Udany weekend TMK

(fot. mat. prasowe)
W sobotę oraz niedzielę swoje koszykarskie turnieje ligowe rozgrywali chłopcy oraz dziewczynki rocznika 2006. Oba turnieje odbyły się w Dąbrówce Tczewskiej.

W sobotę chłopcy wygrali oba swoje mecze kolejno z UKS Jedynką Pelplin w stosunku 47:27 oraz z PGE Korsarz Gdańsk 41:13. Dla chłopców był to ostatni turniej ligowy, do końca sezonu rozegrają jeszcze turniej towarzyski pod nazwą Puchar Bałtyku, który odbędzie się w Gdańsku w dniach 09-11.06.2017.

W niedzielę do rywalizacji przystąpiły dziewczęta. Pierwszy mecz z GTK Gdynia SP 6, był pod Naszą pełną kontrolą dzięki czemu pierwsza wygrana stała się faktem. Kolejny mecz również z drużyną GTK Gdynia ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego, pierwsze trzy kwarty graliśmy kosz za kosz, dopiero w czwartej kwarcie uzyskaliśmy przewagę którą utrzymaliśmy do końca spotkania. Pozostał mecz o pierwsze miejsce z Ósemką Wejherowo. Nie udało się pokonać rywalek ale dziewczęta pozostawiły po sobie bardzo dobre wrażenie. Dzięki wcześniejszym wygranym Nasze zawodniczki awansowały do Wielkiego Finału rozgrywek, co jest wielkim sukcesem! Gratulacje!