Gryf rozgromił Powiśle w Dzierzgoniu

piłka (fot. archiwum)
Gryfici zagrali świetne spotkanie. Nie dość, że zagrali skutecznie to jeszcze udowodnili, że fotel lidera to nie jest przypadek. Powiśle Dzierzgoń - Gryf 2009 Tczew 1:5 (1:2)

Bramki: Holz 13' Kuzimski 21' 73' (k) 85' Gronkowski 75'

Już w 13 minucie genialnie rzut wolny wykonał Oskar Holz. Strzał z 30 m dał prowadzenie Gryfowi 1:0. Kilka minut później Mateusz Kuzimski wykończył akcję Gryfa i zdobył drugiego gola. Powiśle nie mając nic do stracenia, zaatakowało i w 37 minucie zdobyło kontaktowego gola. Obawialiśmy się drugiej połowy, ale Gryf pokazał charakter i świetne przygotowanie do sezonu. Gryfitom ułatwiła czerwona kartka dla piłkarza Powiśla, ale dzierzgonianie byli tylko tłem dla grających bardzo mądrze tczewian. W 73 minucie po faulu w polu karnym jedenastkę na gola zamienił najlepszy strzelec IV ligi Mateusz Kuzimski. Chwilę później Kuzimski znakomicie dogrywa piłkę do Kamila Gronkowskiego i mamy 4:1! Do końca meczu Gryf spokojnie kontroluje przebieg gry, aby w 85 minucie zadać ostateczny cios. Rzut rożny, Kuzimski wyskakuje najwyżej i głową kompletuje hat tricka. Kto zwątpił po meczu z Karolem w umiejętności Kuzimskiego niech się bije w pierś. Takiego napastnika w Tczewie nie mieliśmy dawno. 5:1!!! Gryf pokazał, że potrafi się maksymalnie skoncentrować jeśli trzeba. Liczymy, że w kolejnym meczu z Wierzycą będzie podobnie i utrzymamy zwycięską passę. Tczewianie umocnili się na fotelu lidera, gdyż Wietcisa Skarszewy rozgromiła Jantara aż 3:0.