tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest poniedziałek, 24 października 2016r, godz. 05:42
Imieniny:
Wiadomości: Aktualności
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

Czas iść do urn - będzie promocja dla gmin z najwyższą frekwencją

Opublikowano: czwartek, 01.07.2010, 00:01. Ilość komentarzy: 16

Zmień rozmiar tekstu: A A A

W niedzielę (04.07) po raz drugi pójdziemy do urn i zdecydujemy, kto zostanie prezydentem RP - Jarosław Kaczyński (PiS) czy Bronisław Komorowski (PO). Chociaż wakacje rozpoczęły się na dobre, to zaplanowane wyjazdy nie przekreślają naszych planów urlopowych - wystarczy zaświadczenie uprawniające do głosowania pobrane z gminy. Ci, którzy zostają w mieście, będą glosować w 33 obwodach na terenie Tczewa.

W grodzie Sambora zorganizowano 33 obwody, z czego 3 to obwody zamknięte (szpitale) - głosujemy w tych samych punktach, co podczas pierwszej tury. Siedziby 21 obwodów przystosowane są do potrzeb wyborców niepełnosprawnych. Lokale wyborcze czynne będą od godz. 6.00 do 20.00. Według danych z 28 czerwca w Tczewie uprawnionych do głosowania jest 46 579 osób. Co jeśli jednak druga tura wyborów przypada na okres naszego urlopu? Jak informują organizatorzy akcji "Gdziekolwiek będziesz - zagłosuj" - do 2 lipca wyborca zmieniający miejsce pobytu po dniu pierwszego głosowania, a przed druga turą wyborów, może otrzymać zaświadczenie o prawie do głosowania. Wniosek należy złożyć w urzędzie gminy, w którym jest się ujętym w spisie wyborców. Koniecznie należy mieć przy sobie dowód osobisty. Dodatkowym ułatwieniem jest możliwość wskazania osoby, która w naszym imieniu złoży wniosek oraz odbierze zaświadczenie.

Promocja dla gminy z największą frekwencjąJak donosi "Gazeta Wyborcza" marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk obiecał pomoc w promocji samorządu, w którym w najbliższą niedzielę zanotujemy najwyższą frekwencję oraz statuetkę, którą z rąk marszałka otrzyma wójt, burmistrz lub prezydent najbardziej obywatelskiej gminy. Wiele wskazuje na to, że Pomorze może ustalić najlepszy wynik w skali kraju - pomogą w tym wypoczywający nad morzem wczasowicze i ok. 75 tysięcy gości fesitwalu Open'er
 
Wystarczyć napisać stosowne upoważnienie - podać swoje podstawowe dane, w tym numer PESEL oraz imię i nazwisko osoby, która ma odebrać dokument. Nie jest konieczne notarialne czy urzędowe poświadczanie upoważnienia. Oczywiście wszyscy, którzy pobrali zaświadczenie uprawniające do głosowania w drugiej turze wyborów przed 18 czerwca, nie muszą starać się o kolejne. Należy wiedzieć, że wyborca, który zdecydował się na dopisanie do spisu wyborców w miejscu czasowego pobytu, powinien tam zagłosować również w drugiej turze wyborów. Osoby dopisane do spisu wyborców będą bowiem ujęte w tym spisie wyborców również w drugiej turze wyborów. Udział w ponownym głosowaniu w innym obwodzie będzie możliwy wyłącznie po otrzymaniu z urzędu gminy, który sporządził spis wyborców. Dodajmy, że przed pierwszą turą wyborów wydano 319 382 zaświadczeń o prawie do głosowania. W 2005 roku w wyborach prezydenckich było to ok. 60 000, podobnie w 2007 w wyborach parlamentarnych. Do spisów wyborców w Polsce dopisało się 112 981 osób. W 2005 tylko 29 978. Do spisów wyborców za granicą dopisało się 193 509 osób. To liczba porównywalna z 2007 rokiem, zaś w 2005 w wyborach prezydenckich było to 74 115.

Dodajmy, że podczas pierwszej tury wyborów w Tczewie zdecydowanie zwyciężył Bronisław Komorowski (52,6 proc.), kolejny był Jarosław Kaczyński (29 proc.) i Grzegorz Napieralski (11,9), Janusz Korwin-Mikke (2,3 proc), Andrzej Olechowski (1,7), Marek Jurek (0,9), Andrzej Lepper (0,8), Waldemar Pawlak (0,6), Bogusław Ziętek i Konrad Morawiecki (w granicach błędu statystycznego). Podczas tegorocznych wyborów zanotowaliśmy bardzo wysoką frekwencję - głosowało 57,9 proc. uprawnionych tczewian - najwyższa frekwencja to osiedle Bajkowe.
Autor: red
drukuj
Artykuł przeczytano 1911 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Aktualności
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew - Szalet przy ul. Wyszyńskiego
Więcej w dziale "Aktualności":
 
Opinie i komentarze (16)   Zmień kolejność
 
Brak zdjęcia
-7
Wybierz wieksze zlo, masz wybor! ~ wiekszezlo.pl_gość
IP: 109.207.xx4.xx3
Data: 01.07.2010, 00:56
zaglosuj na wiekszezlo.pl :)
Brak zdjęcia
-5
Nie głosuje! Piernicze! ~ Kazmierz_gość
IP: 82.19.xx1.xx8
Data: 01.07.2010, 03:44
Na tych dziadów złodziejskich co do koryta chcą się dorwać!? Nigdy w życiu! Nie o taką Polskę my walczyli!
Brak zdjęcia
-3
do Kazimierza_gość
IP: 83.25.xx7.xx0
Data: 01.07.2010, 07:53
a o jaką to Polskę żeśta walczyli Kazimierzu? O taką co to będzie dawać papu i przytulać do piersi takich walecznych jak Ty, a na to przytulanie zasuwać będą ci, którzy stali tam gdzie stało zomo? Jest jedna święta zasada, zeby mieć trzeba umieć i chcieć. Cały elektorat drącą japy o złodziejach, kapitalistach, liberałach i innych dyrdymałach to dzieci komuny, to pokolenie tych, co to zawsze powtarzali za komuny, czy się stoi, czy się leży 2000 się należy. To pokolenie rodziców i dzieci, które nasłuchały się w domu banialuków o opiekuńczym państwie i solidarnej ojczyźnie. Kwiatem tego elektoratu jest zagospodarowana przez populistów i cwaniaków grupa zgorzkniałych i niespełnionych emerytów, a zwłaszcza emerytek, dawnych gospodyń domowych, dla których całym światem była kuchnia i droga do kościoła. Przygarnął ich głwóny "bojownik o wolną Polskę" człowiek o niejasnej przeszłości zawny ojcem dyrektorem, żerujący na nich jak klasyczny grzyb domowy wysysając z nich reszki samodzielnego myslenia i dając w zamian populistyczno-endecką papkę, wygłaszaną w rytm koronek różańca. I ty Kazimierz należysz do tych ludzi, kupiłeś bajkę, że wszyscy wokół Ciebie mający inne zdanie, to złodzieje, Żydzi, masoni i liberałowie oraz odszczepieńcy od wiary ojców, więc trza ich lać, trza im zabrać, niech se nie myśla gnoje jedne, że będą nas prawdziwych Polaków doić... Mylisz się przyjacielu, to włąśnie oni właśnie oni karmią Ciebie i to Tobie podobnych podatkami ze swojej pracy, to oni codziennie budują ten kraj, a tych kilku prawdziwych złodziei należy poprostu wsadzić do więzienia. Nie ma w tych wyborach kandydata idealnego, ale jest wybór pomiędzy cwaniakiem i farbowanym despotą, a dobrotliwym i naturalnym misiem. Wolę misia niż faceta, który już pokazał co potrafi, który rządził z faszystami gwałcicielami tylko dlatego,że kocha mieć władzę i postanowił się zemścić na tych, którzy mujej tyle lat nie dawali. I tak na koniec, żaden z kandydatów nie pokazał się w tej kampanii jako kandydat na prezydenta, oni pomylili wybory prezydenckie z parlamentarnymi, ich quassi programy to raczej założenia do expose premiera, a nie orędzia prezydenta.
Brak zdjęcia
+2
Naiwne pytania ~ lokis_gość
IP: 87.204.xx7.xx8
Data: 01.07.2010, 14:49
Pewnie Kaziu walczył o kraj bez złodziejskiej prywatyzacji, bez polityków pewnego kongresu liberalnego, cynicznie oznajmiającego bez najmniejszej żenady, że - "aby zarobić drugi milion, pierwszy trzeba ukraść". Pytanie: kogo w latach trasformacji okradali "aferałowie" - Marsjan czy Kazimierzów ? Państwo to wspólnota (oczywiście, nie zawsze narodowa), której naczelnym zadanie jest chronić swych obywateli. Pytanie: czy komukolwiek potrzebne jest takie państwo, którego jedynym celem jest istnienie ? Obywateli mających odrębne zdanie od Kazimierzów na temat obecnego państwa oraz elit politycznych, a zwłaszcza kasty finansowych rekinów jest doprawdy garstka (może 3 %). Po dwudziestu latach prywatyzacji, restrukturyzacji tudzież innych ekonomicznych eksperymantach na Kaziach i im podobnych mało kto ma wątpliwości, kto kogo karmi. Casus senatora Henryka S.z pilskiego to doskonały przykład, obrazujący kwestię płacenia (a sciślej-niepłacenia) podatków przez najbogatszych. Pytanie: czy naprawdę wierzysz, że, cytuję: "złodzieje, Żydzi, masoni i liberałowie oraz odszczepieńcy od wiary ojców" utrzymują miejscową ludność przy życiu czy zwyczajnie rżniesz głupka ? Obawiam się, że zwykły Kazimierz wie więcej o faszyźmie, aniżeli Ty o podatkowych kruczkach prawnych. To co od dwudziestu lat dzieje się w Polsce niektóre media określają mianem "czystki ekonomicznej" i Kaziu dobrze czuje, że nie odpowiada mu system, w którym obowiązuje zasada - "gdy masz zamiar ukraść milion, weź dwa, drugi będzie na adwokata, który za takie honorarium ze złodzieja zrobi przedsiębiorcę podejmującym ryzykowne decyzje biznesowe". Pytanie: Czy 67-letnią babcię, którą oskarżono o kradzież i konsumpcję na miejscu batonika w supermarkecie należałoby posadzić w więzieniu jak złodzieja prawdziwego czy nieprawdziwego ?
 
Brak zdjęcia
+4
_gość
IP: 79.188.xx3.xx4
Data: 01.07.2010, 08:00
Wybór pomiędzy dżumą a cholerą.
Brak zdjęcia
-5
wiekszezlo - hehehe - zycie nabralo sensu ~ baniak_gość
IP: 95.51.xxx.xx2
Data: 01.07.2010, 08:16
Jeszcze dzisiaj zacznę sprzedawać koszulki z Ctulhu na manhattanie :) HPL, którego jestem wielkim fanem się chyba nie obrazi :) Szkoda tylko, że idea tak późno - byśmy dopisali Dagona i innych przedwiecznych a nawet założyli Komitet Wyborczy któregoś :)
Brak zdjęcia
+2
h_gość
IP: 87.205.xx1.xx2
Data: 01.07.2010, 09:05
Skończcie z tymn CTHULU... czy uważacie ze gdyby kazdy zaglosowal na cthulu jak wy, to byloby to dobre? Mielibyscie ubaw, ze nikt nie zostal wybrany prezydentem, bedą ponowne wybory, ktore skoncza sie tak samo tj. kacyznski i komorowski . Poza tym Komorowski nie moze dluzej byc po prezydenta. Pamietajcie, ze nalezy sie zachowywac tak jakbysmy chcieli by inni sie zachowail. Jezeli waszego zachowania nie mozna powielic, tj niedobrym bedzie jezeli kazdy tak postapi to znacyz ze jest ono złe a wy zalosni
user_ico_C>K>M
0
C>K>M
Uż. zarejestrowany
Data: 01.07.2010, 09:06
Oj tcz.pl, co to znaczy, że Ziętek i Morawiecki w granicach błędu statystycznego? Podajecie wyniki wyborów, czy dane sondażowe? Przecież są oficjalne wyniki, można podliczyć głosy które dostali i podać wyniki w częściach procenta lub w promilach. Nie chciało się ruszyć?
Brak zdjęcia
-5
jestem obywatelem z pelnią praw i sam decyduje ~ baniak_gość
IP: 95.51.xxx.xx2
Data: 01.07.2010, 09:26
na kogo oddam swój głos. Moja sympatia była przy Korwinie ale... wiele lat temu. Teraz - jak zwykle - prezydenta wybiera tłuszcza a więc zamiast marnować czas na niezdrowe emocje rozsądny człowiek zastanawia się jak na tym cyrku zarobić. Bo tylko to jest zdrowe. A obecna kampania daje bardzo mało do uciechy. Nie jest ani agresywna ani nawet dynamiczna... Dla mnie osobiście jest bez znaczenia kto prezydentem zostanie, bo nie ma to na mnie i moje życie żadnego bezpośredniego wpływu. Nie nawołuję oczywiście do bojkotu wyborów - bo i tak czy siak sobie prezydenta wybiorą. Ale odrobinka śmiechu jest zdrowa więc dlatego przyłączam się do apelu głosowania na większe zło!!!
user_ico_Tczew w obiektywie
-3
Tczew w obiektywie
Uż. zarejestrowany
Data: 01.07.2010, 12:46
Wezmę kartę do glosowania do domu na pamiątkę i nie oddam głosu.
Brak zdjęcia
+2
x_gość
IP: 87.205.xx1.xx2
Data: 01.07.2010, 15:11
Zabranie karty do glosownia do domu lub jej zniszczenie lub porzucenie, jest wykroczeniem zagrozonym kara grzywny 300 zł : )
Brak zdjęcia
-2
:) ~ kb_gość
IP: 77.253.xx5.xx3
Data: 01.07.2010, 15:51
Za 300 zł? WATRO!
 
user_ico_Przepiura
0
Przepiura Zaufany użytkownik
Uż. zarejestrowany
Data: 01.07.2010, 22:52
Plakat fajny ;) a głosowanie... "Jeśli nie chcesz, to nie wybieraj, a nie wybieraj niczego, To nie twój obowiązek - wybierać złe ze złego.". i tu po raz kolejny Staszewski ma rację
user_ico_Tczew w obiektywie
-6
Tczew w obiektywie
Uż. zarejestrowany
Data: 02.07.2010, 09:27
To jest mój głos i moja karta i mogę nią zrobić co będę chciał, i żaden zacofany polityk mi tego nie zabroni!!!
Brak zdjęcia
0
x_gość
IP: 87.205.xx1.xx2
Data: 02.07.2010, 11:03
Tczew w obiektywnie - no nie do konca co bedziesz chcial : ) nie mozesz jej powielic i wrzucic do urny x40 sztuk ,bo pojdziesz siedziec takze kazdy zacofany polityk ci tego zabroni
Brak zdjęcia
0
II Tura wyborów ~ Gość_gość
IP: 109.207.xx4.xx6
Data: 04.07.2010, 23:48
No i wygrał Bronek niestety! Polska pogrzebana! Bogaci i prywaciarze górą, dalej będą wyzyskiwać i gnębić biedotę! Komorowski nie powinien nazywać się Prezydentem Polski tylko Prezydentem bogatych. Masakra!!!
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym - tutaj.
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
 
kalendarz wydarzeń
Październik 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew