Sebastian Pabjan - wioślarz Unii Tczew wicemistrzem Polski

Sebastian Pabjan pierwszy z lewej
W dniach 24-27 lipca 2014 na torze regatowym w Kruszwicy odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży - Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych. Zawodnicy ścigali się na dystansie 2 km.

W czterodniowych zmaganiach wzięło udział kilkuset zawodników z 34 klubów wioślarskich całej Polski. Rewelacyjnie w tych regatach zaprezentował się zawodnik tczewskiej Unii Sebastian Pabjan. Sebastian został Wicemistrzem Polski Juniorów w gronie 24 startujących skiffistów. Złoty medal zdobył zawodnik MKS Dwójka Warszawa Jan Puzyna, a brązowy zawodnik WIR Iława Maciej Jeżyński.

Trener Mariusz Grubich:

Regaty te były bardzo mocno obsadzone, płynęły wszystkie najsilniejsze osady z całej Polski. Droga do finału Sebastiana nie była prosta, pierwszego dnia zajął trzecie miejsce w przedbiegu i musiał startować w repasażu aby awansować do półfinału. Repasaż zakończył się jego zwycięstwem. Półfinał również był wymagającym wyścigiem ponieważ sześciu zawodników pływało na równym poziomie, a pierwsza trójka wchodziła do finału A. Sebastian w tym półfinale zajął trzecie miejsce, wchodząc tym samym do finału A tej konkurencji. W finale postawiliśmy wszystko na jedną kartę i udało się, Sebastian został Wicemistrzem Polski. Wielkie gratulacje ze ten super wynik. Niestety w powodu kontuzji w Mistrzostwach Polski nie mógł wziąć udziału nasz utalentowany junior Karol Arczewski.

Może jeszcze kilka słów o Mateuszu Biskupie i Michale Baranie. Michał w najbliższy weekend będzie startował w MP Młodzieżowych w Poznaniu na dwójce i czwórce. Natomiast Mateusz obecnie przebywa w Zakopanem na zgrupowaniu kadry narodowej i trenuje przed zbliżającymi się pod koniec sierpnia Mistrzostwami Świata Seniorów w Amsterdamie. Niestety nie zobaczymy go na MP w Poznaniu.