Sobótki Tczewskie. Łąki Łan, Jamal - będzie się działo!

Sobótki Tczewskie (fot. mat. prasowe)

odbyło się
23
06.2017
Piątek
Sobótki Tczewskie. Łąki Łan, Jamal - będzie się działo!

zobacz galerię zdjęć: 3
SOBÓTKI TCZEWSKIE
Bulwar Nadwiślański im. Księcia Sambora II
PIĄTEK 23.06.2017
godz. 15:00 - rozpoczęcie festynu

SCENA GŁÓWNA:
godz. 20.30 - koncerty: JAMAL, ŁĄKI ŁAN

Po koncertach POKAZ FAJERWERKÓW


Zespół Łąki Łan

Granie na żywo mają we krwi. Proces tworzenia zawsze zaczyna się na scenie a studio jest jego dopełnieniem.
Słyną z niesamowicie energetycznych koncertów. Wypracowali sobie swoje niepowtarzalne, słowiańsko - międzygalaktyczne brzmienie, które cały czas ewoluuje i zaskakuje. Bardzo istotne są teksty, pisane przez Paprodziada, które wymagają od słuchacza odszyfrowania zawartych w nich treści.
Kostiumy i performance sceniczny tworzą niezapomniane widowisko, które mogli zobaczyć uczestnicy festiwali w kraju i za granicą, m.in. Tbilisi Open Air Alter/Vision, Montreux Jazz Festival, Orange Festival, Open’er Festival, Jarocin Festiwal, Przystanek Woodstock.
W listopadzie 2016 ukazała się najnowsza płyta Łąki Łan "Syntonia", którą promuje singiel "Pola Ar".
www.facebook.com/lakilan
www.lakilan.pl

Jamal
Historia Jamala rozpoczęła się w 1999 roku, kiedy dwóch muzyków pochodzących z Radomia: Tomasz „Miód” Mioduszewski i Łukasz Borowiecki rozpoczęli współpracę, tworząc głównie kawałki rapowe. W międzyczasie Miód założył specyficzną, kilkunastoosobową kapelę grającą muzykę z pogranicza reggae, ska, ragga, punk, a nawet hard core. Po wielu zagranych koncertach z formacją Le Illjah, Miód powrócił do intensywnej pracy przy projekcie Jamal.
Demo składu Jamal spotkało się natomiast z dużym zainteresowaniem wytwórni Pomaton EMI, która zaproponowała zespołowi kontrakt płytowy. W 2005 roku nakładem tejże wytwórni ukazał się debiutancki krążek Jamala „Rewolucje”, który okazał się wielkim sukcesem, głównie za sprawą singli „Policeman”, „Tubaka” czy „Kiedyś będzie nas więcej”. Na płycie znalazły się utwory reggae, raggamuffin, hip-hop, a nawet kawałki inspirowane jazzem.
Utwór „Warto to przetrwać” znajdujący się na płycie Jamala tak bardzo spodobał się brytyjskiej kapeli Mattafix, że umieścili go na własnej płycie „Rythm & Hymns”, pisząc do utworu własny tekst po angielsku („Freeman”). Utwór „Policeman” oraz „Rewolucje” znalazły się na soundtrack’u do polskiej komedii romantycznej „Tylko mnie kochaj!”, przynosząc zespołowi jeszcze większą popularność, głównie wśród słuchaczy spoza środowiska reggae’owego i hip-hop’owego.
Druga płyta „Urban Discotheque” z 2008 roku okazała się niemałym zaskoczeniem dla fanów. Na krążku pojawiło się bowiem sporo nowych syntetycznych brzmień, które jednak idealnie komponowały się z reggae i energicznym wokalem Mioda. Trzeci album zatytułowany "Miłość" to Jamal w nowej odsłonie, a utowry "Defto" i "Peron" absolutnie podbiły serca słuchaczy w całym kraju.
https://www.facebook.com/JamalOfficial/




SOBOTA 24.06.2017
MAŁA SCENA:
godz. 15.00 - pokazy uczestników warsztatów CKIS

SCENA GŁÓWNA:
godz. 18.00 - koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Frantówka” oraz Kociewsko-Kaszubskiej Orkiestry Dętej „Torpeda”, pokaz strojów ludowych, koncert zespołu Second Hands /Dania/, koncert Zespołu Pieśni i Tańca Floty Bałtyckiej pod dyrekcją Borysa Gastewa z Kaliningradu, Spektakl plenerowy „Sobótka” - Teatr 4 Żywioły, puszczanie lampionów

godz. 19.00 - Bieg Tczew na „5” z atestem Polskiego Związku Lekkiej Atletyki
Bieg pod patronatem Prezydenta Miasta Tczewa
Szczegółowe informacje na stronie www.biegajacy.tczew.pl
Zapisy: www.elektronicznezapisy.pl

Miejska Biblioteka Publiczna im. Aleksandra Skulteta w Tczewie zaprasza do udziału w konkursie na Ekologiczny Wianek Świętojański. Konkurs bez ograniczeń wiekowych, technika dowolna (bez formy drukowanej). Prace należy dostarczyć do Biblioteki Głównej przy ul. Dąbrowskiego 6.
Termin składania prac: 21.06.2017.
Rozstrzygnięcie: 24.06.2017 podczas Sobótek Tczewskich.
Regulamin Konkursu dostępny na stronie www.biblioteka.tczew.pl

Mini-gra terenowa dla dzieci „Poszukiwanie kwiatu paproci” - Miejska Biblioteka Publiczna im. Aleksandra Skulteta w Tczewie

Wystawa prac Gremium Malarskiego im. Janusza Mokwy

Warsztaty i zajęcia plastyczne przygotowane przez Fabrykę Sztuk.

Ponadto:

Stoiska instytucji publicznych oraz organizacji pozarządowych
Lunapark
Zdrowa żywność
Stanowiska handlowe
Stanowiska rękodzielników
Punkt gastronomiczny
Przejażdżki konne dla najmłodszych

Zespołu Pieśni i Tańca Floty Bałtyckiej z Kaliningradu
Chór i Zespół Tańca Floty Armii Czerwonej jest jedną z najstarszych wojskowych artystycznych grup w Rosji. Został on założony w 1939 r. w Leningradzie (obecnie Sankt-Petersburg).
Założycielami i pierwszymi szefami Zespołu byli dyrektor artystyczny i profesor konserwatorium leningradzkiego kompozytor O.S.Chishko, kierownik chóru A. A. Melihov, szef orkiestry M.O.Poliański i choreograf V.M.Chabukiani.
Zespół z powodzeniem brał udział w zagranicznych, przyjacielskich wizytach okrętów Rosyjskiej Floty (ponad 70 razy), będąc artystycznym przedstawicielem Rosji za granicą. Przez swe lata istnienia Zespół przejechał z koncertami całą Rosję, a także dał liczne występy za granicą w takich krajach jak Niemcy, Polska, Czechosłowacja, Jugosławia, Anglia, Belgia, Dania, Holandia, Francja, Włochy, Norwegia, Syria, Kuba, Szwecja, Finlandia, Luksemburg ...

Spektakl plenerowy „Sobótka” - Teatr 4 Żywioły
"Sobótka" to spektakl oparty na kanwie słowiańskich wierzeń i legend. Jest świętem ognia, wody, słońca i księżyca, a także miłości, radości i płodności.
Bohaterami przedstawienia są chłopak i dziewczyna, którzy podczas "Nocy Kupały" realizują swe marzenia. Sielanka zostaje przerwana przez zazdrosną wiedźmę, która rozdziela kochanków. Błądząc po lesie napotykają różne przeszkody i zjawy.
Spektakl kończy się szczęśliwie, gdy młodzieniec odnajduje magiczny kwiat paproci.
W spektaklu wykorzystano szczudła, taniec, ogień i pirotechnikę. Spektakl grany po zapadnięciu zmroku.
www.teatr4zywioly.com






Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

  • ja _gość

    23.06.2017, 11:32

    sobótki

    czemu POKAZ FAJERWERKÓW jest 23 a nie 24 może ktoś pracuje zawsze było w sobotę czy ktoś tam myśli ?

    Odpowiedz
    IP: 178.235.xx2.xx8 
  • gość_gość_gość

    23.06.2017, 16:21

    czemu w piątek

    Czy ktoś pomyślał że ludzie w piątek pracują a w sobotę zrobili chamski festyn

    Odpowiedz
    IP: 178.36.xx6.xx5 
  • elunik_gość

    23.06.2017, 18:10

    sobótki

    dla mnie,to ani w piątek ani w sobotę nie powinno tego być ,wariactwo, od tego dudnienia można zwariować, niech sobie prezydent taką imprezkę pod swoimi oknami zrobi!!!!!!

    Odpowiedz
    IP: 109.207.xx9.xx9 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.