Gryf w finale regionalnego Pucharu Polski!

Piłka nożna
Po bardzo zaciętym i emocjonującym meczu Gryf pokonał w półfinale regionalnego Pucharu Polski Kaszubię Kościerzyna 2:1. Zespół z Kościerzyny przyjechał do Tczewa w roli faworyta, ale szybko odczuł, że beniaminek III ligi to niezła drużyna, która potrafi nie tylko ambitnie walczyć, ale także skutecznie grać.

Rok temu Kaszubia pokonała Gryf także w półfinale 1:0, tym razem z awansu cieszą się Gryfici. Zaczęło się znakomicie, Gryf od razu ruszył na Kaszubię i ta zanim na dobre weszła w mecz już przegrywała 0:1. W 2 minucie świetne podanie w pole karne Tutkowskiego, do piłki podbiega niezawodny Kuzimski i pokonuje Kafarskiego. Gryf dalej atakował, ale też grał czujnie w defensywie. Na 2:0 podwyższył Chyła. Rzut wolny wykonywał Holz, silnie uderzoną piłkę głową uderza popularny Kampo i podwyższa wynik meczu. Gryf gra o klasę lepiej niż w ostatnim meczu ligowym z Gromem. Kaszubia jednak to doświadczony zespół, do przerwy gościom udaje się strzelić kontaktowego gola i z nadziejami na korzystny wynik rozpoczynają drugą połowę. Zespół z Kościerzyny w drugiej połowie osiągnął przewagę i wielokrotnie zagroził bramce Dusa. Gryf grał z kontry, ale osłabiony brakiem Gronkowskiego nie wykorzystał nadarzających się okazji. Dwukrotnie pomylił się też boczny arbiter, sygnalizując pozycję spaloną, kiedy to najpierw Radzimski, a potem Kuzimski wychodzili z Kafarskim sam na sam. W zespole gości strzałami z dystansu próbował szczęścia Wysiecki, ale tym razem się nie udało. Kaszubia co prawda strzeliła dwie bramki, ale z pozycji spalonych. Szczególnie ta druga w 90 minucie mocno rozwścieczyła gości, ale nie mieli racji. W obu sytuacjach spalone były ewidentne.

Po latach tczewski zespół znowu zagra w finale regionalnego Pucharu Polski. Przeciwnika poznamy za tydzień, a będzie to albo już prawie II ligowa Bytovia albo wejherowski Gryf. Finał to prawdopodobnie dwumecz, więc emocji nie zabraknie. Po awansie do III ligi Bałtyckiej to kolejny sukces podopiecznych Jacka Manuszewskiego. Jest szansa na "dublet", to byłoby niesamowite zakończenie sezonu.

GRYF 2009 TCZEW 2-1 Kaszubia Kościerzyna

bramki dla Gryfa zdobyli: Kuzimski i Chyła
GRYF: Dus, Manuszewski, Holz, Podbereźny, Skalski Ł., Staniszewski, Riebandt, Borys, Tutkowski, Kuzimski, Chyła oraz Radzimski, Gajewski, Skalski T., Kiwatrowski