Decka Pelplin pokonuje drużynę z Poznania

(fot. mat. prasowe )
Decka Pelplina rozbiła rywali z Poznania, odnosząc tym samym 9 zwycięstwo z rzędu.

Pelplińscy koszykarze byli zdecydowanymi faworytami tego spotkania i potwierdzili to już w pierwszej kwarcie pozwalając przeciwnikowi rzucić 10 pkt, a sami zdobywając ich aż 23. Po tak udanym początku Decka poszła za ciosem i systematycznie w kwarcie numer dwa powiększała swoją przewagę. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 51:36 dla gospodarzy.

Kolejne odsłony meczu to dominacja zawodników z Pelplina, którzy w pełni kontrolowali wydarzenia na boisku. Goście w trzeciej kwarcie zdobyli zaledwie 8 punktów, co pozwoliło odskoczyć gospodarzą na ponad 30 punktów.

W kwarcie numer cztery trener Przemysław Bieliński postanowił desygnować do gry samych młodych zawodników Decki. Przy gorącym dopingu pelplińskich kibiców młodzi zmiennicy bardzo dobrze radzili sobie na boisku. Nie dość, że wygrali tą odsłonę meczu jednym punktem to przekroczyli magiczną liczbę 100 punktów. Warto zaznaczyć, że wszyscy koszykarze Decki zdobyli punkty tym meczu. Kolejne dobre zawody rozegrał Paweł Guz zdobywca 21 punktów.

Decka kolejne spotkanie rozegra już w najbliższą środę 23.11.2016 na wyjeździe, przeciwnikiem naszej drużyny będzie ekipa AZS UMK PBDI Toruń.

Decka Pelplin - AZS Politechnika Poznań 102 - 67 (23-10, 28-26, 27-8, 24-23)
Decka Pelplin - Dębski 22 (1), Guz 21 (4), Czyżewski 10, Tylkowski 8 (2) , Chudy 8 (2), , Dryjański 8, Sarzało 7, Muntowski 6 , , Ebertowski 6, Góralczyk 5, Zieńko 2.