Unia gra dalej

Unia Tczew
W meczu II rundy regionalnego Pucharu Polski Unia 1922 Tczew pokonała Sobieskiego Gniew 2:0 (1:0).

Nie będzie wielką przesadą jeśli napiszemy, że praktycznie przez większą część meczu Unici kontrolowali jego przebieg. Szybko strzelona bramka zrobiła swoje. Już bowiem w 10. minucie Bogusław Lizak ze środka ładnie rozciągnął na skrzydło, tam odegranie w pole karne i Patryk Tutkowski płaskim uderzeniem z pierwszej piłki otworzył wynik. Goście również mieli swoje okazje, choćby strzał w słupek, a innymi razy skutecznie interweniowali Krzysztof Ziółkowski czy Przemysław Zajmała. W 64. minucie
nastąpiło natomiast podwyższenie wyniku przez biało-granatowych. Marcin Glienke idealnie w tempo wypuścił Lizaka, który minął bramkarza i pewnie umieścił futbolówkę w siatce. Ostatnie minuty tczewianie grali w "10", gdyż czerwoną kartką ukarany został Damian Kleinschmidt.

Mecze III rundy zaplanowane są na 23 września.

Bramki: 1:0 Tutkowski (10.), 2:0 Lizak (64.).

UNIA: Ziółkowski - Zajmała, D.Kleinschmidtżółta kartkażółta kartkaczerwona kartka-89., Glienke, Pryll (78. Langowski) - Wilczewski, Kotowski, Tomasiak (60. Kolasa) - Lizak, Tutkowski.

Sobieski: B.Grzonka - Gajewski, Krajnikżółta kartka, Bryska, Bobrzyński, Śledź, Żelaskowski (35. Alaburda), Rutkowski, Chyła (78. Krzemiński), Mucha (70. Schmidt), Koszczyński.

Sędziował: Arkadiusz Łangowski (Gdańsk).