Miłosz Sabiecki z brązem na Mistrzostwach Europy!

Miłosz Sabiecki (fot. Miłosz Sabiecki)

zobacz galerię zdjęć: 2
W dniach 15-17. lutego odbyły się w Sofii Mistrzostwa Europy w Karate WKF. W mocno obsadzonym turnieju - ponad 1000 zawodników z 55 państw - udział wzięła 25 osobowa Kadra Polskil w której składzie znalazł się dwójka zawodników Sportowego Klubu Karate Senshi - Miłosz i Julia Sabieccy oraz trener Arkadiusz Stubba.

W mistrzostwach tych wyśmienicie zaprezentował się Miłosz - został bowiem brązowym medalistą w kategorii juniorów do 61kg. Nasz zawodnik w drodze po medal w pokonanym polu zostawił zeszłorocznego mistrza Europy z Ukrainy wynik 3-2, następnie Szwajcara 1-0. W drodze do finału musiał uznać wyższość reprezentanta Francji przy wyniku 0-0 przez wskazanie wygrał ten ostatni - następnie w walkach repasażowych pokonał reprezentanta Turcji 3 - 1 oraz reprezentanta gospodarzy 1-0 .

Spośród reprezentantów Polski brązowy medal zdobyła również Droota Banaszczyk z klubu sportowego Olimp Łódź.

Ten wynik ma wymiar historyczny ponieważ od kilku lat Polska nie mogła się doczekać medalu w mistrzostwach Świata lub Europy karate WKF (karate olimpijskie) w konkurencjach kumite