Naprawa torowisk ma być sprawniejsza

Tory (fot. tcz.pl)
Naprawa torowisk ma  być sprawniejsza
5 specjalistycznych pojazdów szynowo - drogowych za ponad 4 mln złotych wzmocni zespoły techniczne PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. Nowy sprzęt to szybsze naprawy na torach i ograniczenie przerw w kursowaniu pociągów, czyli punktualne podróże - przekonuje przewoźnik.

Dla zarządcy infrastruktury bezpieczeństwo jest priorytetem, dlatego PLK regularnie doposażają jednostki techniczne. W tym roku trafi do nich 5 pojazdów szynowo - drogowych, z możliwością jazdy po torze o różnej szerokości. Pojazdy dowożą na miejsce po drodze lub torach, sprzęt ratowniczy oraz załogi. Koszt zakupu pojazdów wynosi 4,6 mln złotych. W ubiegłym roku za 9,3 mln złotych PLK kupiły m.in. 17 agregatów prądotwórczych, hydrauliczny sprzęt do wkolejenia, 25 kompletów ratowniczych poduszek pneumatycznych oraz pojazd ratowniczy wraz
z wyposażeniem. Od 2013 r. zarządca infrastruktury przeznaczył na ratownictwo techniczne ponad 15 mln złotych.

Sprawne usuwanie skutków zdarzeń, bezpieczny transport pojazdów kolejowych, uszkodzonych w wyniku awarii technicznych to podstawowe zadania kolejowego ratownictwa technicznego PLK. W celu doskonalenia procedur, jednostki współpracują ze wszystkimi służbami ratowniczymi oraz organizują wspólne ćwiczenia na terenach kolejowych.

Zespoły ratownictwa technicznego PLK to 20 w pełni wyposażonych załóg i ponad 500 wyszkolonych pracowników. To także jedyne w kraju tego typu jednostki wyspecjalizowane do działania na liniach kolejowych. Pociągi ratownictwa technicznego są rozmieszczone na terenie całego kraju w sposób umożliwiający jak najszybszy dojazd do miejsc potencjalnych zdarzeń. W 2015 roku zespoły brały udział w usuwaniu skutków 160 zdarzeń zaistniałych na liniach zarządzanych przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Kolej jest coraz bezpieczniejszym środkiem transportu. W 2015 roku o 12 procent spadła liczba kolizji i wykolejeń oraz o 12 procent mniej było wypadków na przejazdach kolejowo - drogowych. Pozytywny trend udało się utrzymać również w tym roku. W pierwszym kwartale 2016 r. w porównaniu do ubiegłego, liczba zdarzeń na przejazdach kolejowo-drogowych zmalała o blisko 14 procent. To efekt ponad 200 konsekwentnie realizowanych inicjatyw na rzecz bezpieczeństwa, które spółka prowadzi w obszarze technicznym, inwestycyjnym, organizacyjnym i pracowniczym.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

  • Konys_gość

    08.08.2016, 06:36

    PPM-T

    Pomorskie Przedsiębiorstwo Mechaniczno-Torowe wykonawcy napraw torowisk to same pijaki i złodzieje paliwa . Największym jest gruby szef ze Smętowa.

    Odpowiedz
    IP: 164.126.xx6.xx6 
  • _gość

    08.08.2016, 07:39

    Nie macie innych tematów co mnie obchodzą tory jak chodniki i ulice w tym mieście są w tragicznym stanie!! chyba każe wam to Pis-ać pan vice minister

    Odpowiedz
    IP: 88.156.xx8.xx8 
  • Bobo_gość

    08.08.2016, 07:43

    Ststystyka

    Statystyka to największe kłamstwo :) Może autor doda o ile zmniejszyły się przewozy, wtedy "procenty" wypadków można odpowiednio odnieść.

    Odpowiedz
    IP: 164.126.xx9.xx5 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.