Limonare z pucharem. Kamil Sząszor trzeci w prestiżowym turnieju bilardowym

Kamil Sząszor ( Limonare Arkadia Tczew ) wywalczył 3. miejsce w bardzo silnie obsadzonym międzynarodowym turnieju bilardowym jaki odbył się w Bandaclub we Wrocławiu. Na starcie stanęło 62. topowych bilardzistów, w tym prawie cała czołówka Polski.

Po zajęciu drugiego miejsca w grupie Kamil w fazie pucharowej pokonał trzech bardzo dobrych zawodników: Konrada Piekarskiego, Jakuba Sawickiego oraz Wojciecha Janosza. W półfinale trafił na zwycięzcę rankingu Polski 2013 Mariusza Skonecznego. Do stanu 4:5 toczył bardzo wyrównaną walkę i w dziesiątej partii nie wbił ostatniej bili nr 10. Od tego momentu inicjatywę przejął zawodnik z Tomaszowa Mazowieckiego pokonując Kamila 8:4. Doskonały występ juniora Limonare Arkadii Tczew potwierdza jego przynależność do ścisłej czołówki polskich bilardzistów, czego dowodem jest 15. Miejsce w tegorocznym Rankingu Polski.

Oprócz Kamila w tym prestiżowym turnieju z pulą nagród 10.000 zł wystąpiło jeszcze trzech przedstawicieli tczewskiego klubu Limonare Arkadia. Do rundy pucharowej awansowali Mateusz Sząszor i Norbert Żelasko. Tam ulegli swoim wyżej notowanym rywalom: Mateusz 4:8 a Mateuszem Śniegockim a Norbert 3:8 z Wojciechem Szewczykiem. Zaś Krzysztof Szczepański wygrywając jeden pojedynek w grupie ( z silnym Arkadiuszem Giernalczykiem ) nie awansował do kolejnej rundy. Sportowo występ tczewskich bilardzistów należy uznać do bardzo udanych a występ Kamila do wręcz sensacyjnego.

Cały turniej wygrał Tomasz Kapłan, pokonując w finale Mateusza Skonecznego 8:3. Obok Kamila na trzecim miejscu zawody ukończył Marek Kudlik.

Obok pięknego klubu bilardowego i doskonale przygotowanych stołów bilardowych i kompletów bil raziła bardzo słaba organizacja zawodów oraz całkowity brak oprawy tego topowego turnieju.