Pelplińscy II ligowi koszykarze otwierają sezon drugim zwycięstwem

Dla seniorskiej drużyny Decki Pelplin, drugi mecz sezonu z Gryfem Goleniów okazał się niezwykle trudną przeprawą. Goleniowianie w pierwszym meczu sezonu przed własną publicznością, wyszli zdeterminowani chęcią odniesienia zwycięstwa w debiutanckim sezonie na parkietach drugoligowych.

Mecz rozpoczął się od prowadzenia Pelplina 10:6, ale pierwsza kwarta zakończyła się już czteropunktowym prowadzeniem Goleniowa przy stanie 19 do 15. Przewaga beniaminka rozgrywek drugoligowych w drugiej ćwiartce powiększyła się aż do jedenastu punktów. Drużyny schodziły do szatni przy wyniku 39:28 i w szeregach przyjezdnych nie było zbyt wielu powodów do radości.
W drugiej odsłonie zobaczyliśmy agresywnie grających i skutecznych zawodników Decki. Jakub Dryjański dyrygował obroną i swoimi skutecznymi akcjami w ataku zagrzewał swoich partnerów do walki. Pelplinianom udało się zniwelować stratę i po trzeciej kwarcie przegrywali tylko jednym punktem. Czwarta kwarta to kontynuacja dobrej gry. Celne rzuty za trzy Karola Dębskiego, Szymona Tylkowskiego i Marcina Chudego dały wyjście na prowadzenie jedenastoma punktami. Jednak Gryf nie chciał tego dnia łatwo sprzedać skóry zbliżając się na 3 minuty do końca jedynie na cztery oczka. W tym momencie doświadczony Bartosz Sarzało wziął ciężar gry na swoje braki. Odpowiednio dyrygował kolegami na boisku w trudnej końcówce i między innymi dzięki jego postawie pozytywny rezultat dla jego drużyny pozostał na tablicy wyników do zakończenia meczu.
Kapitan rozegrał tego dnia kolejne bardzo dobre zawody zdobywając 31 punktów, 7 zbiórek i 5 asyst. Skuteczność za 2 punkty 9/9 i z rzutów wolnych 12/10 nie pozostawiała wątpliwości kto tego dnia był najlepszym zawodnikiem tego spotkania.

Gryf Goleniów - Decka Pelplin 70:76(19-15, 20-13, 13:23, 18-25)

Punktowali:
Bartosz Sarzało 31(1x3), Karol Dębski 14(3x3), Jakub Dryjański 9, Szymon Tylkowski 6(2x3), Marcin Chudy 6(2x3), Emil Zieńko 6, Tomasz Krzywdziński 4, Grzegorz Kamiński 0, Góralczyk 0, Wiktor Czyżewski 0.