Dziewczęta z Walichnów z brązowymi medalami Igrzysk Wojewódzkich

Dziewczęta ze Szkoły Podstawowej w Małych Walichnowach zdobyły brązowe medale podczas turnieju finałowego XLIII Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w mini piłce nożnej. Zawody odbyły się 8 czerwca w Gdyni. W turnieju udział wzięło sześć najlepszych szkolnych reprezentacji z naszego województwa, które przebrnęły przez poszczególne szczeble eliminacji.

Zawody rozegrano w dwóch grupach. W jednej z nich walichnowianki gładko zwyciężyły z SP De La Salle Gdańsk 5:1 (bramki: Edyta Kowalska - 4, Oliwia Aronowska - 1) i zremisowały z SP Nowy Staw 2:2 (Edyta - 2). W związku z tym, że dziewczęta z Nowego Stawu pokonały ekipę z Gdańska także 5:1 to o zajęciu pierwszego miejsca w grupie zdecydowały rzuty karne. Próbę nerwów lepiej wytrzymały zawodniczki z Nowego Stawu i to one awansowały do finału rozgrywek. W drugiej grupie zdecydowanie najlepsza okazała się SP z Człuchowa, drugie miejsce przypadło SP Luzino a trzecie SP Pinczyn. W meczu o brąz mistrzynie naszego powiatu pokonały Luzino 5:0 (Oliwia - 3, Edyta - 1, Olga Borycka - 1). W spotkaniu o piąte miejsce w całych rozgrywkach SP z Pinczyna pokonała 3:2 gdańszczanki a w wielkim finale Człuchów nie dał najmniejszych szans rówieśniczkom z Nowego Stawu zwyciężając 7:1.
Warto dodać, że to już drugi w bieżącym roku szkolnym medal igrzysk wojewódzkich jaki wywalczyły dziewczęta z Małych Walichnów. W listopadzie zdobyły złote medale w unihokeju i właśnie jako mistrzynie naszego województwa wystąpią w najbliższy weekend tj. 13-14 czerwca w Międzynarodowym Festiwalu Unihokeja w Elblągu, który jest zarazem finałem krajowym dla szkół podstawowych.