tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest poniedziałek, 5 grudnia 2016r, godz. 05:31
Imieniny:
Informator: Zmiany w podatkach 2017 r. - spotkanie informacyjne, autor "Dom Przedsiębiorcy w Tczewie" dodaj własną informację
Wiadomości: Aktualności
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

Koniec z niszczeniem klatek i wind? W wieżowcach będą kamery

Opublikowano: czwartek, 17.09.2009, 08:33. Ilość komentarzy: 3

Zmień rozmiar tekstu: A A A

Czyste klatki schodowe, niezniszczone windy i wejścia do bloków, w których nikt nie popija ukradkiem piwa - tak mogą wkrótce wyglądać tczewskie wieżowce. Władze spółdzielni mieszkaniowej zastanawiają się nad zamontowaniem systemu monitoringu w wysokich budynkach. Na początek kamery mają się pilotażowo pojawić w wieżowcu przy ulicy Jagiełły 1.

Cała sprawa ma związek z licznymi zgłoszeniami lokatorów dotyczącymi zdarzeń związanych z niszczeniem budynków i ich wyposażenia. Zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej przyjrzał się sprawie i zastanawia się nad zamontowaniem systemu monitoringu klatek schodowych w wysokich budynkach. Orientacyjny koszt systemu składającego się z trzech kamer i rejestratora obrazu wynosi około 7 tysięcy złotych. Jego wykonanie miałoby zostać sfinansowane ze środków funduszu remontowego, zaś miesięczna opłata za eksploatację (środki na dzierżawę łącza) kosztowałby złotówkę każdą rodzinę zamieszkałą w danej klatce.

- Obraz z kamer byłby rejestrowany i w razie jakiś nieprzyjemnych zdarzeń można byłoby go odtworzyć i przekazać stosownym służbom - wyjaśnia Jerzy Konkolewski, prezes spółdzielni mieszkaniowej. - Wiadomo byłoby, kto wchodzi do budynku. Ukróciłoby to też akty wandalizmu. Klatki są notorycznie niszczone, zdarza się, że lokatorzy wyprowadzają tam swoje pieski, a naprawa uszkodzonej windy kosztuje nas nawet 120 tys. zł. Jeśli będzie zatem wola lokatorów, kamery byłyby dobrym sposobem na poprawę bezpieczeństwa w wieżowcach.
 
Na początek pod nadzorem "Wielkiego Brata" znaleźliby się mieszkańcy bloku przy ulicy Jagiełły 1. Podpisy w tej sprawie zbiera już radna Gertruda Pierzynowska:

- Kamery ograniczyłyby wystawanie pod klatkami. Mieszkańcom będzie bezpieczniej, bo teraz boją się wchodzić do własnych bloków. Taki monitoring rozwiązałby wiele problemów. Odwiedzałam poszczególnych lokatorów w budynku przy ulicy Jagiełły 1 i 99 procent mieszkańców popiera ten pomysł. - wyjaśnia.

Władze spółdzielni podkreślają, że jeśli pomysł się sprawdzi i spotka z poparciem mieszkańców, kamery mogłyby się stopniowo pojawiać w innych budynkach wysokich - także na Suchostrzygach II i osiedlu Garnuszewskiego. W wieżowcu przy ulicy Jagiełły, jeśli lokatorzy poprą inicjatywę, kamery mogłyby się pojawić już za dwa miesiące.
Autor: jol
drukuj
Artykuł przeczytano 2611 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Aktualności
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew - Szkoła
Więcej w dziale "Aktualności":
 
Opinie i komentarze (3)   Zmień kolejność
 
Brak zdjęcia
0
zbyt drogi monitoring ~ kewo_gość
IP: 89.73.xx9.xx0
Data: 09.04.2015, 02:00
Co tak drogo? złodzieje... Kamery można mieć dużo taniej.... i zer złotych co miesiąc, tylko jednorazowy koszt kilka stów. :) inna sprawa że to inwigilacja ludzi :P
Brak zdjęcia
0
złodzieje ~ ech_gość
IP: 89.73.xx9.xx0
Data: 09.04.2015, 02:04
Ale oszuści w tej spółdzielni, należy ich wyrzucić, 120 tys kosztuje nowa winda...a nie naprawa pomalowanej windy z klimatem :)
Brak zdjęcia
0
kamery ~ obiktywnie_gość
IP: 89.73.xx9.xx0
Data: 09.04.2015, 02:11
na allgro za niecały 1 tys zł, nawet ok 500 zł dobry zestaw, ale naciagaja ludzi na tym osiedlu z funduszu remontowego...i po co łacze, zenada...
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym - tutaj.
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
 
kalendarz wydarzeń
Grudzień 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew