Daniel Ławrynowicz sztafetowym złotym medalistą Mistrzostw Polski

Dziewiętnastoletni Daniel Ławrynowicz, zawodnik sekcji pływackiej MKS Sambor Tczew, obecnie uczeń Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Warszawie, zajął czwarte miejsce w konkursie indywidualnym w kategorii senior w Mistrzostwach Polski w pięcioboju nowoczesnym, ale był bliski sprawienia mega sensacji na tych zawodach ponieważ po czterech dyscyplinach zajmował... pierwsze miejsce!

Mistrzostwa Polski seniorów miały międzynarodową obsadę, ale my skupmy się na rywalizacji krajowej.

Wynik indywidualy uzyskany przez dziewiętnastoletniego Daniela Ławrynowicza jest olbrzymim sukcesem tczewskiego zawodnika - ustąpił tylko starszym i doświadczonym pięcioboistom, ale nie oddaje emocji i dramatyzmu sportowego towarzyszącym konkursowi mężczyzn:
- przede wszystkim Daniel znakomicie spisał się na szermierce - wygrał 22 walki, co dało mu piąte miejsce i bardzo małą stratę punktową do najlepszych,
- dobrze poszło mu na pływaniu (2:10.33 na 200 m dowolnym na basenie 50m),

- jednak wszystkich zaszokował niezwykle skutecznym startem na CE (combined event - połączenie biegu 4x800m ze strzelaniem do celu), uzyskał najlepszy czas 10:59.05 i przesunął się w klasyfikacji na pozycję ... lidera! Dziewiętnastoletni zawodnik, który dopiero w tym sezonie zaczął startować w pełnym pięcioboju nowoczesnym, wygrywał z zawodnikami doświadczonymi i utytułowanymi,
- do ostatniej dyscypliny - jeździectwa (skoki przez przeszkody) - przystąpił więc jako ostatni, na koniu Arero (przyp. - w pięcioboju now. konie dla zawodników są losowane), w powszechnej opini uznawanego za bardzo trudnego. Pierwsze przeszkody pokonywał dobrze i pewnie, ale młodość, brak doświadczenia i zapewne emocje dały o sobie znać na parkurze na ostatnich skokach - kilka zrzutek zepchnęło Daniela na czwarte miejsce w grupie seniorów (a ponieważ wszyscy zawodnicy, którzy zajęli pozycje 1-3 byli z kategorii młodzieżowców do lat 23, to pechowo na czwarte również w młodzieżowcach).
Na pocieszenie pozostała satysfakcja wygrania z... Szymonem Staśkiewiczem (87) - jedynym polskim pięcioboistą, który zdobył kwalifikację olimpijską do Rio.

Na zakończenie zawodów, w rywalizacji sztafet mix, Daniel Ławrynowicz (97) razem z z Martą Kobecką (95) z UKS Kapry Armexim Pruszków zajęli piąte miejsce w kategorii seniorskiej, ale pierwsze w grupie młodzieżowców i zdobyli złote medale.
Start Daniela z zawodniczką z innego klubu wynika z tego, że na zawodach pięcioboju nowoczesnego isnieje zwyczaj łączenia w pary mix (poprzez losowanie) zawodników, którzy nie mają partnera do sztafety ze swojego klubu.
Para tczewsko-pruszkowska stworzyła mocny duet, z seniorskimi ambicjami medalowymi. Bardzo dobrze fechtowali (4 pozycja-22V), dobrze popłynęli (6 m-sce-2x100 m dowolnym, 2:05.42), prawie bezbłędnie pokonali parkur (293 pkt, na koniach Caravella i Good Bye), ale na CE zabrakło umiejętności na ściganie z najlepszymi seniorami - ostatecznie zajęli piąte miejsce, ale wygrywając z pozostałymi parami złożonymi z zawodników z kategorii młodzieżowiec (19-23 lata).

Daniel Ławrynowicz (97) jest wychowankiem sekcji pływackiej MKS Sambor Tczew, absolwentem Szkoły Sportowej i G2 (na początku w pływaniu prowadzonym przez Witolda Surwiło, następnie Sławomira Gdańca i Mariusza Maruta w wieloboju). Od trzech lat (Liceum) trenuje pod okiem szkoleniowców Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Warszawie. Od nowego sezonu będzie studiować, a startować w barwach Legii Warszawa.