MF Meble zatrzymane przez Asseco II

Passę zwycięstw ekipy z Tczewa przerwała wygrana Asseco II Gdynia. Podopieczni trenera Tane Spaseva pokonali MF Meble 90:69.

Pierwsza kwarta była bardzo wyrównana. Jednak po celnych rzutach za trzy Filipa Struskiego, Marcina Krakowiaka i Daniela Syldatka to drużyna z Tczewa wyszła na prowadzenie i utrzymała je do końca tej części spotkania (24:20). W drugiej kwarcie gospodarze minimalnie odbiegli od tczewian, kończąc pierwszą połowę spotkania czteropunktowym prowadzeniem. Zawodnicy z Gdyni bardzo dobrze wymuszali faule przeciwników, co skutkowało częstym stawaniem na linii rzutów wolnych, a w tym elemencie Asseco II było bardzo skuteczne.

Po wyjściu z szatni gdynianie włączyli piąty bieg, a goście nie potrafili na to odpowiedzieć. Skuteczna i agresywna gra Daniela Grujicia oraz Filipa Matczaka jest tego dobrym przykładem. Zawodnicy występujący w barwach pierwszego składu Asseco Gdynia poprowadzili rezerwy tej drużyny do kolejnego zwycięstwa. Grujić w tym spotkaniu mógł pochwalić się double-double i zarazem tytułem najlepszego strzelca (24 punkty, 11 zbiórek). Trzecia część zakończyła się prowadzeniem gospodarzy 72:54.

Podopieczni trenera Jacka Miecznikowskiego próbowali w ostatniej kwarcie zmienić jeszcze losy tego spotkania, jednak przewaga punktowa nie zmalała. Z pewnością na wyróżnienie zasługuje Michał Kaliński, który był po Filipie Struskim (23 punkty, 8 zbiórek) drugim najlepszym strzelcem w zespole gości - 13 punktów oraz 7 zbiórek. Ostatecznie w rewanżowym meczu tym razem to rezerwy Asseco II Gdynia pokonały MF Meble Tczew 90:69.

Wszyscy kibice pamiętają mecz inauguracyjny w tym sezonie pomiędzy beniaminkiem z Tczewa a zespołem Asseco II, kiedy to z pierwszej wygranej cieszyli się tczewianie. Motywacja gdynian do odegrania się w meczu rundy rewanżowej i obecność ważnych zawodników ekstraklasowej drużyny okazała się teraz silniejsza.

Passa dwóch ostatnich zwycięstw została zakończona, ale traktujmy to jako przerwę i coś, co jeszcze bardziej zmobilizuje ekipę z Tczewa do rozpoczęcia kolejnej zwycięskiej serii. Następny mecz MF Meble rozegrają już we własnej hali z Politechniką Gdańską.
Zespół bardzo dziękuje za głośny i gorący doping swoich kibiców.

Asseco II Gdynia - MF Meble Tczew 90:69 (20:24 22:14 30:16 18:15)

Asseco II: Grujić 24, Matczak 17, Parzeński 11, Kowalczyk 9, Paredes 9, M. Żołnierewicz 7, Szymański 6, Czerlonko 4, Kietliński 2, Sączewski 1, Babiński 0.

MF Meble: Struski 23, Kaliński 13, Syldatk 8, Samujło 6, Krakowiak 5, Leśniak 5, Portacha 4, Szłapka 3, Ronowski 2, Kurpiewski 0, Lebiedziński 0, Sarnowski 0.