tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest niedziela, 4 grudnia 2016r, godz. 23:26
Imieniny:
Informator: Zmiany w podatkach 2017 r. - spotkanie informacyjne, autor "Dom Przedsiębiorcy w Tczewie" dodaj własną informację
Wiadomości: Aktualności
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

"Mały Ratownik 2010" - nauczą dzieci unikać niebezpieczeństw

Opublikowano: poniedziałek, 08.11.2010, 00:01. Ilość komentarzy: 1

Zmień rozmiar tekstu: A A A

Stowarzyszenie "Kolory Życia" przy współpracy ze Starostwem Powiatowym w Tczewie, w połowie września bieżącego roku przystąpiło do realizacji zadania publicznego o nazwie "Mały Ratownik 2010". Zadanie ma nauczyć najmłodszych prawidłowo oceniać sytuacje zagrożenia zdrowia i życia.

Zajęcia z dziećmi prowadzone są przez kadrę specjalistów, ratowników medycznych, pedagogów, psychologów, a także pracowników straży pożarnej i policji. Zadania realizowane będą w czasie zajęć przedszkolnych w cyklu dwugodzinnych spotkań, urozmaicanych pokazami medycznymi oraz scenkami rodzajowymi z udziałem dzieci.

- Tym razem naszą energię i wsparcie kierujemy do dzieci w wieku przedszkolnym. - tłumaczy Dariusz Przywara, prezes Stowarzyszenia Kolory Życia - W czasie kolejnych trzech miesięcy realizacji naszego projektu odwiedzamy przedszkola w powiecie tczewskim i poprzez zabawę uczymy dzieci prawidłowo oceniać sytuacje zagrożenia zdrowia i życia. Mali uczestnicy naszych zajęć zdobywają umiejętności prawidłowego reagowania na zdarzenia niebezpieczne. W ramach przygotowania do tego zadania stworzyliśmy specjalny program edukacyjny z zakresu udzielania pomocy przedmedycznej dla dzieci w wieku przedszkolnym. Nasz program oparty został na zasadzie „nauka poprzez zabawę”. Realizując szczegółowo przygotowany plan wyrabiamy w dzieciach nawyki prawidłowego zachowania. Symulujemy w formie zabawy sytuacje mogące prowadzić do zagrożenia zdrowia i życiu osób znajdujących się w ich otoczeniu. W czasie naszych zajęć zapewniamy dzieciom ciekawą i kształcącą lekcję z zakresu profilaktyki i ochrony życia. Uczymy je prawidłowo reagować na zdarzenia mogące wywołać niepokój a nawet stres.

Dodajmy, że Stowarzyszenie Kolory Życia istnieje od początku 2009 roku. Organizacja zrzesza ludzi z pasją, którzy z wielka chęcią i radością gotowi są w każdym momencie pomóc drugiemu człowiekowi. Jego członkowie wsparcie oprócz dzieci kierują również do ludzi niepełnosprawnych, w podeszłym wieku, a także młodzieży i rodzin. Prowadzą działalność edukacyjną, opiekuńczą oraz wychowawczą.
drukuj
Artykuł przeczytano 1854 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Aktualności
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew - Łatanie dziur po zimie na ulicy Żwirki
Więcej w dziale "Aktualności":
 
Opinie i komentarze (1)   Zmień kolejność
 
Brak zdjęcia
+2
:) ~ .._gość
IP: 78.88.xx6.xx6
Data: 08.11.2010, 17:12
bardzo fajny pomysł..... popieram takie akcje.oby takich więcej:)
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym - tutaj.
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
 
 
kalendarz wydarzeń
Grudzień 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew