Amatorska Liga Siatkówki. Po trzecim turnieju

Siatkówka (fot. tcz.pl)
Trzeci turniej Amatorskiej Ligi Siatkówki Tczew 2011 ponownie dostarczył zawodnikom jak i kibicom wiele emocji. Przy tak wyrównanym jak w tym roku poziomie, do tej pory zawsze trafia się "grupa śmierci". Tym razem znalazły się w niej zespoły ze Skarszew, Zblewa i Tczewa.

Zespół, który wygrałby tę grupę, miał już prawie pewne podium w końcowej klasyfikacji. Dobrze zaczęło Zblewo, które pokonało Skarszewy 2:1. Jeszcze lepiej zaczął MEDYK, który pokonał ZBLEWO 2:0 i do upragnionego finału brakowało mu jednego seta w starciu ze Skarszewami. I seta tczewianie przegrali, a w drugim prowadzili 23:22 i.... niestety stracili trzy punkty z rzędu! Od zajęcia ostatniego miejsca w turnieju skarszewianie byli o 2 małe punkty, a tak wyszli z pierwszego miejsca w grupie, a później wygrali cały turniej!

W innych grupach Malbork i TIMEX WB weszli do finałów bez problemów, pokonując swoich rywali po 2:0. W grupie walczącej o miejsca IV-VI Medyk pokonał SIATKARZA 2:0 (25:21 ; 25:17) oraz Elbląg 2:1 (25:19 ; 23:25 i 15:12) i zajął IVm. W meczu Elbląg : SIATKARZ walkower dla Elbląga. W grupie walczącej o miejsca I-III Skarszewy pokonały Malbork 2:1 (16:25 ; 25:17 i 15:13) oraz TIMEX WB 2:0 (25:18 ; 25:22). II miejsce dla TIMEX WB, który pokonał Malbork 2:1 (19:25 ; 25:19 i 15:11)

9. SMAKOSZE 3 p. (-11)

Przed ostatnim turniejem - 12 marca jest bardzo ciekawie, gdyż trzy zespoły mają realną szansę na I m w Lidze, a trzy będą walczyć o miejsce IV. Gdyby MEDYK wygrał grupę to byłoby jeszcze ciekawiej, gdyż cztery zespoły grałyby o Mistrzostwo Tczewa 2011. Ostatni turniej Amatorskiej Ligi Siatkówki Tczew 2011 organizowanej przez Tczewskie Centrum Sportu i Rekreacji odbędzie się w sobotę 12 marca od godz. 10.00 w hali II LO. Po zawodach odbędzie się uroczyste zakończenie imprezy z wręczeniem nagród dla najlepszych zespołów i zawodników.