Decka Pelplin pokonuje Politechnikę Gdańską 82-74

Dobra passa Pelplińskich koszykarzy nadal trwa. Piąte zwycięstwo z rzędu odnieśli podopieczni Przemysława Bielińskiego i pozostają jednym zespołem w grupie A drugiej ligi mężczyzn bez porażki.

Jak zwykle to bywa mecz pomiędzy Decka Pelplin, a Politechniką Gdańską obfitował w wiele emocji, walkę o każdą piłkę oraz koszykówki na bardzo dobrym poziomie. Zdawali sobie też z tego sprawę kibice, którzy po brzegi wypełnili hale AGRO w Starogardzie Gdańskim i nie zwiedli się na swoich ulubieńcach.

Gospodarze bardzo dobrze weszli w mecz i już po dwóch pierwszych minutach Decka prowadziła 8:3. Zespół z Gdańska szybko zniwelował kilkupunktową stratę i na dwie minuty przed zakończeniem 1 kwarty na tablicy widniał wynik 16:17. Od tego momentu punkty zdobyli już tylko koszykarze z Pelplina kończąc kwartę celną trojką Karola Dębskiego i wychodząc na 6 punktowe prowadzenie.

Początek drugiej kwarty również rozpoczął celnym rzutem za trzy punkty Karol Dębski dzięki czemu Decka wyszła na prowadzenie 26:17 . Kolejne minuty obfitowały w wiele niecelnych rzutów, start z obydwu stron. Dopiero 5 minuta drugiej kwarty przyniosła nam kolejne punkty. Przemysław Rduch zdobył 6 punktów z rzędu, dzięki czemu Politechnika wróciła do gry. Wynik pierwszej połowy ustalił kapitan Pelplińskiej drużyny Bartosz Sarzało , dzięki temu na tablicy widniał remis 35:35.

Trzecia kwarta rozpoczęła się dość nietypowo bo od rzutów wolnych Karola Dębskiego, który równo z gwizdkiem kończącym drugą kwartę, został sfaulowany w sposób niesportowy przez jednego z koszykarzy z Gdańska. Następne minuty to gra punkt z punkt. Dopiero w końcowych minutach Decka odskoczyła na kilkupunktową przewagę i prowadziła po trzech kwartach 61:53. Co ciekawe w trzeciej kwarcie punkty dla Decki zdobywało tylko trzech koszykarzy : Marcin Chudy, Bartosz Sarzało oraz Karol Dębski, którzy okazali się najskuteczniejszymi zawodnikami pelplińskiej drużyny.

Kwartę numer cztery już tradycyjnie rozpoczął celnym rzutem Karol Dębski, wyprowadzając swoja drużynę na 11 punktową przewagę. Kibicie już po cichu świętowali zwycięstwo, jednak koszykarze z Politechniki złapali jeszcze drugi oddech co pozwoliło im zniwelować straty na 4 minuty przez zakończeniem spotkania do 5 punktów. Jednak to było wszystko na co Decka pozwoliła przeciwnikowi, celna trójka Szymona Tylkowskiego oraz wykorzystane rzuty wolne przez Bartosza Sarzało ustały końcowy wynik 82:74.

Decka Pelplin - Politechnika Gdańska 82-74 (23:17, 12:18, 26:18, 21:21 )
Decka Pelplin : Chudy 20 (4), Dryjański 4 , Czyżewski 2, Kamiński 2, Tylkowski 3 (1), Dębski 24 (3), Sarzało 26(1), Guz 1, Góralczyk 0, Krzywdziński 0.
Komentarz zawodnika Decki Pelplin Karola Dębskiego - Bardzo cieszy nas ta wygrana. Długo i rzetelnie przygotowywaliśmy się do tego spotkania. Politechnika jak zwykle postawiła nam ciężki warunki, jednak dobra gra w obronie realizowanie założeń trenera pozwoliły nam się cieszyć z kolejnego zwycięstwa. Każdy zawodnik dołożył swoją cegiełkę do tej wygranej. Bardzo chciałbym podziękować kibicom , którzy podczas tego spotkania okazali się naszym szóstym zawodnikiem i swoim dopingiem ponieśli nas do zwycięstwa.