Decka Pelplin pokonuje drużynę z Sopotu

De (fot. mat. prasowe)
Pierwsza rudna play off okazała się być dla pelplinian przeszkodą, która pokonali z łatwością. Decka bez większych problemów pokonała na własnym boisku drużynę z Sopotu, nie inaczej było na parkiecie rywala.

Już w pierwszej kwarcie Decka wypracowała sobie ośmiopunktową przewagę, kontrolując wydarzenia na boisku. Sopocianie mieli problem z zatrzymaniem podkoszowego Decki Pawła Kowalczuka, który już po pierwszej kwarcie miał na swoim koncie osiem punktów.
W kwarcie numer dwa pelplinianie byli jeszcze bardziej bezlitośni dla przeciwników, powiększając swoją przewagę aż do dziewiętnastu oczek. Decka narzuciła bardzo szybkie tempo gry, zdobywając łatwe punkty z szybkiego ataku. Doskonale w tej roli odnajdywał się Karol Dębski, najskuteczniejszy zawodnik tego dnia. Po zmianie stron przeciwnicy przez pierwszych minut nie potrafili zdobyć punktów. Zespół z Pelplina bardzo dobrze grał w defensywnie, osiągając rekordowe dwadzieścia osiem punktów przewagi (23:51). Trener Przemysław Bieliński widząc sytuacje na boisku dał odpocząć podstawowym zawodnikom Decki. Dzięki temu przez ostatnie 10 minut mogliśmy podziwiać młodych, uzdolnionych pelplińskich koszykarzy. Wprawdzie przewaga Decki zmalała do piętnastu oczek, jednak młodzież pelplińska po raz kolejny spędziła cenne minuty na parkiecie.
Kolejne spotkanie Decka rozegra na własnym parkiecie 25.03.2017 (sobota) o godzinie 15.00. Przeciwnikiem będzie zwycięzca z pary RRKS Rawia Rawag Rawicz - KS Stal Ostrów Wlkp.

Trefl II Sopot - Decka Pelplin 60:75 (11:18, 12:24, 17:15, 20:18)

Decka: Dębski 16, Chudy 15 (2), Kowalczuk 12, Sarzało 10 (1), Krzywdziński 8, Reszka 5,Kamiński 4, Guz 4, Tylkowski 1, Góralczyk, Muntowski