Pomorska Młodzieżowa Liga Bilardowa

Trzeci turniej dla pomorskich juniorów zgromadził na starcie 22 zawodników. Tym razem z okazji Dnia Dziecka organizator przygotował dla najlepszych graczy puchary oraz nagrody rzeczowe. Rozgrywki składają się z pięciu turniejów, których gospodarzem jest Klub Sportowy Arkadia Tczew. W tym roku wojewódzkie Ligi Młodzieżowe otrzymały większy prestiż, bowiem zwycięzcy w kategoriach junior młodszy oraz dziewcząt ( do 1999 r.) otrzymają prawo startu w przyszłorocznych Mistrzostwach Polski Juniorów.

Tym razem bezkonkurencyjna okazała się najlepsza juniorka zeszłego roku Aneta Chabowska ( Arkadia Tczew ). W finale pokonała tryumfatora jednej z eliminacji 2013 Norberta Kossmanna ( Klub Przystań ). Na najniższym stopniu podium stanęli lider klasyfikacji ogólnej Alan Stawicki oraz będący w coraz lepszej formie Patryk Roszczyński ( obaj UKS Dąbrówka Tczewska ).

Na piątym miejscu zawody ukończyli Natalia Etmanska i Mateusz Szerzant z Arkadii oraz Paweł Guziński i Karol Szkopiński z Dąbrówki. Trochę słabszy tym razem występ zanotowali juniorzy z Lisewa. Najlepszy z nich Kacper Brzostek zajął 9 miejsce.

W klasyfikacji drużynowej prowadzi UKS Dąbrówka Tczewska wyprzedzając Arkadię Tczew o 4 punkty. Następny turniej odbędzie się 13 września w siedzibie klubu Arkadia Tczew.