazywane są również te urządzenia, cieszą się coraz większą popularnością. Są nieocenionym źródłem łatwo dostępnej i szybkiej informacji:

- Infomat, który znajduje się na parterze w holu Starostwa Powiatowego w Tczewie, pozwoli klientom przebywającym w urzędzie m.in. na bezpieczne korzystanie z zasobów internetu czy zapoznanie się z materiałami promocyjnymi i ogłoszeniami przygotowanymi przez Starostwo. Dodatkowym wyposażeniem infomatu będzie hotspot, czyli urządzenie pozwalające posiadaczom przenośnych komputerów (laptopów), a także palmtopów, telefonów komórkowych i innych urządzeń (np. odbiorników GPS) wyposażonych w bezprzewodową kartę sieciową, podłączenie się i dostęp do Internetu. - wyjaśnia Kamila Wiśniewska, rzecznik prasowa Starostwa Powiatowego w Tczewie.

Jak podkreślają urzędnicy infokiosk został wyposażony w wydajny procesor z szybką pamięcią, dobrą kartę graficzną duży 17”calowy monitor z głośnikami. Ważnym zabezpieczeniem jest blokada możliwości instalacji oprogramowania pobieranego z Internetu. Nie uda się więc ani nieświadomie, ani z premedytacją uszkodzić systemu Infokiosku.

- W wyniku badania rynku i oceny ofert najkorzystniejsza okazała się oferta firmy iMedia z Wasilkowa, z którą w dniu 1 lutego br. została zawarta umowa. Firma zobowiązała się do dostarczenia pięciu sztuk infomatów z oprogramowaniem dla partnerskich urzędów, po jednym w Starostwie Powiatowym w Tczewie i Sztumie, Urzędzie Miasta i Gminy Gniew, Urzędzie Gminy Morzeszczyn oraz Urzędzie Gminy Lichnowy - mówi starosta tczewski, Józef Puczyński.

Kolejnym krokiem w zakresie dygitalizacji Starostwa Powiatowego będzie wprowadzenie do końca bieżącego roku elektronicznego obiegu dokumentów. Obecnie trwają prace w zakresie uzgadniania sposobu przeprowadzenia całej procedury EOD. W tym celu 16 lutego br. pracownicy Starostwa wzięli udział w wizycie studyjnej, która odbyła się w Starostwie Powiatowym w Sztumie. Celem spotkania było zapoznanie się z systemem elektronicznego obiegu dokumentów, który w sztumskim urzędzie już funkcjonuje. Wszystkie wspomniane działania modernizacji urzędu przeprowadzane są ze środków pozyskanych z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach projektu "Ja tam do urzędu nie chodzę - wolę ich unikać".
drukuj
Artykuł przeczytano 2634 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Aktualności
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew - Urząd Skarbowy
Więcej w dziale "Aktualności":
 
Opinie i komentarze (4)   Zmień kolejność
 
Brak zdjęcia
+4
"Ja tam do urzędu nie chodzę" ~ jóng_gość
IP: 88.199.xx2.xxx
Data: 09.03.2011, 07:03
"W budynku starostwa zacznie bowiem działać hotspot"
user_ico_Spajko
+2
Spajko
Uż. zarejestrowany
Data: 09.03.2011, 07:17
Jeden infomat wiosny nie czyni...
Brak zdjęcia
0
gwajer_gość
IP: 84.38.xx5.xx0
Data: 09.03.2011, 18:56
Jeden infokiosk już od pewnego czasu działa w komendzie policji. Cóż z tego, jak nie można z niego wejść na stronę komendy głównej policji ;)
Brak zdjęcia
0
x_gość
IP: 84.38.xx7.xx4
Data: 09.03.2011, 20:53
i co to da, te samą funkcje powinna spełniać Pani w okienku na dole
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym - tutaj.
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
 
 
 
kalendarz wydarzeń
Październik 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew