Dziś jest sobota, 3 grudnia 2016r, godz. 18:41
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

Gryf znowu gromi - Gryf 2009 Tczew - Wierzyca Pelplin 5:0 (2:0)

Opublikowano: poniedziałek, 11.04.2011, 08:26. Ilość komentarzy: 6

Zmień rozmiar tekstu: A A A

Gryf zagrał dobrą pierwszą połowę. Zdecydowanie przeważał i zdobył dwie bramki. W 13 minucie po rzucie rożnym najwyżej wyskoczył Kuzimski i strzałem głową pokonał Osiniaka. Za zdobycie bramki Mateusz otrzymał od jednego z kibiców Gryfa nagrodę finansową, za którą serdecznie dziękuje. Tczewianie dalej grali mądrze i dokładnie.

W 24 minucie po składnej akcji i świetnej asyście Tutkowskiego drugą bramkę zdobył Gronkowski. Do przerwy wynik nie uległ zmianie,choć szansę na kontaktowego gola miał Pawłuszek, ale w sytuacji sam na sam nie potrafił pokonać Janiszewskiego. W drugiej połowie Gryf osiadł na laurach i pozwolił gościom dojść do kilku sytuacji podbramkowych. Niestety dla Wierzycy ani Pawłuszek ani Sarnecki nie potrafili wykorzystać dobrych okazji. Gryf grał wolno i niedokładnie do 76 minuty. Wtedy nastąpiło pięć minut, które wstrząsnęło Wierzycą. Najpierw wprowadzony po przerwie Opczyński wykończył celnie szybką kontrę Gryfa, dwie minuty później samobójczą bramkę strzelił Damian Seroka - piłka po strzale Opczyńskiego trafiła w nogę obrońcę Wierzycy i zmyliła Osiniaka, aż w końcu cios nokautujący zadał niezawodny Kuzimski, który znowu po świetnej akcji Gryfa pokonał bramkarza gości. Wynik do końca nie uległ zmianie. Gryf wygrał wysoko i zasłużenie choć zbytnio się nie wysilał. Przewaga nad trzecim Koralem urosła już do dziesięciu punktów. Za tydzień mecz w Malborku.

Przed meczem doszło do miłego wydarzenia. Medalami 650-lecia Pomorskiego Związku Piłki Nożnej odznaczeni zostali Honorowi Prezesi dwóch tczewskich klubów Unii i Wisły. Niestety osobiście pamiątkowy medal odebrał tylko Bronisław Drewa - Honorowy Prezes MKS Wisły Tczew. Honorowy Prezes KKS Unia Tczew Jan Stachowiak nie mógł się dziś stawić na stadionie. Chwilę potem minutą ciszy uczczono pamięć ofiar katastrofy smoleńskiej.

W meczu V ligi rezerwy Gryfa pokonały Wdę Lipusz 2:1. Bramki zdobyli Opczyński i Skalski. Z kolei w lidze Makroregionu Pomorze juniorzy rozegrali dwumecz w Ustce z Jantarem. Starsi, grając bez kilku podstawowych graczy przegrali 0:3, natomiast młodsi zwyciężyli 2:1.

Bramki: Kuzimski, Gronkowski, Opczyński, Seroka (BS), Kuzimski
GRYF: Janiszewski, Staniszewski, Podbereźny, Holz, Skalski Ł., Resmerowski, Chyła, Kiwatrowski, Tutkowski, Kuzimski, Gronkowski oraz Opczyński, Riebandt, Radzimski, Skalski T.
WIERZYCA: Osiniak, Rutkowski, Seroka D., Seroka Ł, Racki, Pawłuszek, Szyszkowski, Jabłoński, Bujanowski, Sarnecki, Jurczyk oraz Siemaszko

Data: 11.04.2011, 11:47
mega słaby mecz... ; ) i proponuje zmienic trenera i zarzad bo po awansie nastapi natychmiastowy spadek ; )
Data: 11.04.2011, 14:24
Człowieku! Ty wiesz jaką Krzyżacy mieli ligę. parę razy Ligę Mistrzów wygrali...

+1
zal ~ Ja_gość
IP: 89.200.xx7.xx7
Data: 11.04.2011, 22:17
Podniecać się wynikami w 5 lidze ... jeszcze jakiegoś tworu...bez tradycji i kibiców, nawet emeryci tam nie zaglądają...!!!
0
Twór ~ Tczewianin_gość
IP: 62.233.xx4.xx2
Data: 12.04.2011, 07:19
Lepiej się podniecać wynikami tworu, który za chwile bedzie w III lidze niż tym co było do tej pory, a w zasadzie nie było. Ale nie można się nie zgodzić, iż nie ma tradycji. Jednak Wisła to była Wisła, a Unia to była Unia i jeszcze pewnie przez kilka lat tak to będzie wyglądało. Potem jednak "młodzi" wydorośleją i zapomną. Pozdrawiam