Dwa zwycięstwa i porażka w ligowych zmaganiach

Kadetki przetestowały nowe kosze (fot. nadesłane do redakcji)
Młodziczki Piątka-Celbis Developer Tczew po bardzo emocjonującym meczu pokonały UKS "Jedynkę" Lębork 35:34 (2-9)(8-6)(5-9)(20-9). Rozegrały również kilka innych spotkań.

W pierwszej rozgrywce praktycznie cały mecz prowadziły przyjezdne, które na początku czwartej kwarty prowadziły różnicą 10 pkt. jednak zryw tczewianek w końcówce i sportowe szczęście pozwoliło na odniesienie 1 pkt. zwycięstwa. Po meczu były liczne łzy radości wygranych i rozpaczy pokonanych, które od zwycięstwa były o włos. Statystyki z meczu na stronie https://pozkosz.ligi.pl/index.php?pg=14&meczid=53013

Kadetki rozegrały dwa spotkania - w pierwszym uległy SKS Starogard Gdański 63:67 (20;21:17:17;15:19;11:10). Tczewianki w tym meczu raziły nieskutecznością i licznymi błędami, co wykorzystały dobrze grające zawodniczki SKS. W CZWARTEJ KWARCIE ZESPÓL Piątki-Celbis zdołał wyjść na prowadzenie - z boiska zeszła za 5 przewinień liderka starogardzianek Kinga Baczek, jednak końcówka ułożyła się szczęśliwie dla przyjezdnych i to one po raz pierwszy w okresie kilku lat zmagań pokonały tczewski zespół. Jedynym pozytywem jest fakt, że tczewski zespól przegrał różnicą 4 pkt. i tyle samo wygrał w Starogardzie, co pozwala zachować ogromne szanse na zajęcie pierwszego miejsca w grupie B strefowej ligi kadetek.

W niedzielne przedpołudnie Piątka-Cebis Developer pokonała zdecydowanie UKS "Conrad" Gdańsk 100:56 25:16;24:15;22:16;29:9 i dzięki temu zwycięstwu powróciła na fotel lidera. Koszykarki z Tczewa pokazały, że chwilowa niedyspozycja z dnia poprzedniego była wypadkiem przy pracy i szczególnie w 4 kwarcie wręcz zdeklasowały rywala. Do rozegrania w grupie pozostał 1 mecz z KKS Olsztyn zwycięstwo pozwoli tczewiankom na awans z pierwszego miejsca z grupy do półfinałów strefowych i ułatwi drogę do występów w finałach Mistrzostw Polski Kadetek. Tabela i statystyki ligowe https://pozkosz.ligi.pl/index.php?pg=10&id=1628&co=stat